اطلاعیه گردهمآیی سراسری یازدهم جنبش جمهوری‌خواهان دموکرات و لائیک ایران

یازدهمین گردهمائی سراسری
جنبش جمهوری خواهان دموکرات و لائیک ایران
۲۸ و ۲۹ مه در پاریس
جنبش جمهوری خواهان دموکرات و لائیک ایران، بنا بر سنت همیشگی خود، امسال نیز در روزهای شنبه ۲۸ و یکشنبه ۲۹ مه ۲۰۲۲ برابر با ۷ و ۸ خرداد ۱۴۰۱ یازدهمین گردهمائی سراسری و سالانه خود را در شهر پاریس برگزار می‌کند.

در این نشست، با توجه به بحران عمیق تمامیت رژیم جمهوری اسلامی و رشد وسیع مقاومت و مبارزات مردم در مقابل ان از یکسو و اوضاع بحرانی جهان از جمله جنگ و تجاوز نظامی روسیه علیه اوکراین از سوی دیگر، ضرورت مشارکت و همفکری فعال در شناخت و تدقیق راهکارهای مناسب برای پشتیبانی از خواست‌های دموکراتیک جنبش‌های اعتراضی در ایران اهمیت دوچندان پیدا می‌کند.

در این گردهمآیی نیز، مانند نشست‌های گذشته، اصولی چون آزادی، استقلال، جمهوری، دموکراسی، لائیسیته، برابری حقوق شهروندی، عدم تمرکز، مخالفت با مداخله‌ی قدرت‌های خارجی در تعیین سرنوشت کشور و پایبندی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر، چراغ راهنمای ما را تشکیل خواهند داد.

نشست بحث و گفتگو
در آستانه برگزاری یازدهمین گردهمآیی سراسری جنبش جمهوری‌خواهان دموکرات و لائیک ایران، نشستی برای بحث و گفتگو پیرامون : “هم‌گرائی جمهوری‌خواهان ایران، درک‌ها، شیوه‌ها و چگونگی آن“ برگزار می شود.

ما همگان را به شرکت در این رایزنی برای یافتن راه‌های مشترکِ هم‌گرایی و هم‌کاری نیروهای جمهوری‌خواه ایران در خارج از کشور دعوت می‌کنیم.

شنبه ۲۸ مه ۲۰۲۰ برابر با ۷ خرداد ۱۴۰۱

از ساعت ۱۹ به وقت اروپای غربی

برگرفته از سایت ندای آزادی، ۱۹ می ۲۰۲۲