برادر محمدحسین قنواتی یکی از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان بازداشت شد

مناقع حقوق بشری از بازداشت امین مرادی، پیام جیحونی و محسن قنواتی، شهروندان اهل بهبهان همزمان با سالگرد اعتراضات آبان ۹۸ در این شهر خبر دادند.

محسن قنواتی، برادر محمدحسین قنواتی از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان است.

خبرگزاری هرانا گزارش داده که این افراد روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و به بازداشتگاه‌های امنیتی اهواز و زندان بهبهان منتقل شده‌اند.

براساس این گزارش، دومین سالگرد کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ ۹۸ قرار بود با حضور خانواده‌ها بر سر مزار جان‌باختگان برگزار شود اما در روزهای اخیر شماری از شهروندان توسط نهادهای امنیتی به صورت تلفنی احضار شده و از آن‌ها تعهد گرفته شده بود که در مراسم سالگرد شرکت نکنند.

در جریان اعتراضات در بهبهان در آبان ۹۸ محمدحسین قنواتی، فرزاد انصاری‌فر، مهرداد و محمود دشتی‌نیا، محمد حشمدار و احسان عبدالله‌نژاد بر اثر اصابت گلوله ماموران امنیتی جان خود را از دست دادند.

هرانا گزارش داده است که محسن قنوانی ۱۹ آبان به شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شده بود. اتهام او هم «توهین به روحانیت، توهین به نهادهای انقلابی مثل سپاه از طریق صفحه اینستاگرام، خبررسانی از طریق صفحه اینستاگرام خود در خصوص اعتراضات و اغتشاشات تیر ۹۹، تبلیغ به نفع گروه‌ها یا سازمان‌های مخالف نظام و اعلام فراخوان تجمع همصدا با معاندین نظام» عنوان شده است.

برگرفته ای از سایت رادیو فردا،۱۶ نوامبر ۲۰۲۱