برگزاری تجمعات اعتراضی

طی روزهای گذشته ، گروهی از کارآموزان وکالت در پی فراخوان قبلی در شهرهای شیراز، قزوین، اهواز، کرمان، تهران و یزد، جمعی از شهروندان عشایر شهرستان‌های ایذه و دزپارت در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان ایذه، شماری از دستیاران زنان زایمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مقابل ساختمان دفتر رئیس دانشکده، تعدادی از دستیاران پزشکی (رزیدنت‌ها) شاغل در بیمارستان‌های “رسول اکرم” و فیروزگر تهران در دو تجمع جداگانه در محدوده محل کار خود، شماری از شهروندان در مخالفت با «سربازی اجباری» در مقابل ساختمان مجلس و جمعی از کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران در محوطه این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

کارآموزان معترض خواستار «استقلال و حمایت از کانون وکلای دادگستری، صیانت از حقوق مکتسبه کارآموزان سال ۹۹ و داوطلبین سال ۱۴۰۰» هستند.

در برخی از بنرهای تجمع کنندگان عباراتی از قبیل «اقتضای عدالت احترام متقابل است و نه تحمیل یکطرفه آیین نامه به کانون وکلای دادگستری» و همچنین “استقلال کانون وکلای دادگستری خط قرمز ما است” دیده می شود.

تجمع شهروندان معترض در ایذه
به گزارش ایلنا، چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، جمعی از شهروندان عشایر شهرستان‌های ایذه و دزپارت، در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان ایذه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان نسبت به «عدم دریافت جو دولتی و کمبود جو و علوفه یارانه‌ای» معترض هستند و خواستار پیگیری این موضوع شدند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ نفر از عشایر منطقه با در دست داشتن دفترچه‌ سهمیه جو دولتی خود، نسبت به عدم تخصیص جو یارانه‌ای به آنها اعتراض کردند و جویای چرایی این موضوع شدند.

وی افزود: ظاهراً هنوز به‌روشنی مشخص نشده است که جوهای موجود چگونه به فروش رفته‌اند، این در حالیست که انبارها خالی است و عشایر توان مالی خرید جو آزاد را ندارند.

تجمع مخالفان «سربازی اجباری» در تهران
به گزارش هرانا، روز سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰، شماری از شهروندان در مخالفت با «سربازی اجباری»، در مقابل ساختمان مجلس واقع در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتصاب و تجمع دستیاران زنان زایمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، جمعی از دستیاران زنان زایمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دست به اعتصاب زده و در مقابل ساختمان دفتر رئیس این دانشکده، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

افراد حاضر در این تجمع می گویند که عدم توازن تعداد نیروهای دستیار و حجم بالای خدمات مورد انتظار، منجر به فشار کاری بیش از حد توان برای آنها شده است.

تجمع رزیدنت های شاغل در بیمارستان‌های “رسول اکرم” و فیروزگر در تهران
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، شماری از دستیاران پزشکی (رزیدنت‌ها) شاغل در بیمارستان‌های “رسول اکرم” و فیروزگر در تهران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، دست به اعتصاب زده و در محل کار خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

رزیدنت های معترض، خواستار “پرداخت حقوق دستیاری مصوب وزارت بهداشت” هستند.

تجمع کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، جمعی از کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران، در محوطه این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران حاضر در این تجمع، به عدم اجرای طرح طبقه بندی معترض و خواستار رسیدگی به مطالباتشان هستند.

برگرفته ای از سایت هرانا (مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، ۲۲۰ ژانویه ۲۰۲۲