بنی گانتس: “آماده‌ایم هر وقت و هر کجا لازم شد علیه حکومت ایران اقدام کنیم، آنها می‌دانند که ما آگاهیم چگونه عمل کنیم”

بنی گانتس مجددا مخالفت اسرائیل با برجام را اعلام کرده و گفته که اسرائیل مانع از تجهیز ایران به سلاح اتمی خواهد شد. مقامات ارشد اسرائیل درباره مذاکرات وین و احتمال دست‌یابی به توافق بین ایران و آمریکا تشکیل جلسه داده‌اند.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در مصاحبه‌ای که با کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل داشته سیاست‌های اسرائیل در قبال ایران و نقش این کشور در منطقه را بیان کرده است.

سایت “تایمزآف‌اسرائیل” با انتشار گزارشی به بخش‌هایی از مصاحبه بنی گانتس با فرستنده تلویزیونی یاد شده پرداخته است.

وزیر دفاع اسرائیل گفته است که این کشور هر وقت و هر کجا لازم باشد برای مانع شدن از تجهیز ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای اقدام خواهد کرد.

تایمز آف اسرائیل در ادامه گزارش خود اظهارات وزیر دفاع این کشور را به حمله به یک کشتی باری در مسیر جده به دوبی مربوط دانسته است. این کشتی باری پیش از این در تملک یک شرکت اسرائیلی بوده است.

سایت آنلاین روزنامه یاد شده حمله به کشتی باری یاد شده را واکنشی به حملات ماه گذشته اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای ایران دانسته است.

وزیر دفاع اسرائیل در مصاحبه خود با کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل گفته است: «ما در مناقشه با ایران قرار داریم و باید از خود دفاع کنیم. ما بر آنیم تا مانع از ادامه فعالیت هسته‌ای ایران و رفتار فعال و منفی این کشور در منطقه شویم. آن‌ها می‌دانند که ما آگاهیم چگونه عمل کنیم.»

“تایمز آف اسرائیل” در ادامه گزارش خود به نشست روز یکشنبه چهارم ژوئیه (۱۳ تیر) مقامات ارشد دولت اسرائیل درباره مذاکرات وین اشاره کرده است.

گفته شده است که نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با مسئولان ارشد دولت این کشور در ارتباط با وضعیت مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین تشکیل جلسه داده است.

بنت نیز همچون سلف خود نتانیاهو تصریح کرده است که اسرائیل مخالف بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران است.

در نشست مسئولان دولت اسرائیل در کنار نخست‌وزیر این کشور، بنی گانتس، وزیر دفاع، یائیر لاپید، وزیر امور خارجه و سران شورای امنیت ملی، ارتش، فرماندهان وزارت دفاع و موساد نیز حضور داشتند.

برگرفته ای از سایت دویچه وله فارسی، ۵ جولای ۲۰۲۱