جایزه شجاعت اخلاقی به مسیح علی‌نژاد رسید

کمیته یهودیان آمریکا با اهدای جایزه شجاعت اخلاقی از سرسختی مسیح علی‌نژاد در مبارزه با جمهوری اسلامی تجلیل کرد و شجاعت او و تعهدش به حمایت از حقوق بشر را ستود.

لیزا پروزان، از اعضای کمیته یهودیان آمریکا گفت: «مسیح علی‌نژاد قابل تجلیل است چرا که زندگی خود را وقف افشای جنایت‌های سران جمهوری اسلامی کرده و با به خطر انداختن جان خود به دفاع از حقوق بشر و زنانی پرداخته که در ایران برای آینده‌ای بهتر می جنگند.

مسیح علی‌نژاد روزنامه‌‌نگار، فعال حقوق بشر و مجری برنامه تبلت صدای آمریکا نیز با تشکر از اهدا کنندگان این جایزه گفت:«جایزه شجاعت اخلاقی را با زنان شجاع ایرانی که از زمان انقلاب به عنوان شهروند درجه دو شناخته می‌شوند قسمت می‌کنم»

علی نژاد حرفه روزنامه‌نگاری را با پوشش اخبار مجلس در تهران آغاز کرد و به خاطر مقالاتش درباره قانونگذاران فاسد جنجال برانگیز شد. او در سال ۱۳۸۸ به دنبال سرکوب تظاهرات علیه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ، ایران را ترک و به ایالات متحده نقل مکان کرد.

او در سال۲۰۱۴ کمپین «آزادی مخفیانه» را راه اندازی کرد، کمپینی آنلاین علیه حجاب اجباری که به بزرگترین کمپین نافرمانی مدنی در تاریخ ایران تبدیل شد.

مسیح علی‌نژاد به مجمع جهانی یهودیان آمریکا گفت: حجاب اجباری برای حکومت اسلامی مانند دیوار برلین است، برای کمونیسم. همانطور که با فروپاشی دیوار برلین، کمونیسم سقوط کرد با پیروزی زنان بر حجاب اجباری هم، جمهوری اسلامی سقوط خواهد کرد.
وی با اشاره به تلاش‌های بی وقفه جمهوری اسلامی برای توقف و ساکت کردن او تصریح کرد: « کار من تمام نشده است. من می توانم احساس بدبختی کنم یا می توانم ظالمان را بدبخت کنم. من گزینه دوم را انتخاب می کنم.»

مجمع جهانی یهودیان آمریکا هر ساله از۱۲ تا ۱۴ ژوئن در شهر نیویورک برگزار می‌شود. یکی از برنامه‌های این همایش حمایت از افراد و سازمان‌های پیشرو جهانی است.

برگفته ای از سایت صدای امریکا بخش فارسی،۱۴ ژوئن ۲۰۲۲