دلار به بالاترین قیمت خود در تاریخ ایران رسید

قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد ایران در روز شنبه ۲۱ خرداد به ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و به این ترتیب بالاترین نرخ خود در تاریخ مبادلات ارز ایران را تجربه کرد.

برخی وبسایت‌هایی که مبادلات ارز در خارج از ایران را انجام می‌دهند نیز قیمت فروش دلار خود را بالای ۳۳ هزار تومان اعلام کرده‌اند.

نرخ یورو در بازار ازاد ایران نیز به ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و خبرگزاری مهر نیز گزارش کرده قیمت سکه طرح جدید نیز به ۱۵ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان افزایش یافته است.

سایت تجارت نیوز نیز گزارش کرده که در چند روز اخیر طلافروشان به‌دلیل نوسانات قیمتی و ناهماهنگی در قیمت‌ها، از فروش طلا و سکه امتناع می‌کنند.

پیش از این، برخی رسانه‌ها پیش‌بینی کرده بودند پس از صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قیمت دلار در ایران افزایش خواهد یافت.

در پی افزایش دوباره قیمت دلار در ایران، سران سه قوه در آخرین جلسه خود در روز ۱۲ خرداد، به بانک مرکزی اختیاراتی ویژه دادند تا «به صورت نامحدود» در بازار ارز مداخله کند.

پلیس امنیت اقتصادی نیز ۱۴ خرداد از بازداشت ۱۶ «سرشاخه اصلی و اخلالگر» در بازار ارز با «هماهنگی قضایی و بانک مرکزی» خبر داده بود. با این حال روند افزایش قیمت ارز ادامه پیدا کرده و به گفته کارشناسان به زودی وارد کانال ۳۳ هزار تومان خواهد شد.

برگرفته از سایت ایران وایر، ۱۲ ژوئن ۲۰۲۲