شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد؛ خطاب به مردمان جهان آزاد

در فاجعه ی آتش سوزی سینما رکس آبادان در شب هنگام ۲۸مرداد۱۳۵۷ توسط انقلابیونِ به رهبری بنیانگذاران جمهوری اسلامی، ۴۲۰ شهروند آبادان در حین تماشای فیلم در آتش سوختند. در طول جنگ خانمانسوز هشت ساله ی عراق برعلیه ایران، هزاران هزار شهروند دلاور خوزستانی چه مرد و چه زن کشته و یا آواره شدند. به سبب سدسازی های بی رویه، نبود مدیریت کارامد و صنعت پولساز سدسازی توسط سپاه پاسداران، شاهد مرگ تدریجی تالاب های منطقه از جمله بختگان، تشک، کافتر، مهارلو، هامون و چغاخور، گاوخونی، جازموریان و رود کارون بوده ایم. مردمی که در منطقه ی ثروتمند و نفت خیز ایران از بی آبی و هوای آلوده‌ ی پر از گرد و غبار در رنج هستند.

در ماهی که گذشت، باردیگر شاهد فاجعه ای دیگر و فروپاشی برج متروپل در آبادان بودیم. تراژدی های پی در پی که به سبب فقدان تدبیر و ناکارآمدی مافیای دزدسالار و تمامیت خواه ولایت فقیه رخ می دهد.این ریزش بر اثر شکست سازه‌ای به خاطر نقض ضوابط فنی و استانداردهای سازه‌ای بود. ساختمانی که از ماه‌ها قبل هشدار داده شده بود که پروژه ۱۰ طبقه نوساز متروپل آبادان فرو می‌ریزد؛ همین اتفاق هم افتاد و به دلیل ریزش ساختمان ده ها نفر کشته و مجروح شدند و همچنان تعداد نامشخصی در زیر آوار هستند.
ساختمانی که از ماه‌ها قبل در موردش هشدار داده شده بود که پروژه ی۱۰ طبقه ی نوساز متروپل آبادان فرو خواهد ریخت.

خوزستان سرزمین دلاور زنان و مردان حماسه آفرین، میراث گرانقدر و تاریخ ارزنده ایران زمین، بهشت تمدن و پاره ای از قلب ایران است. در حالی که یک ایران در عزای آبادان به پا خاسته است، مقامات حکومتی به جای رسیدگی و پاسخگویی به مردم ستمدیده آبادان، در ورزشگاه آزادی جشن سرود «سلام فرمانده» برپا می کنند. سرودی از پروپاگاندای حکومتی، برگرفته از الگوی نازی های هیتلر آلمان، کودکان را مجبور به خواندن سرودی در وصف ولایت فقیه علی خامنه ای کردند.

سه هفته از اعتراضات مردم نسبت به این فاجعه ی انسانی می گذرد. نیروهای حکومتی به جای پاسخگویی با باتوم و فشنگ با مردم صلح جو برخورد می کنند.

روی سخن ما امروز با مردمان جهان آزاد است، ما از مردمان خوب ایالات متحده آمریکا، مهد دمکراسی نوین، شهروندان فرانسه، مهد روشنایی، شهروندان انگلستان، کهن دمکراسی جهان و دیگر مردمان آزاد جهان می پرسیم: چه بر سر ارزش های حقوق بشر آمده است؟

فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی گویای واقعیت در خیابان های ایران است. مردمی صلح جو با دستان خالی برای دستیابی به حقوق شهروندی خود در برابر سرکوب خونین آپارتاید جمهوری اسلامی، سه هفته است که در خیابان ها هستند. دولت های منتخب کشورهای دمکراتیک شما که مدعیان حقوق بشر در جهان هستند، بر کرسی های اتحادیه ی اروپا و سازمان ملل نشسته اند و برای آینده مردمان جهان تصمیم گیری می کنند، سکوت برگزیده اند و در برابر حکومتی گروگان گیر چشم بر نقض فاحش حقوق بشر بسته اند. در برابر حکومتی گروگان گیر چشم بر نقض فاحش حقوق بشر بسته و سکوت برگزیده اند.

جمهوری اسلامی با استفاده از وتوی روسیه در سازمان ملل، از هرگونه جنایتی در خاورمیانه دریغ نکرد. در سال ۸۸، دولت آمریکا و اتحادیه اروپا در برابر سرکوب خشونت بار حکومت سکوت را برگزیدند. در اعتراضات ابان ۹۸، ۱۵۰۰ شهروند ایرانی را در طی سه روز به رگبار می بنند و صدها نفر را زندانی می کند. اکنون در خیابان های آبادان خون برپاست و مردم در سراسر ایران با عزاداران آبادان هم آوا شده اند و همچنان سکوت امریکا و اروپا برای مماشات با حکومتی ستمگر ادامه دارد.

ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، که مافیای ولایت فقیه، پول های مردم ایران را هزینه تروریسم در منطقه و جهان می کند. جمهوری اسلامی سردمدار اعدام در جهان است. معلمان شریف ایران را به سبب اعتراض سندیکایی که حق انهاست زندانی و سرکوب کرده و انها را جاسوس غرب متهم می کند.

سکوت و مماشات دولت های مدعی حقوق بشر غرب در برابر ولایت فقیه جمهوری اسلامی، برای دستیابی به مذاکرات هسته ای که سرابی بیش نیست، خاطره ی تلخی برای تاریخ بشریت خواهد بود.

ما مردمان ایران از شما مردمان آزاد جهان می خواهیم بر دولت های خود فشار وارد کنید کرده و از آن ها آنها بخواهید به مماشات با نظام دینی و دزدسالار جمهوری اسلامی که مردم ایران را به شدت سرکوب می کند، پایان دهند.

زنده باد حقوق بشر
پاینده ایران
شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد