علیرضا دبیر با گرین کارت امریکا در جیب از شعار “مرگ بر آمریکا” دفاع کرد

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران صراحتا از ذهنیت آمریکا‌ستیزی طرفداری کرده است. این در حالی است که تیم ملی کشتی آزاد ایران قرار است به دعوت فدراسیون کشتی آمریکا روز ۲۳ بهمن در لاس‌وگاس به دیدار ملی‌پوشان آمریکا برود.

اظهارات اخیر علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران، علیه ایالات متحده آمریکا در رسانه‌های داخلی ایران، باعث تعجب محافل ورزشی و مدنی ایران و آمریکا شده است.

علیرضا دبیر به تازگی در یک گفت‌‌و‌گوی تلویزیونی در ایران با تاکید بر ذهنیت ضدآمریکایی خود، صراحتا از شعار “مرگ بر آمریکا” دفاع کرد.

این در حالی است که فدراسیون کشتی ایالات متحده آمریکا تیم ملی کشتی آزاد ایران را برای حضور در یک دیدار دوستانه در روز ۲۳ بهمن سال جاری در شهر لاس‌وگاس به آمریکا دعوت کرده و فدراسیون کشتی ایران نیز این دعوت را پذیرفته است.

صحبت‌های خشونت‌‌‌آمیز علیرضا دبیر علیه کشور آمریکا با واکنش گسترده‌ای در محافل رسانه‌ای و ورزشی در ایالات متحده آمریکا مواجه شده است. این در حالی است که رئیس فدراسیون کشتی ایران دارنده گرین‌کارت ایالات متحده آمریکا نیز هست.

به این خاطر حال برخی از دست‌اندرکاران ورزشی و مدنی خواستار لغو دیدار دوستانه کشتی آزاد میان تیم‌های ملی آمریکا و ایران شده‌اند. آیا اظهارات ضد‌ آمریکایی اصلی‌ترین فرد مسئول کشتی ایران منجر به بازنگری فدراسیون کشتی آمریکا پیرامون میزبانی از تیم ملی کشتی ایران و لغو این دیدار دوستانه خواهد شد؟

برگرفته ای از سایت دویچه وله فارسی، ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲