مرسدس بنز؛ طی کردن ۱۰۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ باتری

مرسدس بنز در نمایشگاه بین‌المللی CES لاس‌وگاس از یک خودروی جدید تحقیقاتی رونمایی کرد کە با یک بار شارژ باتری می‌تواند هزار کیلومتر را طی کند. این خودرو مسیر برلین تا پاریس را با یک بار شارژ طی می‌کند.

به گزارش “تاگس شاو” وبسایت کانال یک تلویزیون آلمان، شرکت خودروسازی دایملر در نمایشگاه “محصولات الکترونیک مصرفی” (CES) در لاس‌وگاس از خودروی جدید خود رونمایی کرد کە با یک بار شارژ باتری می‌تواند هزار کیلومتر را طی کند.

مارکوس شفر، عضو هیئت مدیره دایملر، در مورد محصول جدید بنز گفت: «این میزان از پایداری باتری، با فاصله بین برلین تا پاریس برابر است و تقریباً دو برابر توانی است که اکثر خودروهای برقی امروزی دارند». او گفت کە این محصول در چند ماه آینده در جاده آزمایش خواهد شد.

دایملر می‌خواهد ثابت کند که حتی با وسایل نقلیه الکتریکی هم می‌توان به مسافرت‌های طولانی بدون دردسر شارژ باتری دست یافت. به گفته این خودروساز آلمانی، باتری جدید در ابعاد کوچک تولید شدە است و در خودروهای کوچک هم جا می‌گیرد.

به گفته دایملر، حجم این باتری کە “EQXX” نامیده می‌شود نصف باتری‌های است کە تا کنون به بازار عرضه شدەاند و وزن آن نیز تقریبا یک سوم وزن این باتر‌ی‌هاست. ھمچنین این وسیله نقلیه دارای درجه بازدهی ۹۵ درصد است که تا ١٠ درصد بیشتر از خودروهای الکترونیکی معمولی است.

برگرفته ای از سایت دویچه وله فارسی، ۵ ژانویه ۲۰۲۲