موساد از تلاش حکومت ایران برای ربودن شهروندان اسرائیلی خبر داد

مقامات امنیتی اسرائیل گفته‌اند که ایران با بهره گرفتن از حساب‌های کاربری جعلی درصدد ربودن شهروندان اسرائیل بوده است. موساد گفته هدف از این اقدامات کشاندن شهروندان اسرائیل به خارج از کشور و به دام انداختن آن‌ها بوده است.

گزارش موساد و شاباک (شین بت)، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل اندکی پس از اظهارات مقامات جمهوری اسلامی درباره نقش اسرائیل در حمله به تاسیسات هسته‌ای نطنز رسانه‌ای شده است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی از اورشلیم (بیت‌المقدس) نوشته است که جمهوری اسلامی با ایجاد اکانت‌های جعلی در اینستاگرام بر آن بوده تا شهروندان اسرائیلی را به دام انداخته و برباید.

در این گزارش آمده است که جاسوسان ایرانی با حساب‌های کاربری جعلی خود با شهروندان اسرائیلی تماس گرفته و سعی داشته‌اند آن‌ها را به خارج از مرزهای این کشور بکشند.

موساد و شاباک در گزارش خود اعلام کرده‌اند که جاسوسان ایرانی در این حساب‌های کاربری جعلی یا خود را زنان مایل به داشتن تماس‌های “رومانتیک” معرفی کرده یا با استفاده از پوشش اشتغال در شرکت‌های گردشگری سعی در به دام انداختن شهروندان اسرائیلی داشته‌اند.

سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل در ادامه گزارش خود نوشته‌اند که هدف از این اقدامات آسیب رساندن به شهروندان اسرائیلی یا به گروگان گرفتن آن‌ها بوده است.

حتی گفته می‌شود که در یک مورد این تلاش‌ها موفق بوده و یکی از شهروندان اسرائیلی برای انجام این دیدار اقدام به خروج از کشور کرده است. اما اطلاع‌رسانی به موقع منابع اطلاعاتی باعث شده که این شهروند پیش از دیر شدن به اسرائیل بازگردد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشته است که این اتهام تنها ساعاتی پس از آنکه ایران اسرائیل را مسئول خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای آن کشور اعلام کرده، از سوی سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل مطرح شده‌است.

برگرفته ای از سایت دویچه وله فارسی، ۱۳ آوریل۲۰۲۱