پرونده پولشویی در پاکستان: نماینده خامنه‌ای ماهانه ۲۰۰ هزار دلار می‌گرفت

 اسناد دادگاهی که اخیراً توسط بازرسان پاکستانی ارائه شده نشان می دهد که یک شبکه پولشویی در پاکستان «مقدار هنگفتی» پول نامشروع را به ایران منتقل کرده و نماینده علی خامنه‌ای در پاکستان نیز در میان دریافت کنندگان این پول بوده است.

بر اساس گزارشی که وب‌سایت عرب نیوز منتشر کرده، ابوالفضل بهاءالدینی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در پاکستان، ماهانه ۲۰۰ هزار دلار پول از این شبکه دریافت کرده است.

گزارش‌های تحقیقاتی و چت‌های  واتس‌اپ  که همگی توسط عرب‌نیوز مشاهده شده و توسط مقامات امنیتی تأیید شده‌اند، نشان می‌دهند که اعضای این شبکه در هفت سال گذشته بین پاکستان، ایران و عراق فعالیت داشته‌اند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط FIA (آژانس تحقیقات فدرال پاکستان)  نماینده خامنه ای در پاکستان مبالغ مذکور را از مظنون اصلی این پرونده به نام «علی رضا» دریافت کرده است.

علیرضا یکی از ۱۳ نفری بود که حدود چهار ماه پیش در کراچی بازداشت شده بود. بر اساس گزارش‌ها، اعترافات او منجر به بازداشت «سید وصال حیدر نقوی»، دستیار نماینده خامنه‌ای در پاکستان شد و این دو نفر کماکان در بازداشت به سر می‌برند.

عرب‌نیوز به نقل از منبعی در ایران نوشته است که ابوالفضل بهاءالدینی سال گذشته و یا  اوایل سال جاری میلادی پاکستان را  ترک کرده و اکنون در ایران به سر می‌برد.

برگرفته ای از سایت ایران وایر، ۱۱ آوریل ۲۰۲۲