یک زن‌کشی در گیلان؛ سارا رضایی با بالشت خفه شد

یک منبع مطلع به ایران وایر از قتل زن جوانی به نام سارا رضایی از اهالی روستای کسما از توابع صومعه سرا در استان گیلان به دست همسرش خبر داد.

به گفته این فرد آگاه سارا رضایی ۳۲ ساله روز ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ بعد از ضرب و شتم توسط شوهرش با بالشت و بر اثر خفگی به قتل رسیده است.

سارا رضایی در زمان ازدواج کودک همسر بوده و ۱۵ سال داشته است. او مادر یک کودک ۷ ساله بود.

این منبع آگاه به ایران‌وایر می‌گوید: « سارا یک هفته قبل از این فاجعه به دلیل خشونت‌ خانگی که در طول زندگی مشترک همواره بر او روا داشته شده بود خانه را ترک کرده بود. روز فاجعه به گمان اینکه همسرش در خانه نیست برای برداشتن اوراق هویتی خود و طلاهایش به خانه بازگشته بود که کشته شد.»

رسانه‌های محلی گیلان بدون بردن نام این زن از قتل یک زن جوان به دست همسرش به دلیل «اختلافات خانگی» خبر داده و تایید کرده‌اند که همسر این زن بازداشت و به قتل او اعتراف کرده است.

فاطیما باباخانی مدیر خانه امن شمس مهرآفرید در حساب کاربری اینستاگرام خود درباره قتل این زن بر اثر خشونت خانگی نوشته است: «به این فکر می‌کنم که اقدام زودهنگام برای مشاوره و حفظ شبکه حمایتی خانوادگی و قانونی چقدر ظرفیت اثرگذاری در کاهش بروز خشونت‌های هیجانی و آنی و برگشت ناپذیر دارد.»

او با اشاره به نبود و یا نواقص گسترده در قوانین تامین امنیت زنان نوشته است: « تاکید دارن در فقدان قوانین و نهادهای حمایتی کافی، حتما لازم است تا زنان و کودکان در معرض خشونت خانگی از پتانسیل اورژانس اجتماعی و خانه‌های امن غیردولتی استفاده کنند تا جان‌های بیشتری در پناه‌گاه امنی جا بگیرد.»

برگرفته از سایت ایران وایر، ۱۸ ژوئن ۲۰۲۲