آخرین دور از اعتراضات سراسری بازنشستگان در سال۹۹: میریم و بر می‌گردیم…

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی آخرین دور از اعتراضتت خود در سال ۱۳۹۹ را برگزار کردند و در پایان این تجمع شعار دادند: «می‌ریم و بر می‌گردیم»

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی امروز یکشنبه ۲۴ اسفند در بیش از ۲۵ شهر ایران آخرین دور از اعتراضات خود در سال ۹۹ را برگزار کردند.

این بازنشستگان که از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۱۵ تجمع سراسری را در شهرهای مختلف برگزاری کرده‌اند خواستار همسان‌سازی حقوق و افزایش دستمزد بازنشستگی متناسب با نرخ تورم هستند.

آنها در آخرین روزهای سال و با وجود بارش برف و باران در بسیاری از استان‌ها بار دیگر به خیابان آمدند و علیه دولت و عملکرد مسئولان شعار سر دادند.

این اعتراضات بازنشستگان نیز با حضور گسترده‌ نیروهای یگان ویژه و مأموران امنیتی برگزار شد. در دور پیشین اعتراضات سراسری بازنشستگان که یکشنبه گذشته ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ آنها مورد ضرب و جرح مأموران قرار گرفتند.

حمله به تجمع اعتراضی بازنشستگان و بازداشت شماری از معترضان در تهران؛ دشمن ما همینجاست، بیخود میگن آمریکاست!

حضور بازنشستگان در تجمع امروز با شعارهای صریح و قاطعانه همراه بوده و نشان می‌دهد که سرکوب بازنشستگان و ضرب و جرح آنان اثری ندارد و آنها اعتراض برای دست یافتن به حقوق خود را ادامه خواهند داد.

شهرهای تهران، مشهد، یزد، تبریز، کرمانشاه، اراک، اهواز، خرم آباد، کرج، شوشتر، رشت، سنندج، شوش، شوشتر از جمله شهرهایی هستند که تجمع اعتراضی بازنشستگان در آنها برگزار شد.

بازنشستگان در این تجمعات شعارهایی از جمله «نه تهدید نه سرکوب، هرگز اثر ندارد»، «دولت ورشکسته، دشمن بازنشسته»، «خواسته ما همینه، زندگی بهینه» و «۳۰ سال بیمه دادیم، الان درمان نداریم»، «صندوق بازنشسته، غارت دزدان گشته» سر دادند.

برگرفته ای از سایت کیهان لندن، ۱۵ مارس ۲۰۲۱