ایالت بایرن آلمان از همه شهروندان خود آزمایش کرونا می‌گیرد

ملانیا هومل، وزیر بهداشت بایرن در مونیخ گفت آزمایش کرونا باید بطور گسترده در این ایالت انجام گیرد. این سیاست‌مدار بایرنی اعلام کرد: «به همه شهروندان بایرن سریعا پیشنهاد می‌شود که حتی بدون داشتن علائم کرونا توسط پزشک محل خود آزمایش کرونا دهند.»

در آلمان شهروندان حتی بدون داشتن علائم حاد بیماری کووید-۱۹ هم می‌توانند تست کرونا بدهند. در شرایط کنونی به ویژه کارکنان برخی حوزه‌های حساس مانند بیمارستان‌ها، خانه سالمندان، مدارس و کودکستان‌ها باید مرتب تست کرونا بدهند.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان سه هفته پیش اعلام کرده بود که آزمایش کرونا با بیمه درمانی برای شهروندان امکان‌پذیر است. پیش از آن آلمانی‌ها با بیمه درمانی تنها با داشتن علائمی مانند تب، سرفه ، گلو درد یا مشکلات بویایی و چشایی اجازه داشتند تست کرونا انجام دهند.

بایرن نخستین ایالت آلمان است که آزمایش کرونا را برای همه شهروندان خود امکان‌پذیر و همگانی کرده است. ملانی هومل، وزیر بهداشت ایالت بایرن گقته است، هزینه‌‌های تست کرونا بر عهده دولت ایالتی بایرن خواهد بود. در میان ۱۶ ایالت آلمان ایالت بایرن بعد از نوردراین وستفالن دومین جایگاه را به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا دارد.

در کشتارگاه‌های “تونیس” (Tönnies) در ایالت نوردراین وستفالن ویروس کرونا به طور گسترده شیوع پیدا کرده است. اخیرا آزمایش کرونا روی صدها تن از کارکنان این کشتارگاه نتیجه رعب‌انگیزی داشت: ۶۵۷ نفر به کووید ۱۹، بیماری ناشی از کرونا متبلا شده‌اند.

اکثر مبتلایان کشتارگاه تونیس زنان و مردانی هستند که فرزندان کودکستانی و دبستانی دارند. به همین دلیل دبستان‌ها و کودکستان‌های منطقه ردا-ویدنبروک تعطیل شدند و پس از تعطیلات تابستانی، در صورت بهبود اوضاع، بازگشایی خواهند شد. در منطقه “گوترسلو” که این کشتارگاه بزرگ صنعتی در آنجا قرار دارد بیش از ۷ هزار نفر در قرنطینه قرار گرفته‌اند.

وزیر بهداشت بایرن همچنین گفته است که در نخستین تست‌های همگانی کارمندان ۵۱ کشتارگاه در بایرن ۱۱۰ نفر مورد مثبت ثبت شده است.

وزیر بهداشت بایرن گفته است که ۳۳ کارخانه گوشت و کشتارگاه این ایالت به ترتیب تست خواهند شد. هومل تاکید کرده است: «ما می‌خواهیم دریابیم که آیا فشار بدنی بالا یا کار در شرایط نامساعد آب و هوایی عاملی برای ابتلا به ویروس کرونا است.»

منبع: سایت صدای آلمان (دویچه وله) به زبان فارسی، ۲۸ ژوئن ۲۰۲۰