آمریکا و روسیه از آخرین مرحلۀ آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا خبر دادند

بر اساس آخرین آماری که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده تاکنون ٥٧٨ هزار و ٧٤٦ نفر در اثر ابتلاء به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند، در حالی که شمار مبتلایان شناخته شده به این بیماری در جهان دست کم به ١٣ میلیون و ٣٠٠ هزار نفر می رسد.

در این بین آمریکا با ١٣٦ هزار و ٤٦٦ کشته بیشترین آمار قربانیان را داشته است. بعد از آمریکا، برزیل با ٧٤ هزار و ١٣٣ کشته، بریتانیا با ٤٤ هزار و ٩٦٨ کشته، مکزیک با ٣٦ هزار و ٣٢٧ کشته و ایتالیا با ٣٤ هزار و ٩٨٤ کشته بیشترین قربانیان ویروس “کووید ١٩” را به ثبت رسانده اند.

در این بین شرکت داروسازی “مُدرنا” در آمریکا اعلام کرد که از ٢٧ ژوئیه مرحلۀ نهایی آزمایش های بالینی واکسن خود را علیه ویروس کرونا در شرایط واقعی آغاز می کند. شرکت دارویی “مُدرنا” که از ٤٨٣ میلیون دلار حمایت مالی دولت فدرال آمریکا برخوردار است از نخستین آزمایشگاه های دارویی در جهان برای یافتن واکسن ویروس “کووید ١٩” است و به تازگی نتایج مقدماتی و دل‌گرم کنندۀ خود را در این زمینه منتشر کرده است.

همزمان روسیه نیز اعلام کرد که نخستین آزمایش های بالینی واکسن ویروس کرونا را بر روی انسان به پایان رسانده و این آزمایش ها در اواخر ماه ژوئیه تکمیل خواهند شد.

منبع: سایت رادیو بین المللی فرانسه به زبان فارسی، ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰