اوج دوباره آمار مبتلایان کرونا در فرانسه احتمال قرنطینه را افزایش داده است

فرانسه که از چند هفته پیش نسبت به تشدید شیوع ویروس کرونا در این کشور خبرداده بود، روز جمعه بیست و هشتم اوت، اعلام کرد که آمار مبتلایان طی روزهای اخیر به صورت بی سابقه ای افزایش یافته است و احتمال دارد بار دیگر قرنطینه سراسری وضع شود.

همزمان با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس و دانشگاه های فرانسه، وزات بهداشت این کشور روز گذشته (جمعه بیست و هشتم اوت) از افزایش چشم گیر آمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور خبر داد و افزود که در صورت ادامه این روند، ممکن است دولت باردیگر وضعیت قرنطینه سراسری اعلام کند.

بر اساس تازه ترین آمار وزارت بهداشت فرانسه، ۷۳۷۹ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. ثبت این رقم طی یک شبانه روز، بیشترین آمار از ماه مارس تا کنون عنوان شده است. این درحالی است آمار مبتلایان کرونا در این کشور، پنج‌شنبه حدود شش هزار و روز چهارشنبه نیز نزدیک پنج هزار نفر گزارش شده بود.

افزایش آمار مبتلایان کرونا در فرانسه با تست گسترده مردم این کشور نیز همزمان شده است. علاوه بر این، علی رغم بالارفتن آمار مبتلایان جدید کرونا، آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کوویدـ۱۹ و بیماران بستری در بیمارستان های فرانسه همچنان ثابت است.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت فرانسه گفته است که با توجه به این که اغلب مبتلایان جدید در این کشور جوانان هستند و هیچ نشانه از بیماری کوویدـ۱۹ را ندارند، شمار کل ناقلان کرونا به احتمال زیاد بیشتر از آمار رسمی اعلام شده است.

همزمان با سیر صعودی آمار مبتلایان کرونا در فرانسه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور شامگاه پنجشنبه در یک پیام تلویزیونی اعلام کرد که چنانچه این روند در روزهای آینده ادامه یابد، احتمال دارد مقررات پیشگیرانه و حتی وضعیت قرنطینه سراسری نیز دوباره وضع شود.

با این حال، رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که دولت این کشور تمام تلاش خود را به خرج خواهد داد تا قرنطینه دوم هیچ گونه ضربه ای به چرخ افتصادی این کشور وارد نکند. تمامی محدودیت های پیشگیرانه از جمله قرنطینه در فرانسه حدود هشت هفته طول کشید و سرانجام به تدریج در ماه مه لغو شد.

بر اساس تازه ترین آمار وزارت بهداشت فرانسه، از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در این کشور تا پایان روز جمعه، ۳۰ هزار و ۶۰۱ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ از دست داده اند. آمار کل مبتلایان کرونا در فرانسه تا کنون بیش از ۳۰۴ هزار نفر گزارش شده است.

منبع: سایت رادیو بین المللی فرانسه به زبان فارسی، ۲۹ اوت ۲۰۲۰