روزهای سیاه کرونایی و اعلان جنگ تمام عیار با ویروس کرونا در ایران

به‌رغم هشدارهای جدی وزارت بهداشت درباره گسترش شیوع کرونا، سازمان تبلیغات اسلامی از برگزاری مراسم ۱۳ آبان سخن می‌گوید. سخنگوی این نهاد برگزاری تظاهرات در این شرایط را جنایت خوانده است. ۲۷ استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

بر شمار قربانیان کرونا در ایران روزبه‌روز افزوده می‌شود. طی ۲۴ ساعت گذشته، بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران ۴۱۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

ایران در ارتباط با شیوع ویروس کرونا دوران سختی را تجربه می‌کند. مسئولان وزارت بهداشت از “روزهای سیاه کرونایی در ایران” سخن می‌گویند.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت حکومت اسلامی رسما از مسئولان این کشور درخواست کرده برای مقابله با شیوع بیشتر این ویروس بی درنگ اقدام کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت حکومت اسلامی با اشاره به افزایش شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ در ایران، خواستار تغییر رفتار مردم و حکومت شده و از “جنگ تمام عیار” علیه ویروس کرونا سخن گفته است.

بر اساس آماری که از سوی خبرگزاری دانشجویی ایران “ایسنا” روز هفتم آبان (۲۸ اکتبر) منتشر شده، شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از شش هزار و ۸۰۰ نفر افزایش یافته است.

همین آمار حکایت از آن دارد که بیش از یک سوم کسانی که روز گذشته در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده بودند، بستری شده‌اند. به این ترتیب، رقم کلی مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۵۹۰ هزار نفر نزدیک می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت رژییم اسلامی تعداد قربانیان کرونایی ایران را ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر اعلام کرده است. این در حالی است که برخی از مسئولان آمار واقعی را سه تا چهار برابر بیش از آمار رسمی می‌دانند.

در بین استان‌های ایران، وضعیت شیوع کرونا تنها در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و گلستان نارنجی اعلام شده است. وضعیت در ۲۷ استان ایران و از جمله در استان مرکزی و استان خراسان رضوی قرمز اعلام شده است.

این در حالی است که مشهد شاهد تجمع گسترده مردم به دعوت سازمان تبلیغات اسلامی بوده و همین مرکز از برگزاری مراسم ۱۳ آبان سخن گفته است. قائم مقام شورای هماهنگی این نهاد، نصرت‌الله لطفی روز سه‌شنبه ششم آبان خبر از برگزاری این تظاهرات در تهران و برخی دیگر از شهرستان‌های ایران داده بود.

سیما سادات لاری برگزاری این تجمعات در شرایط کنونی را جنایت خوانده و وزارت بهداشت با برگزاری این مراسم ابراز مخالفت کرده است.
توضیح عکس : تجمع مذهبی در مشهد به‌رغم شیوع کرونا

برگرفته ای سایت صدای آلمان (دویچه وله) به زبان فارسی، ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰