آمریکا برای جلوگیری از تجارت با ایران، اروپا را سخت تحت فشار قرار داده است

برونو لومِر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه می‌گوید که اروپا، به خاطر ایران، شدیداً تحت فشار آمریکاست. وی فاش کرد که حدود یک ماه قبل، دیداری خصوصی با دونالد ترامپ داشته اما دقیقاً نگفت که موضوع گفتگو چه بوده است.

ادامه ◄

دیدار مقام های دولت ترامپ با نمایندگان کنگره

به گزارش رویترز، چند مقام دولت ترامپ که برای پاسخ به سوالات در کنگره آمریکا حضور یافته بودند، تلاش کردند قانونگزاران آمریکا را قانع کنند که دولت ترامپ برای بازداشتن ایران از اقدامات خصمانه تلاش میکند.

ادامه ◄

حسن روحانی خواهان اختیارات ویژه شد

رئیس جمهوری اسلامی در سخنانی که شامگاه دوشنبه ۳۰ اردیبهشت در جمع عده‌ای از روحانیون حوزه‌های علمیه ایراد کرد، خواهان اختیارات ویژه برای ریاست جمهوری در شرایط «جنگ اقتصادی» شد. روحانی هرگونه مذاکره با آمریکا را در شرایط کنونی رد کرد.

ادامه ◄

بریتانیاهم نیروهای ویژه خود را برای پیوستن به نیروهای آمریکایی راهی خلیج فارس کرد

روزنامه بریتانیایی اکسپرس روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت در گزارشی نوشت نیروهای ویژه بریتانیایی هم به نیروهای آمریکایی اعزام شده در خلیج فارس پیوسته‌اند تا هرگونه تهدید احتمالی از سوی ایران یا نیروهای نیابتی‌اش را رصد کنند.

ادامه ◄

فرمانده مرزبانی ایران کولبران را «متجاوز مرزی» نامید

ماموران مرزبانی ایران بامداد یکشنبه ۲۹ اردیبهشت گروهی از کولبران را منطقه مرزی «سوراو» در بانه هدف شلیک قرار دادند. شلیک ماموران یک کولبر را کشت. فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی کولبران را «متجاوزان مرزی که فریب خورده و یا جزو مافیای ضد امنیتی هستند» خواند.

ادامه ◄

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران در اعتراض به ادامه بازداشت مرضیه امیری تجمع کردند

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران یکشنبه ۲۹ اردیبهشت در اعتراض به ادامه بازداشت مرضیه امیری، دانشجوی این دانشگاه و خبرنگار روزنامه شرق تجمع کردند

ادامه ◄

گزارش نکردن نقض حقوق کودک و خشونت علیه کودکان جرم است

رضا جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران یکشنبه ۲۹ اردیبهشت به خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی (ایرنا)، گفت: اگر مسئولان در سازمان‌ها، نهادها یا موسساتی که محل نگهداری کودکان است،

ادامه ◄

اتهام بغی، ابزار تازه قوه قضاییه ایران برای اعدام مخالفان

نسبت دادن اتهام «بغی» به دست‌کم ۳۰ نفر از شهروندان عرب بازداشت شده پس از حمله تروریستی شهریور ماه سال گذشته به رژه نیروهای مسلح در اهواز، خطر اعدام دسته ‌جمعی این افراد را به شدت افزایش داده است. در همین زمینه پایگاه خبری کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت با اعلام هویت تعدادی از این افراد، نسبت دادن اتهام بغی به آنها را تایید کرد. همچنین گزارش‌هایی از تفهیم اتهام بغی به دو فرد دیگر (هوشمند علی پور و محمد استادقادر) در شهر سنندج منتشر شده است.

ادامه ◄