فیلم خانه سیاه است فروغ فرخزاد در جشنواره لومیر لیون درخشید

در سایت خبری یورونیوز فارسی آمده که در روزهای چهارم و پنجم جشنواره فیلم لومیر، فیلمهای «خانه سیاه است» اثر فروغ فرخزاد، شاعر نامی و «تپه‌های سیلک» ابراهیم گلستان، نویسنده و کارگردان ایرانی به نمایش در آمد.

ادامه ◄

حضور نماینده اسرائیل در نشست امنیتی بحرین برای مقابله با «تهدیدهای حکومت اسلامی» در خلیج فارس

به نقل از بخش فارسی سایت یورونیوز نمایندگان بیش از شصت کشور از جمله اسرائیل در بحرین گردهم آمده‌اند تا در پی ناآرامی‌های اخیر در خلیج فارس راه‌های تامین امنیت کشتیرانی در این منطقه را مورد بررسی قرار دهند.

ادامه ◄

انتخاب یک زن در رأس قوه قضائیه سودان

زنان سودان در مبارزات سیاسی برای آزادی و دموکراسی، حضور فعال و چشمگیر داشتند. حضور آنان در انقلاب و جنبش مردمی امسال، در تاریخ سیاسی سودان بی‌سابقه است. قاضی نعمات، خود یکی از زنانی بود که در پیروزی انقلاب کمک کرد.

ادامه ◄

بیانیه هیات مدیره “خانه سینما” علیه “دستورالعمل پوشش بازیگران”

به گزارش سایت صدای آلمان، هیات مدیره خانه سینما با انتشار بیانه‌ای انتساب دستورالعمل طراحی پوشش هنرمندان به این نهاد صنفی را “نیت ناصواب” و تلاش برای حذف تشکل مدنی و غیردولتی سینماگران دانسته و از چنین اقدامی برائت جست.در این بیانیه که در خبرگزاری ایلنا منتشر شده آمده است: «صبح چهارشنبه ۲۴ مهرماه خانه سینما به موضوعی منتسب شد که از آن بی‌خبر بود. موضوعی که به سرعت دست به دست شد و سوالات و واکنش‌هایی در افکار عمومی، هنردوستان و سینماگران پدید آورد.» بیانیه تاکید می‌کند که خانه سینما به خلاف آنچه در اخبار منعکس شده، از تصمیم سازمان سینمایی برای تبیین آیین‌نامه پوشش هنرمندان در مجامع مطلع نیست و مورد هیچ مشورتی در این زمینه نیز قرار نگرفته است. هیات مدیره خانه سینما می‌نویسد این اولین بار نیست با بخشنامه‌ها و بیانیه‌ها و اظهارنظرهایی مواجه می‌شود که شائبه دولتی بودن این نهاد صنفی را در ذهن مخاطبان[…]

ادامه ◄