برآورد اطلاعاتی جدید آمریکا و اسرائیل از «مدل‌سازی هسته‌ای تسلیحاتی» ایران

اکسیوس به نقل از دو مقام آمریکایی، یک مقام کنونی و یک مقام سابق اسرائیل گزارش داد، سرویس‌‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل، داده‌های جدیدی از مدل‌سازی کامپیوتری در ایران را برآورد کرده‌اند که می‌تواند در تحقیق و توسعه سلاح هسته‌ای کاربرد داشته باشد.

ادامه ◄

نصب یک تراشه‌ در گوشی همراه: دیدن محتویات درون بسته‌ها ممکن می‌شود

محققان یک تراشه ویژه تصویربرداری ساخته‌اند که می‌‌تواند گوشی‌های هوشمند آینده را به «دید اشعه ایکس»، برگرفته که از داستان سوپرمن، مجهز کند و به کمک آن می‌توان اشیا را از پشت دیوار‌ها و موانع هم مشاهده کرد.

ادامه ◄

یاسین موسوی نوکیش مسیحی با اتهامات امنیتی به ۱۵ سال زندان محکوم شد

یک نوکیش مسیحی به نام یاسین موسوی با حکم دادگاه انقلاب شهر اهواز به اتهام «عضویت در گروه‌هایی که قصد اخلال در امنیت ملی دارند»‌ و همچنین «تبلیغ علیه نظام از طریق ترویج مسیحیت صهیونیستی» به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

ادامه ◄

دستکم پنج تجمع و یک اعتصاب اعتراضی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه بیست و نهم خردادماه، گروهی از کارکنان گروه صنعتی آرتا در نمین، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات خود و عدم تحقق وعده ها، دست به تجمع زدند.

ادامه ◄

گزارش تحقیقی صدای آمریکا | تجاوز به دست‌کم ۱۱ دختر و پسر بازداشت شده در اعتراضات ۱۴۰۱ مازندران

بخش فارسی صدای آمریکا در تحقیقاتی که طی چند هفته‌ گذشته انجام داده، به مدارکی در مورد تعرض، تجاوز و آزار جنسی شماری از بازداشت‌شدگان زن و مرد در جریان اعتراضات سال ۱۴۰۱ در بازداشت‌گاه‌ها و زندان‌های جمهوری اسلامی در چند شهر شمال ایران دست یافته است

ادامه ◄

بیانیه ۱۶ حزب، سازمان و تشکل سیاسی؛ تحریم معرکه انتخاباتی یک مسئولیت شهروندی است

بعد از مرگ مشکوک ابراهیم رئیسی و امیر عبداللهیان ،رئیس جمهور و وزیر امور خارجه دولت سیزدهم، اتاق فکر نظام ولایت فقیه، موضوع جانشینی و انتخاب رئیس جمهور بعدی را به یک پروژه نمایشی فریبکارانه و پر سرو صدا تبدیل کرد.

ادامه ◄

ابتلای عزیز قاسم‌زاده به سرطان پروستات؛ این فعال صنفی معلمان ماه‌ها در زندان رشت از درمان محروم بود

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران روز دوشنبه با انتشار ویدیویی از عزیز قاسم‌زاده، معلم و فعال صنفی زندانی، از ابتلای او به سرطان پروستات خبر داد.

ادامه ◄

سیستان و بلوچستانِ محروم، ابزار سوء استفاده‌ی نامزدها در تبلیغات نمایش انتخابات!

سیستان و بلوچستان به عنوان محروم‌ترین استان ایران در حالی در لابلای وعده‌های نخ‌نمای انتخاباتی شش نامزد مورد تأیید علی خامنه‌ای قرار گرفته که هیچیک از آنان به مشکلات اصلی که زندگی شهروندان را مختل کرده نمی‌پردازند.

ادامه ◄

اعلام تشکیل مرکز رایزنی و هماهنگی نیروهای دموکراسی خواه ایران مدار

ما، سه سازمان سیاسی حزب  مشروطه ایران – لیبرال دموکرات، حزب سکولار دموکرات ایرانیان و جبهه هفت آبان،
در فرايند برگزاری و میزبانی مشترک مراسم «۲۶ خرداد، روز ملی شیروخورشید»، بر آن شدیم که از این پس در يک همکاری نزديک تر، و با هدف برقراری سازوکاری برای همبستگی افزونترِ جریانهای سیاسی دموکراسی خواه، یک مرکز رایزنی و هماهنگی راه اندازی کنیم.

ادامه ◄

دمای بالای ۵۰ درجه در خوزستان در ۶ روز متوالی

مدیرکل هواشناسی «خوزستان» با اشاره به پیش‌بینی افزایش دما در بیشتر مناطق این استان گفت:« پیوستگی روزهای با دمای ۵۰ درجه و بالاتر در بیش از شش روز، باعث خواهد شد که دمای حداقل در شب‌ها نیز بالا برود و باعث تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود.»

ادامه ◄

کمک رژیم ایران به سربازگیری روس‌ها از پناهجویان افغان

یک ژنرال پیشین ارتش افغانستان که از او هفته‌نامۀ فرانسوی با نام “صادق” یاد کرده و با صدها نظامی پیشین افغان در ایران نیز مرتبط است به هفته‌نامۀ فرانسوی گفته است که مسکو به رزمجویان افغان برای شرکت در جنگ اوکراین بین دو تا پنج هزار دلار دستمزد ماهانه و اعطای ملیت روس وعده می دهد

ادامه ◄

دستکم هفت تجمع اعتراضی برگزار شد

روز یکشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۴۰۳، گروهی از بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان‌های سازمان تأمین اجتماعی شهرهای اهواز، شوش، کرمانشاه و تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ادامه ◄

تخریب بخشی از تاریخ ۱۷۰۰ ساله ساسانیان در جندی‌ شاپور برای کاشت سیر و پیاز

در غیاب نظارت نیروهای وزارت میراث فرهنگی، یک کشاورز قسمتی از مهم‌ترین شهر ایران کهن متعلق به دوران ساسانیان در منطقه باستانی جندی‌ شاپور را به‌منظور کاشت سیر و پیاز، با لودر نابود کرد.

ادامه ◄

چطور با گرمازدگی و دیگر عوارض اضطراری ناشی از گرما مقابله کنیم؟

در ماه ژوئن امسال، برخی مناطق زمین و همچنین ایالات متحده آمریکا، با موج گرمای بی‌سابقه‌ای مواجه شد‌ند. به نظر می‌رسد گرمای تابستان امسال افراد بسیاری در سراسر جهان، ازجمله ۶۰ میلیون آمریکایی، را تحت تاثیر قرار دهد.

ادامه ◄

دانشجویان دانشگاه شریف خطاب به نامزد جناج موسوم به اصلاح‌طلبان: از فریب رنگارنگ هر روز شما بیزاریم

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه‌ای خطاب به مسعود پزشکیان، نامزد تاییدصلاحیت شده جناح موسوم به اصلاح‌طلبان برای تعیین جانشین ابراهیم رئیسی رئیس کشته‌شده دولت سیزدهم جمهوری اسلامی، گفت که «ما از فریب رنگارنگ هرروزه شما بیزاریم.»

ادامه ◄