عفو بین‌الملل: توقف چرخه‌ خونریزی جمهوری اسلامی در اعتراضات خیابانی مستلزم اقدامات بین‌المللی است

سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای توقف چرخه خونریزی‌ توسط مقام‌های ایرانی در زمان اعتراضات خیابانی را مستلزم اقدامات بین‌المللی خواند

ادامه ◄

رئیس اتاق بازرگانی تهران: ۹۰ میلیارد دلار سرمایه از کشور خارج شد

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران گفته است طی سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۸، حدود ۹۰ میلیارد دلار سرمایه از کشور خارج شده و در ۱۰ ساله اخیر ۳۵ درصد مردم کشور به زیر خط فقر هدایت شده‌اند.

ادامه ◄

صاعقه مدرسه کانکسی را به آتش کشید؛ شش آموزگار و دانش‌آموز دچار سوختگی شدند؛ وزیر آموزش و پرورش: ممکن است هرجای ایران رخ دهد!

در پی وقوع صاعقه‌ که یک مدرسه کانکسی در منطقه سردشت دزفول را به آتش‌ کشید، سه دانش‌آموز و سه آموزگار دچار سوختگی تا ۸۴درصد شده‌اند. وزیر آموزش و پرورش در واکنش می‌گوید این حادثه ممکن است هر زمان و در هرجای ایران رخ دهد!

ادامه ◄

روز جهانی آموزش؛ گزارش یکساله وضعیت حق تحصیل و آموزش در ایران

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران همزمان با روز جهانی حق تحصیل با ارائه گزارش پیش رو به بررسی وضعیت تحصیل و آموزش و برخورد با فعالان این عرصه از جمله معلمان و دانشجویان در حد فاصل ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ پرداخته است.

ادامه ◄

رهبران فرانسه و ایالات متحده بر همکاری دو کشور درباره مسئله هسته‌ای ایران تاکید کردند

کاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل مکرون و جو بایدن، روسای جمهور فرانسه و ایالات متحده، روز یکشنبه ۵ بهمن درباره موضوعات مختلف از تغییرات آب و هوایی گرفته تا مبارزه با ویروس کرونا و همچنین توافق هسته‌ای ایران تلفنی گفت‌وگو کردند.

ادامه ◄