فوت ناشی از کرونا دو رقمی شد؛ شناسایی ۲۳۷۵ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و فوت ناشی از کرونا دوباره دورقمی شد و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۴۳۹ نفر رسید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۱۹ تیرماه ۱۴۰۱ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۳۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۹۶ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۷۶ نفر رسید و تاکنون هفت میلیون و ۶۴ هزار و ۶۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۳۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

براساس آمار وزارت بهداشت، ۵۲ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۹۳۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تاکنون ۶۴ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۲۹۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۳۳ هزار و ۱۲۷ نفر دُز دوم و ۲۷ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۸۹۹ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۰ میلیون و ۵۹۹ هزار و ۳۱۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۳۵ هزار و ۹۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر چهار شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، با توجه به افزایش موارد ابتلاء، بستری‌ها، سرپایی‌ها و شهرهای قرمز و نارنجی، بر استفاده از ماسک در همه فضاها چه باز و چه سرپوشیده در شهرهای قرمز و نارنجی تاکید شد اما استفاده از ماسک در شهرهای آبی و زرد در نقاط سرپوشیده یا پر ازدحام و پرتردد ضروری است.

همچنین تاکید شده است چون تزریق نوبت یادآور واکسن در کشورهای مختلف باعث کاهش موارد ابتلاء بیماری کرونا شده است و برعکس کشورهایی که پوشش واکسن کاملی داشتند ولی زمان زیادی از تزریق واکسن گذشته دوباره موارد ابتلای فراوان گزارش شده است. پس تزریق واکسن یادآور باید مردم کشورمان جدی گرفته شود.

برگفته ای از سایت اخبار روز، ۱۱ جولای ۲۰۲۲