مصائب نخستین راننده زن اتوبوسرانی تهران برای بازگشت به کار

نخستین راننده زن شرکت واحد اتوبوسرانی تهران می‌گوید؛ حتی رای دیوان عدالت اداری هم گره از مشکل او باز نکرد و همچنان برای بازگشت به کار «دوندگی می‌کند». فعالیت سندیکای یکی از دلایل اعلام نشده اخراج او از کار است.

ادامه ◄

نیازهای دانشجویان خیلی بیشتر از آن چیزی است که ما بتوانیم با این بودجه‌ به آنها پاسخ دهیم

رئیس صندوق رفاه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرگزاری (ایلنا)، در خصوص میزان وام دانشجویی در سال ۹۸، کیفیت غذای دانشگاه‌ها و نوسازی خوابگاه‌ها توضیحاتی ارائه داد.

ادامه ◄

اعتراض کشاورزان پارس آباد به قیمت پایین و عدم خرید تضمینی محصولات

کشاورزان سیرکار پارس آباد در اعتراض به قیمت پایین و عدم خرید تضمینی محصولات از سوی مسئولان، محصول سیر خود را در جاده مقابل انبارهای تعاونی اولتان ریختند و جاده را بستند.

ادامه ◄

بیش از ۱۳ هزار بدهکار در زندان‌های ایران به سر می‌برند

اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: «در حال حاضر در مجموع ۱۳ هزار و ۴۰۰ بدهکار داریم که ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان در مجموع بدهی دارند که بیش از ۸ هزار نفر تک جرمی و مابقی جرم‌های قابل گذشت دارند.»

ادامه ◄

هشدار بریتانیا به شهروندان دو تابعیتی درباره سفر به ایران

بریتانیا از شهروندان دوتابعیتی خود خواسته است که به ایران سفر نکنند. جرمی هانت، وزیر امور خارجه این کشور گفته است که شهروندان دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی بیشتر از سایر افراد در ایران تحت فشار بود‌ه‌اند.

ادامه ◄

نیروهای امنیتی شماری از کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه را بازداشت کرده‌اند

تعداد بازداشتی‌ها به طور دقیق مشخص نیست اما کانال سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه اعلام کرده است که روز ۲۴ اردیبهشت “شش نفر دیگر از کارگران نیشکر هفت‌تپه، توسط پلیس اطلاعات امنیت بازداشت و به زندان دزفول انتقال داده شده‌اند”.

ادامه ◄

اعتراض چغندرکاران به عدم پرداخت ۳۸ میلیارد تومان مطالبات معوقه توسط کارخانه قند نقده

کشاورزان چغندرکار شهرهای نقده، پیرانشهر، اشنویه، بوکان و مهاباد که محصول خود را به کارخانه قند نقده تحویل می‌دهند، هنوز بهای محصول سال ۹۷ خود را دریافت نکرده‌اند.

ادامه ◄

نگاهی به جنبش کارگری ایران در سال ۱۳۹۷

سال ۱٣۹۷ را باید سال اعتراض های کارگری نامید. با توجه به آمار و ارقام در دسترس، با اطمینان می توان گفت که از اوایل دهه شصت به این سو تعداد و ابعاد اعتراض های کارگری هیچگاه به این اندازه و دراین سطح نبوده است. حتی در مقایسه با چند سال گذشته که شاهد روند افزایش یابنده اعتراضات کارگری بودیم، باز هم سال ۱٣۹۷ را می توان استثنایی در این میان بشمار اورد.

ادامه ◄

معترضان سودانی: مادامی که دولت پنهان اسلام‌گرا برچیده نشده، انقلاب ادامه دارد

رژیم عمر بشیر فرصت داشته تا خود را بر یک ساختار پیچیده متکی کند. اسلامیسم چسب ایدئولوژیک و مَنِشی این ساختار است. عمر بشیر رفته، اما ساختار اسلامگرا سر جای خود باقی است. معترضان سودانی که چند هفته پیش موفق به سرنگونی عمر البشیر از قدرت شدند، می‌گویند مادامی که دولت پنهان اسلامگرا در سودان کاملاً برچیده نشده، انقلاب آنها ادامه دارد. آسوشیتدپرس در گزارشی به این موضوع پرداخته است.

ادامه ◄

قرار بازداشت یک ماهه برای سه تن از دستگیرشدگان روز جهانی کارگر

بیش از ۵۰ فعال کارگری، معلمان و دانشجویی در دو روز گذشته هم‌زمان با تجمع ۱۱ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی کارگر مقابل مجلس شورای اسلامی و تجمع معلمان در ۱۲ اردیبهشت در تهران دستگیر شده‌اند. دستگیرشدگان روز ۱۱ اردیبهشت به زندان اوین منتقل شده‌اند و برای رضا شهابی و حسن سعیدی از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و فرهاد شیخی عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران قرار بازداشت یک ماهه صادر شده است.

ادامه ◄