خشونت‌ها علیه کودکان کار

یک حقوقدان و استاد جرم‌شناسی اعلام کرد از هر ۱۰۰ مورد جرم و خشونت‌های جنسی و غیرجنسی علیه کودکان و به‌ویژه کودکان کار، تنها ۲۰ درصد کشف یا گزارش می‌شود. به گفته او استثمار «سیاه» کودکان در ایران بسیار فراگیر و آمارهای آن بالاتر از آمارهای رسمی‌ست.

ادامه ◄

ده‌ها کشته و مجروح در تجمع انتخاباتی در افغانستان

رادیو زمانه-انفجار بمب در یک نشست انتخاباتی طرفداران اشرف غنی، در ولایت پروان افغانستان چندین کشته و مجروح برجای گذاشت. رئیس جمهوری افغانستان نیز در زمان انفجار در ولایت پروان حضور داشته، اما سالم است.

ادامه ◄

تجمع کارگران هپکو اراک به خاک و خون کشیده شد

کیهان لندن-تجمع مسالمت‌آمیز کارگران هپکو اراک که روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و نابودی کارخانه در روند خصوصی‌سازی برگزار شد، با حمله گارد ویژه نیروی انتظامی به خاک و خون کشیده شد.

ادامه ◄

زنان سعودی آزادی غربی را تجربه می کنند

اگر چه نگرانی در مورد ایجاد مزاحمت مذهبی های محافظه کار وجود دارد، با وجود این بسیاری زنان سعودی با پوشش غربی و با لباس هایی با رنگ های روشن در خیابان ها ظاهر میشوند و دیگر مانند گذشته نگران پلیس مذهبی نیستند.

ادامه ◄

«من با تحریم استادیوم مخالفم !» واکنشی، از درون کشور، به تحریم استادیوم

سال ها در دهه ٦٠ لیگ را در دو دسته اجرا می‌کردند تا استقلال و پرسپولیس به هم برخورد نکنند. امسال حتی طرح برگذار نکردن لیگ را داشتند و حادثه فینال جام حذفی در استادیوم غدیر اهواز را راه انداختند تا بهانه‌ای بیابند و طرح را محک بزنند.

ادامه ◄

در اعتراض به مرگ دلخراش سحر خدایاری (دختر آبی) علی کریمی خواستار بایکوت ورزشگاه‌ها شد

به گزارش رادیو فردا، مرگ سحر خدایاری موسوم به «دختر آبی» که در اعتراض به تشکیل پرونده قضایی برای ورودش به ورزشگاه آزادی خودسوزی کرده بود، روز سه‌شنبه، ۱۹ شهریورماه، موجی از واکنش ایرانیان در شبکه‌های مجازی را به دنبال داشت.

ادامه ◄

بیش از ۳۰ نفر در مراسم عزاداری در کربلا کشته شدند

دست کم ۳۱ نفر در مراسم عاشورا، در شهر کربلا، زیر دست و پا کشته و حدود صد تن دیگر زخمی شدند. خبرگزاری فرانسه در گزارش خود تصریح کرده است که در پایان مراسم، در حالی که عزاداران عاشورا بر سر و صورت خود می کوفتند و یک صدا می گفتند : “حسین، جانم فدایت”، تعداد زیادی از افراد زیر دست و پای جمعیت هیجان زده گرفتار و کشته و زخمی شدند.

ادامه ◄

پرچمهای سیاه در یک روز

انبوهی از این پرچم های سیاه که میبینید همان سیاهه ی ⁧داعش⁩ است و نام حسین بن علی را بر آن نهاده اند تا رد گم کنند! این⁩ پایانِ بازیِ نظام در نقش مظلوم است و نشان میدهد توانش را دارد تا بدتر از آنچه در مقتل ها نوشته اند را مرتکب شود.

ادامه ◄

نامه سرگشاده ۹ وکیل ایرانی به علی خامنه ای

ما جمعی از وکلای دادگستری، با تکیه بر سوگند خود دال بر مد نظر قرار دادن حق و عدالت در همه جوانب زندگی، و شرافتمان که وثیقه سوگندمان است، به سمع و نظر شما میرسانیم که نظام قضایی هر کشوری، آیینهای تمام عیار از نوع رژیمی که بر آن کشور حاکم است، میباشد.

ادامه ◄

خودسوزی بانوی ایرانی متهم به «بد حجابی»

گزارش ها حاکی از این است که در روز دوشنبه ۱۱ شهریور یک زن ایرانی در برابر یکی از واحدهای قضایی تهران اقدام به خودسوزی کرده است. این بانو که به دلیل «بد حجابی» در اسفندماه ۱۳۹۷ توسط مأموران حکومت اسلامی بازداشت شده بود و با قرار تأمین آزاد بوده است،

ادامه ◄

بیانیه سه نهاد حقوق بشری به اتحادیه های کارگری و سازمانهای مدافع حقوق انسان

آنچه ما درهفته های گذشته شاهد بوده ایم رویکرد عمومی یک رژیم ضد مردمی و سرکوبگر است که در مقابل میلیونها مردمی که خواهان سرنگونی اش هستند، راهی جز خشونت و سرکوب در مقابل خود نمی یابد. به میزانی که اعتراضات مردم برای پیگیری حقوق خود بیشتر شده است، تلاشهای سرکوبگرانه جمهوری اسلامی هم برای عقیم گذاشتن این مبارزات از طریق دستگیری و صدور احکام زندان شدت یافته است.

ادامه ◄

گزارش ساختار تشکیلاتی جبهه ملی ایران سامان ششم

با توجه به پرسش های برخی از هموندان و دوستداران در داخل و خارج از کشور در خصوص تغییرات ساختار تشکیلاتی جبهه ملی ایران – سامان ششم، لازم دانسته می شود جهت زدودن ابهامات و پاسخ به پرسش ها توضیحاتی ارایه گردد.

ادامه ◄