سرنوشت تلخ دگرباشان جنسی در ایران

گزارش سازمان ملل می‌گوید دگرباشان جنسی در ایران تنها با به جان خریدن سرکوب می‌توانند هویت جنسی خود را آشکار کنند. خبرنگار دویچه‌وله با چند تن از آنان گفت‌وگو کرده و تصویری از وضع زندگی‌شان در ایران به دست داده است.

ادامه ◄

پلیس: قاچاق دختران ایرانی همچنان ادامه دارد و سن قاچاق به ۱۴ سال رسیده است

یک گزارش رسمی پلیس حکومت ایران می‌گوید ایران در مسیر انتقال قاچاق انسان از همسایگان شرقی‌اش به کشورهای اروپایی قرار دارد و قاچاق انسان در ایران از طرق زمینی، دریایی و هوایی توسط قاچاق‌بران انجام می‌ش

ادامه ◄

آتش سوزی در مرز ایران و افغانستان ادامه دارد؛ ‘۵۰۰ تانکر به ارزش ۴۰ میلیون دلار در آتش سوخت’

مقام‌های محلی ولایت هرات در غرب افغانستان تایید کرده اند که آتش سوزی در گمرک مرزی اسلام قلعه تاکنون به صورت صد درصد مهار نشده ولی از شدت آتش کاسته شده است.

ادامه ◄

بازنشستگان ایرانی؛ قربانیان دروغ و زد‌و‌بند در تنگنای معیشت

مانند گروه‌های مختلف صنفی در گوشه کنار ایران، بازنشستگان نیز این روزها نسبت به تنگناهای معیشتی و مشکلات درمانی خود معترض هستند. از سویی نیز گفته می‌شود که صندوق‌های بازنشستگی با مشکلات مالی جدی مواجهند.

ادامه ◄

سازمان جهانی بهداشت: اروپا بعد از واکسیناسیون ۲۰درصد جمعیت، سهم خود را با کشورهای فقیر تقسیم کند

مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت روز جمعه ۵ فوریه، با ابراز نگرانی از شیوع گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا، خواستار اتحاد کشورهای اروپایی به‌منظور تسریع روند واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ و آغاز تقسیم واکسن با کشورهای فقیر شد.

ادامه ◄

تأیید مجدد فعالیت باندهای مافیای اداره کودکان کار در ایران

طی روزهای گذشته پخش سریال «ملکه گدایان» از شبکه نمایش خانگی در ایران که بخشی از آن به موضوع فعالیت «مافیای کودکان کار» می‌پردازد و همچنین انتشار خبر خودکشی یک کودک کار در شهرستان بندر ماهشهر، باعث شد «رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران» وابسته به سازمان بهزیستی؛ نسبت به این پدیده واکنش نشان دهد.

ادامه ◄

گزارش ویژه؛ تشدید هولناک اختلاف طبقاتی در جمهوری اسلامی؛ چلواستخوان در جنوب شهر! همبرگر و استیک در شمال شهر!

مشاهدات میدانی از سطح شهر تهران حاکی از آن است که رستوران‌های جنوب شهر چلوکباب برگ را از منوی خود حذف کرده‌اند و حتی برخی جاها خورشت را با گوشت مرغ سرو می‌کنند. در عوض غذاهای جدید مانند زرشک‌پلو با اسکلت مرغ یا چلو با استخوان قلم و برنج و دنبه را به منوی خود اضافه کردند

ادامه ◄

نشانه‌های گستردگی فقر در ایران: خودزنی عمدی به امید دریافت دیه و افزایش موارد فروش اعضای بدن

دکتر فرزانه مهدی‌زاده ، سرپرست دفتر امور معاینات بالینی سازمان پزشک قانونی ایران اعلام کرد: «در نه‌ماهه گذشته امسال ۱۰ هزار و ۲۳۱ مورد خودزنی تشخیص و به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند.»

ادامه ◄

رفتار شکنجه‌وار با مددجویان مرکز ترک اعتیاد در شیراز

روز گذشته ویدویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن از رفتار شکنجه‌وار مسئولان یک مرکز ترک اعتیاد در منطقه قلات شهر شیراز با مددجویان این مرکز، واکنش‌های بسیاری را در میان کاربران موجب شد.

ادامه ◄

صدای آژیر در تهران، تغییر مسیر هواپیماها، از کار افتادن چند وب‌سایت و سکوت مسئولان

شامگاه جمعه، دهم بهمن‌ماه، صدای طولانی آژیر در مناطقی از تهران شنیده شد، یک هواپیما به جای تهران در باکو به زمین نشست و دسترسی به شماری از وبسایت‌های عمومی و دولتی مسدود شد.

ادامه ◄