از رومینا و فاطمه تا حدیث و سمیه؛ خشونت علیه زنان کی تمام می‌شود؟

هفدهم دسامبر سال ۱۹۹۵ بود که مجمع عمومی «سازمان ملل متحد»، روز بیست‌وپنجم نوامبر را با یاد و خاطره مرگ وحشیانه خواهران «میرابال» توسط «تروخیو»، دیکتاتور جمهوری دومینیکن، به عنوان «روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» نام‌گذاری کرد.

ادامه ◄

«تأکید» و دستور سه نهاد دولتی در رامهرمز: اخبار خودکشی را منتشر نکنید!

در پی افزایش اقدام به خودکشی نوجوانان در استان خوزستان و شهرستان رامهرمز، دستور عدم انتشار و سانسور اخبار و گزارش‌های خودکشی از سوی فرماندار این شهرستان صادر شده است

ادامه ◄

دکتر مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران: کودکانِ کار نه با زباله‌گردی بلکه با تجاوز جنسی به ایدز مبتلا می‌شوند

دکتر مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران می‌گوید خانه‌های تیمی کودکان کار شکل گرفته که در آنها این کودکان شامل دختر و پسر ۸ ساله تا ۱۸ ساله با تجاوز جنسی مبتلا به ایدز و معتاد به مواد مخدر می‌شوند.

ادامه ◄

ترکیه به پرداخت غرامت به روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده محکوم شد

دادگاه حقوق بشر اروپا دولت ترکیه را به پرداخت غرامت چندهزاریورویی به هشت روزنامه‌نگار محکوم کرد. آنها در ترکیه به اتهام «تبلیغ برای سازمان‌های تروریستی» دستگیر شده بودند.

ادامه ◄

مشکلات مضاعف مالی زنان سرپرست خانواده؛ افزایش اشتغال زنان در مشاغل کاذب

سرپرستان خانواده‌های کم‌درآمد با شیوع بیکاری ناشی از کُرونا بیش از پیش با مشکلات مالی روبرو شده‌اند. در این میان گزارش شده زنان سرپرست خانوار به دلیل عدم حمایت‌های مالی کافی از سوی دولت مشکلات به مراتب بیشتری را متحمل می‌شوند.

ادامه ◄

جریمه سنگین ترکیه برای هر یک از شبکه‌های اجتماعی؛ گام بعدی، مسدودسازی

سه ماه پس از تصویب قانونی در پارلمان ترکیه برای کنترل بیشتر شبکه‌های اجتماعی، دولت این کشور روز پنج‌شنبه، ۱۵ آبان، اعلام کرد برای شرکت‌هایی نظیر فیس‌بوک، اینستاگرام، توئیتر و یوتیوب، هریک ۱.۲ میلیون دلار جریمه تعیین کرده است.

ادامه ◄

بازار پنهان مشروبات الکلی و لوازمش در ایران و قیمت‌های نجومی

قوانین حکومت اسلامی نوشیدن مشروبات الکلی را حرام می‌داند و مجازاتی همچون شلاق را برای آن تعیین کرده است. تهیه و نگهداری برخی وسایل مرتبط با نوشیدنی‌های الکلی نیز جرم تلقی می‌شود

ادامه ◄

چرا در حکومت اسلامی خشونت علیه زنان تشدید می‌شود؟

زنان ایران که با انقلاب مشروطه و در دوران پهلوی‌ها توانسته بودند برای یافتن جایگاه شایسته‌ی خود در جامعه تلاش کنند و با پشتیبانی‌های حقوقی و قانونی به سوی پیشرفت در آموزش و اشتغال گام بردارند، پس از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ با سد نظام جمهوری اسلامی روبرو شدند

ادامه ◄