بیانیه مشترک حزب سکولار دموکرات ایرانیان و حزب مشروطه ایران

بازی خطرناک مذاکره با حکومت اسلامی

دو حزب سکولار دموکرات ایرانیان و حزب مشروطه ایران(لیبرال دمکرات) در واکنشی به چیستی و درونمایه اخباری که در هفته‌های گذشته درباره‌ی پادرمیانی یک بنیاد نروژی برای گفتگوی برخی گروه‌های قومی با جمهوری اسلامی، رسیده است، اعلامیه‌ای را بر روی رسانه‌های خود گذاشتند که در زیر آمده است:

ادامه ◄

بریتانیا یک کشتی جنگی دیگر به خلیج فارس ارسال می کند

تنش ها در خلیج فارس پس از اینکه قایق های گشتی پاسداران تلاش کردند مانع عبور یک تانکر بریتانیا یی شوند، افزایش یافته است و نیروی دریای بریتانیا بمنظور مقابله با تهدید های احتمالی، با فرستادن یک کشتی جنگی دیگر به خلیج فارس، حضور خود را در خلیج فارس افزایش میدهد.

ادامه ◄

پنتاگون اسکورت نظامی کشتی هایی که در خلیج فارس تردد میکنند را مورد بررسی قرار میدهد

خبرگزاری فرانسه- یک روز پس از آن که قایق های مسلح حکومت اسلامی یک تانکر نفت بریتانیا را مورد تهدید قرار دادند، پنتاگون اعلام کرد که اسکورت نظامی کشتی هایی که از خلیج فارس تردد میکنند را مورد بررسی قرار میدهد.

ادامه ◄

نیروهای ویژه کره شمالی در سوریه؛ نگاهی به کمک پیونگ یانگ به عملیات ضد شورش در دمشق

کره شمالی برای مدت طولانی ارتباطات نزدیکی با حکومت بشار اسد داشته است، پیونگ یانگ امروزه قدیمی ترین و قابل اعتماد ترین شریک دفاعی بشار اسد است. نیرو های کره ای از سال های دهه ۱۹۷۰ در کنار همتایان سوریه ای خود در تمام جنگ های اصلی کشور، از جمله جنگ یام کیپور و جنگ لبنان علیه همسایگان اسرائیل و مقابله با گروه های ستیزه جوی تحت حمایت غرب جنگیده اند.

ادامه ◄

تلاش قایق های رژیم ایران برای تصرف نفتکش بریتانیائی

به گزارش سایت رادیو تلویزیون کشوری هلند (NOS) قایق های حکومت اسلامی ایران تلاش کردند یک نفتکش بریتانیائی را در خلیج فارس تصرف کنند. اما این حمله توسط یک کشتی نیروی دریائی بریتانیا دفع شد. این خبر توسط وزیر دفاع بریتانیا در لندن اعلام گردید. گمان بر این است که حمله به نفتکش بریتانیائی توسط سه قایق متعلق به سپاه پاسداران صورت کرفته است. اما رژیم ایران منکر آن شده است.

ادامه ◄

انزوا و تحریم‌های بیشتر پیش روی حکومت اسلامی

مایک پومپئو به عنوان نخستین مقام بلندپایه آمریکا روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت به خبر افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم توسط حکومت اسلامی واکنش نشان داد و گفت که ایران با انزوا و تحریم‌های بیشتری روبرو خواهد شد.

ادامه ◄

واکنش اتحادیه اروپا به عدم پایبندی حکومت اسلامی به برجام

سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا روز یکشنبه ۷ ژوئیه در واکنش به اقدام ایران برای افزایش غنی سازی از حد مورد توافق در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ گفت، ایران توافق هسته‌ای را با این اقدام نقض کرده است با این حال بریتانیا به توافق هسته‌ای کاملا متعهد است.

ادامه ◄

گام دوم کاهش تعهدات حکومت اسلامی به برجام

حکومت اسلامی از امروز یکشنبه ۷ ماه جولای، تعهد خود را نسبت به توافق هسته ای ۲۰۱۵ با قدرت های جهانی، کاهش می دهد و سطح غنی سازی اورانیوم را به اندازه ای بالاتر از سطح توافق شده برای تولید سوخت برای نیروگاه ها میرساند.

ادامه ◄

حکومت اسلامی در معرض خطر “مکانیسم ماشه”

یک مقام اروپایی به آسوشیتدپرس گفت، اروپا ممکن است “مکانیسم ماشه” را علیه جمهوری اسلامی به جریان بیندازد. این ساز و کار پیش‌بینی‌شده در متن برجام می‌تواند به بازگشت تمام تحریم‌های پیشین بین‌المللی علیه ایران بینجامد.

ادامه ◄

نفتکش حامل نفت ایران به مقصد سوریه توقیف شد

رویترز-دولت محلی جبل‌الطارق اعلام کرد که نیروی دریایی بریتانیا یک نفتکش را که حامل نفت به مقصد سوریه بوده است را توقیف کرده‌ است. این توقیف، اولین اقدام از این نوع است که تحت تحریم های اخیر اروپا علیه حکومت اسلامی صورت میگیرد.

ادامه ◄

بریان هوک: شرکت‌های اروپایی باید بین کسب‌وکار با آمریکا یا ایران یکی را انتخاب کنند

در حالی که کشورهای باقی‌مانده در برجام، ازجمله سه کشور اروپایی، امروز در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در جهت حفظ توافق اتمی می‌کوشند، برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در همین روز بار دیگر در مورد تجارت اروپایی‌ها با ایران هشدار داد.

ادامه ◄

موضع آلمان در مورد حکومت اسلامی تغییر میکند

روزنامۀ “شرق الاوسط” در شمارۀ امروز خود شنبه بیست و نهم ژوئن نوشت که رهبران کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس نشست مشترکی با حضور رهبران آلمان در برلن دربارۀ نقش جمهوری اسلامی ایران در بحران ها و تنش های جاری منطقه تشکیل دادند.

ادامه ◄