روسیه نسبت به گسترش تنش میان ایران و آمریکا هشدار داد

مسکو درباره تنش فزاینده میان ایران و آمریکا هشدار داد. روسیه، آلمان و فرانسه بر مجاب کردن ایران برای ماندن در برجام تأکید کرده‌اند. لحن واشنگتن در برابر جمهوری اسلامی پس از تهدید ترامپ به “پایان ایران” نرم‌تر شده است.

ادامه ◄

دیدار مقام های دولت ترامپ با نمایندگان کنگره

به گزارش رویترز، چند مقام دولت ترامپ که برای پاسخ به سوالات در کنگره آمریکا حضور یافته بودند، تلاش کردند قانونگزاران آمریکا را قانع کنند که دولت ترامپ برای بازداشتن ایران از اقدامات خصمانه تلاش میکند.

ادامه ◄

حسن روحانی خواهان اختیارات ویژه شد

رئیس جمهوری اسلامی در سخنانی که شامگاه دوشنبه ۳۰ اردیبهشت در جمع عده‌ای از روحانیون حوزه‌های علمیه ایراد کرد، خواهان اختیارات ویژه برای ریاست جمهوری در شرایط «جنگ اقتصادی» شد. روحانی هرگونه مذاکره با آمریکا را در شرایط کنونی رد کرد.

ادامه ◄

بریتانیاهم نیروهای ویژه خود را برای پیوستن به نیروهای آمریکایی راهی خلیج فارس کرد

روزنامه بریتانیایی اکسپرس روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت در گزارشی نوشت نیروهای ویژه بریتانیایی هم به نیروهای آمریکایی اعزام شده در خلیج فارس پیوسته‌اند تا هرگونه تهدید احتمالی از سوی ایران یا نیروهای نیابتی‌اش را رصد کنند.

ادامه ◄

ناوگروه آبراهام لینکلن تمریناتی در دریای عربی آغاز کرد

در پی اصابت یک گلوله کاتیوشا یا یک راکت به محله سبز بغداد، آژیرهای خطر در سفارتخانه آمریکا به صدا درآمد. یک گروه تحقیق به محل اعزام شده است. چند ساعت بعد فرماندهی مرکزی آمریکا وقوع صدای انفجار را تأیید کرد. ناوگروه آبراهام لینکلن در دریای عربی تمریناتی نظامی را برای «خنثی کردن تهدید ایران» آغاز کرد.

ادامه ◄