انبوه تظاهرات در پراگ علیه نخست وزیر چک

بیش از ٢٠٠ هزار نفر چک به خیابان آمده و علیه نخست وزیر آندرِی بابیس (Andrej Babis) که متهم به، از جمله، سوءاستفاده از مقامش است تظاهرات می‌کنند. در ماه ژوئن گذشته تظاهرات مشابهی در پراگ علیه بابیس برگزارشده بود که بزرگترین تظاهرات بعد از انقلاب سال ١٩٨٩ نام گرفت. در آن زمان تخمین زده شده بود که حدود ٢٨٠ هزار نفر در آن شرکت کرده بودند. در روزهای پایانی هفته جاری مردم چک از قیام خود که ٣٠ سال پیش بدون خشونت انجام گرفت یاد می‌کنند. قیامی که به رژیم کمونیستی در کشورشان پایان بخشید. مردمی که اینک به تظاهرات روی آورده اند معتقدند که نخست وزیر بابیس بعنوان رهبر سیاسی حق ندارد تصمیماتی بگیرد که در خدمت امپراتوری خصوصی او باشد. پیش از اینکه بابیس وارد کار سیاسی شود میلیاردری بود که در بخش‌های کشاورزی، رسانه ها و شیمیائی فعالیت اقتصادی می‌کرد. حالا او متهم به این است[…]

ادامه ◄

سقوط دیکتاتور مورالس در بولیوی. خلاء قدرت چگونه پر خواهد شد؟

“فرناندو کاماچو” (Fernando Camacho) چهره شناخته شده مخالفین مورالس، هوادارانش را دعوت کرده است تا بمدت ٢ روز به تظاهرات ادامه دهند. مارک بِسمس می‌گوید: “هدف او این است که در این مدت دولت موقتی در بولیوی تشکیل شود.

ادامه ◄

هدف حکومت اسلامی از تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای فردو چیست؟

آنچه گام چهارم حکومت در کاهش تعهدات برجامی را مهم می‌کند، تبدیل مرکز فردو از یک سایت تحقیقاتی به یک سایت فعال هسته‌ای است. نیویورک تایمز یادآوری می‌کند که بر پایه توافق سال ۲۰۱۵ برجام، ایران اجازه ندارد در سایت فردو مواد هسته‌ای نگهداری کند.

ادامه ◄
شورای مدیریت گذار

کناره‌گیری یک مشاور از شورای گذار

در روز پانزدهم آبان‌ماه ۱۳۹۸، اطلاعیه‌ای از سوی دبیرخانه‌ی شورای گذار بر روی تارنمای آن گذاشته شد که خبر از کناره‌گیری یکی از مشاوران را می‌داد. این خبر نزدیک به ده روز پس از اعلام کناره‌گیری آن مشاور از سوی خودش، از سوی دبیرخانه‌ی شورا رسانه‌ای شد.

ادامه ◄

در سالگرد اشغال سفارت آمریکا تعدادی از منصوبان علی خامنه‌ای تحریم شدند

به مناسبت سالگرد اشغال سفارت ایلالت متحده آمریکا تعدادی از خویشان و منصوبان علی خامنه‌ای در لیست تحریم شدگان قرار گرفتند.
از جمله مجتی خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی (رئیس دستگاه قضاییه)، علی اکبر ولایتی،…

ادامه ◄