آیا بخشش سود و جریمه طلبکاران بانکی فریبکاری تازه حکومت اسلامی است؟

به گزارش سایت “اقتصاد آنلاین”، معاون بانک مرکزی گفت: افرادی که بدهی غیرجاری به بانک ها دارند، تا پایان آبان میتوانند به بانک ها مراجعه و درخواست خود را مبنی بر بخشش سود مرکب و جرایم تسهیلات بانکی ارائه نمایند.

ادامه ◄

تولید نفت عربستان در مدت چند هفته بهبود می یابد

رویترز- عربستان سعودی پس از حمله به تأسیسات نفتی خود ، روز سه شنبه به دنبال ایجاد آرامش در بازار نفت بود، در حالی که مقامات سعودی می گویند که تولید نفت بسیار سریعتر از آنچه پیش بینی شده بود بهبود می یابد و می تواند طی دو یا سه هفته به طور کامل برگردد.

ادامه ◄

عراق از وابستگی به برق ایران بی نیاز میشود

به گزارش سایت رادیو فرانسه (آر اف آی)، شورای همکاری خلیج فارس و دولت عراق یک قرارداد برقرسانی به میزان ۵۰۰ مگاوات برای انتقال برق از نیروی شبکه انتقال برق خلیج فارس به جنوب عراق را به امضا رساندند. قرار است این قرارداد تا سال ۲۰۲۰ اجرایی شود.

ادامه ◄

صندوق های بازنشستگی در ایران در آستانه فروپاشی اند

به گزارش فاکس نیوز، براساس اسنادی که توسط مقامات شورای امنیت ملی بررسی و به دست آمده ، تحریم های فلج کننده ای که توسط ایالات متحده علیه حکومت ایران از زمان خروج رئیس جمهور ترامپ از توافق هسته ای اعمال شده، صندوق های بازنشستگی در کل کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

ادامه ◄

جایگاه نامشخص ایران در بازار نفت جهانی

بلومبرگ-تلاش حکومت اسلامی برای انتقال و فروش پنهانی در شرایط تشدید تحریم های آمریکا، باعث نوآوری در ردیابی نفتکش های پنهان ایران شده است تا میزان نفتی که توسط نفتکش های ایرانی وارد بازار میشود، قابل مشاهده باشد.

ادامه ◄

چین ۲۸۰ میلیارد دلار در صنایع گاز،‌ نفت و پتروشیمی ایران سرمایه‌گذاری میکند

رادیو زمانه-بر اساس توافق استراتژیک تهران و پکن، چین ۲۸۰ میلیارد دلار در صنایع گاز،‌ نفت و پتروشیمی ایران سرمایه‌گذاری خواهد کرد. بسیاری از جزئیات این توافق عمومی نشده است.

ادامه ◄

صادرات نفت ایران در ماه اوت به ۱۶۰ هزار بشکه در روز رسید

رادیو فردا-بر اساس آماری که شرکت اطلاعات انرژی و ردیابی نفتکش‌ها، کپلر، روز پنج‌شنبه، ۱۴ شهریورماه، در اختیار رادیوفردا گذاشت، صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی، اوت، به ۱۶۰ هزار بشکه در روز سقوط کرده است.

ادامه ◄

جولان اشرافیت مذهبی در ماه محرم

به گزارش سحام نیوز، روزنامه همدلی نوشته است: این روزها که فشار اقتصادی کمر مردم را خم کرده و تبدیل به بحران لاینحل سیاسی-اجتماعی شده، جامعه مذهبی ایران نسلی از اشرافیت را تجربه میکند که زیر لوای دین قرارگرفته است.

ادامه ◄

فاصله طبقاتی در ایران همچنان با سرعت در حال افزایش است

بر اساس گزارش مرکز آمار، فاصله طبقاتی در ایران در سال های گذشته همواره در حال افزایش بوده است که نشان دهنده فاصله شدید درآمدی در گرو های مختلف اجتماعی است. طبق گزارش آماری، شاخص ضریب جینی که نشان دهنده فاصله سطح درآمد در گروه های مختلف اجتماعی است در ۵ سال اخیر، با سرعت در حال افزایش بوده است.

ادامه ◄

تورم به مرز ۵۰ درصد نزدیک میشود

رادیو فردا-بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم در روستاها و شهرها به یک میزان رشد نداشته است به طوری که تورم روستایی در این ماه به ۴۶.۶ درصد و تورم شهری به ۴۱.۴ درصد رسید؛ بدین ترتیب رشد قیمت‌ها در روستاها بالاتر از شهرها بوده است.

ادامه ◄