قیمت کالاهای اساسی در ایران افزایشی و کالاهای سرمایه‌ای کاهشی است

با نگاهی به قیمت‌ها در بازار طلا، ارز و مسکن در ایران می‌توان دید اگرچه قیمت کالاهای اساسی ازجمله گوشت و مرغ با افزایش شدید روبه‌رو بوده است در قسمت کالاهای سرمایه‌ای شاهد کاهش قیمت‌ها بوده‌ایم.

ادامه ◄

مرغ پنج نرخی برای مردم؛ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای اعضای ستادهای انتخاباتی و احزاب و جریان‌های نزدیک به حکومت!

قیمت مرغ که در روزهای گذشته رکورددار افزایش قیمت اقلام غذایی در ایران بود اکنون مانند دلار به عارضه «چند نرخی» مبتلا شده و مسئولان مختلف و واحد‌های صنفی پنج نرخ متفاوت برای این کالا اعلام کرده‌اند.

ادامه ◄

نیاز به نفت اوپک بیشتر از آنچه انتظار می‌رفت کاهش می‌یابد

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در تازه‌ترین گزارش ما‌هانه خود می‌گوید نیاز به نفت این سازمان در سال جاری میلادی نسبت به پارسال ۷.۲ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

ادامه ◄

“چهار تا پنج میلیارد دلار پول ایران در ایتالیا بلوکه شده است”

چهار تا پنج میلیارد دلار درآمد صادراتی ایران در ایتالیا بلوکه شده و حکومت ایران به خاطر نپذیرفتن سیستم FATF به آن دسترسی ندارد. مقام‌های حکومتی، از جمله وزیر نفت، همچنان مدعی هستند که تحریم‌ها بر اقتصاد ایران اثری نداشته است.

ادامه ◄

افزایش بی‌سابقه قیمت بیت‌کوین طی سه سال گذشته

قیمت بیت‌کوین در پی افزایش ناگهانی روز پنج‌شنبه به بالاترین میزان خود رسیده است. این افزایش بها در گرماگرم عدم ‌قطعیت‌های جغرافیایی، ‌سیاسی و اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا و انتخابات ایالات متحده آمریکا رخ داده است.

ادامه ◄

بلوکه شدن ۱۷۳ میلیون دلار از دارایی‌های ایران در بحرین

دادگاه عالی کیفری بحرین با صدور حکمی ضمن توقیف ۱۷۳ میلیون دلار از دارایی بانک‌های ایرانی در این کشور، سه نفر از مدیران بانک ایرانی المستقبل (آینده) را بابت اتهام «پولشویی و جرایم مالی» به پنج سال زندان و پرداخت یک میلیون دینار (دو میلیون و ۶۵۲ هزار و ۲۰۲ دلار) جریمه نقدی محکوم کرد.

ادامه ◄

بازار ارز ایران تحت تأثیر انتخابات آمریکا

ازار ارز ایران زیر تأثیر انتخابات آمریکا قرار گرفته است. از روز گذشته قیمت دلار در بازارهای ایران نوسان داشت. کسانی که احتمال می‌دهند ترامپ برنده می‌شود دلار می‌خرند، آن‌ها که گمان می‌کنند بایدن پیروز انتخابات است، دلار می‌فروشند.

ادامه ◄

افزایش قیمت نفت در سایه ابهام در انتخابات آمریکا

به دلیل عدم قطعیت نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، قیمت نفت رو به افزایش گذارده است. از نظر کارشناسان، این ابهام و احتمال پیروزی ترامپ به افزایش بهای نفت دامن زده، زیرا شانس بازگشت ایران به بازار نفت را کاهش می‌دهد.

ادامه ◄