آمریکا برای جلوگیری از تجارت با ایران، اروپا را سخت تحت فشار قرار داده است

برونو لومِر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه می‌گوید که اروپا، به خاطر ایران، شدیداً تحت فشار آمریکاست. وی فاش کرد که حدود یک ماه قبل، دیداری خصوصی با دونالد ترامپ داشته اما دقیقاً نگفت که موضوع گفتگو چه بوده است.

ادامه ◄

سهمِ نهادهای موازی از اقتصادِ کشور

مسعود روغنی زنجانی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در دولت میرحسین موسوی، در کتاب «اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی»، در مورد دو نهاد برآمده از انقلاب، یعنی «ستاد بسیج اقتصادی» و «ستاد طرح‌های انقلاب» می‌نویسد: «این دو نهاد بر اساس این تفکر ایجاد شده بودند که نهادهای سنتی پیش از انقلاب توان پاسخگویی به نیازهای انقلاب را ندارند.

ادامه ◄

احتمال توقف پروژه خط لوله گاز ایران و پاکستان به خاطر تحریم‌های آمریکا

رسانه‌های پاکستان از قول مبین صولت، رئیس شرکت مدیریت گاز این کشور که مسئول احداث خطوط لوله و توزیع گاز است، نقل کرده‌اند دولت اسلام‌آباد با ارسال نامه‌ای رسمی به جمهوری اسلامی اعلام کرده‌است احداث خط لوله ایران-پاکستان با وجود تحریم‌های آمریکا ناممکن است.

ادامه ◄

معاون وزیراقتصاد ایران: ۳۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات وارد کشور نشده است

در ادامه روند افزایشی فساد اقتصادی در ایران این‌بار معاون وزیر اقتصاد و دارایی ایران اعلام کرده که ۳۰ میلیارد دلار از مجموع ۴۰ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات، نه به صورت کالا و نه به هیچ صورت دیگری وارد کشور نشده است.

ادامه ◄

حسین فریدون به “فساد مالی” و “دخالت در برخی عزل‌ونصب‌ها” محکوم شد

سرپرست مجتمع قضایی کارکنان دولت، صبح روز شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ ماه مه) در جمع خبرنگاران در تهران از صدور حکم حبس برای حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران خبر داد.

ادامه ◄