شش برابر شدن تورم اقلام وارداتی ایران در پاییز

مرکز آمار ایران می‌گوید تغییرات شاخص قیمت كالاهای وارداتی بر اساس واحد پول ایران، ریال، در فصل پاییز ١٣٩٩ نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵٨٨,٨ درصد شده؛ به عبارتی قیمت و هزینه کالاهای وارداتی تقریبا شش برابر شده است.

ادامه ◄

شکست ۳ دهه بازاریابی ایران؛ پاکستان بازار گاز خود را به روی قطر و روسیه گشود

پاکستان بازار جدید گاز منطقه پس از پس زدن همسایه غربی خود، ایران، قرارداد ۱۰ ساله تازه‌ای را با قطر امضا کرد؛ این کشور دو ماه پیش نیز از توافق با روسیه برای احداث خط لوله گازی ۲ میلیارد دلاری خبر داده بود.

ادامه ◄

حداقلی‌بگیران: رقم حداقل دستمزد ۱۴۰۰ را ۱۲ تا ۱۲.۵ میلیون تومان تعیین کنید!

کمیته دستمزد در شورای عالی کار در حالی آخرین جلسات برای تعیین رقم دستمزد سال ۱۴۰۰ را برگزار می‌کند که یک فعال کارگری از چشم‌انتظاری ۴۸ میلیون نفر برای تعیین رقم حداقل دستمزد سال آینده سخن می‌گوید.

ادامه ◄

آیا وقت آن رسیده که با پول نقد خداحافظی کنیم؟

یک سال پیش، دولت وعده داد که از پول نقد، استفاده از آن و میلیون‌ها نفری که هنوز بر آن تکیه دارند، حفاظت خواهد کرد. اما با از گذشت ۱۲ ماه که هزاران دستگاه خودپرداز جمع‌آوری شده و صد‌ها شعبه بانکی تعطیل یا در شرف بسته شدن است، برای کاهش سرعت این افت، تلاش زیادی انجام نگرفته است.

ادامه ◄

با چراغ سبز «مجلس انقلابی»: رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی با توزیع قیر رایگان

با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی توزیع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی قیر رایگان در سال آینده تصویب شد. اجرای این طرح به معنای باز شدن دریچه دیگری برای فاسدان و رانتخواران نظام است.

ادامه ◄

فرار ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه از ایران تنها طی دو سال

ایرانیان به علت تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی و همچنین نارضایتی اقدام به خرید مسکن در ترکیه، امارات و گرجستان کرده‌اند. گفته می‌شود که تنها طی دو سال حدود ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه از ایران خارج شده است.

ادامه ◄

تورم ایران یک گام تا ۵۰ درصد؛ تورم ۶۷ درصدی مواد غذایی

گزارش مرکز آمار ایران از تورم بهمن‌ماه ۹۹ نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه در این ماه به ۴۸.۲ درصد رسیده است و نرخ تورم نقطه به نقطه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نیز به ۶۶.۸ درصد افزایش یافت.

ادامه ◄

کلاه بانک مرکزی بر سر واردکنندگان نهاده‌های دامی؛ بلوکه شدن یک میلیارد دلار سرمایه واردکنندگان در عمان

یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران از بلوکه شدن یک میلیارد دلار از سرمایه واردکنندگان نهاده‌های دامی در عمان خبر داده است. او گفته بانک مرکزی مسئولیت حل این مشکل را نمی‌پذیرد.

ادامه ◄