هیأت فیفا در ایران: حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال مانع خاصی ندارد.

به گزارش اسوشیتد پرس هیات فدراسیون جهانی فوتبال که هم اکنون در ایران حضور دارد، پس از دیدار با مقامات دولتی و فوتبالی و پس از بررسی امکانات استادیوم آزادی اعلام کرده است، هیچ مانع قابل توجهی برای حضور زنان ایرانی در استادیوم‌های فوتبال وجود ندارد. با اینکه بازدید هیات فیفا تنها پس از چند روز از خودسوزی سحر خدایاری انجام می‌شود، مقامات فیفا اعلام کرده‌اند این دیدار صرفا به علت مرگ سحر خدایاری نیست. چندی پیش فاطما سمورا در دیدار با مریم قشقایی شجاعی از حمایت کنندگان حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال، از حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران دفاع کرد. از دولت ایران خواست ورود به استادیوم‌های فوتبال برای همه مردم ایران آزاد باشد

ادامه ◄

در پی نقض تعهدات، فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

به گزارش سایت صدای آلمان (دویچه وله)، فدراسیون جودو ایران در پی رخدادهای رقابت‌های جهانی توکیو تعلیق شد. سعید ملایی، جودوکای ایرانی گفته بود که در آن رقابت‌ها برای فرار از رویارویی با حریف اسرائیلی، به خواست مسئولان ایرانی تن به باخت مصلحتی داده است. بر اساس اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه ۲۷ شهریور (۱۸ سپتامبر) در وبسایت فدراسیون جهانی جودو منتشر شد، در پی اتفاقاتی که در رقابت‌های جهانی جودو در توکیو در ژاپن افتاد، فدراسیون جودو ایران و هرگونه مسابقه، کارهای اداری یا اجتماعی این فدراسیون به حالت تعلیق درآمد. این فدراسیون آنچه را که در بازی سعید ملایی وزن ۸۱ کیلوگرم در برابر حریف خود از تیم قزاقستان پیش آمد دلیل این حکم اعلام کرده است. سعید ملایی، قهرمان ۲۸ ساله جودوی جهان در رقابت‌های جهانی جودو در ژاپن به سادگی از سد حریفان خود گذشته بود و موفق شده بود به دوره یک چهارم نهایی راه یابد.[…]

ادامه ◄

تیم والیبال به فینال قهرمانی آسیا راه یافت

تیم ملی والیبال با شکست کره جنوبی در یک بازی جنجالی به فینال رسیدو فردا روز شنبه با ژاپن به میدان میرود . تیم ملی این بازی را با نتیجه ۳-۱ برد . در ست چهارم درگیری فیزیکی شدید بین میلاد عبادی پور، محمد موسوی و لیبروی کره جنوبی که باعث توقف طولانی مدت بازی شد.

ادامه ◄

بیانیه رسمی رییس فدراسیون جهانی فوتبال: زنان را به استادیوم های فوتبال راه بدهید !

جیانی اینفانتینو رییس فیفا در بیاینه ای در رابطه با ممنوعیت حضور زنان ایرانی در ورزشگاه اعلام کرد:امیدوارم فدراسون فوتبال ایران و مسئولان این کشور متوجه خواسته های متعدد ما در مورد این وضعیت غیر قابل قبول شده باشند. در چند وقت اخیر، من و بخش اداری فیفا بارها با آنها تماس گرفته ایم. ما نمایندگانی از اعضای فیفا را در حال حاضر در ایران داریم و منتظرم اخبار خوبی از آنها بشنوم.موضع ما شفاف و قاطع است؛ زنان در ایران باید اجازه حضور در ورزشگاه های فوتبال را داشته باشند. ما متوجه هستیم که پیش از این کار باید قدم هایی برداشته شود تا این حضور در مسیری امن و مناسب باشد اما اکنون زمان ایجاد این تغییرات فرا رسیده است و فیفا توقع پیشرفت مثبت در این مسئله را از بازی خانگی تیم ملی فوتبال ایران در ماه اکتبر (ماه آینده) دارد.

ادامه ◄

نخستین حضور تیم ملی وزنه برداری زنان در مسابقات جهانی

پوپک بسامی، نخستین زن وزنه بردار ایران در مسابقات جهانی در حرکت یک ضرب، وزنه ی ۷۲ کیلوگرم را، مهار کرد و در دسته ی ۵۵ کیلوگرم، جایگاه ششم را بدست آورد. در حرکت دو ضرب هم، وزنه ی ۸۶ کیلوگرمی را، بالای سر برد و پنجم شد. پوپک در هر دو رشته رتبه ایران را ارتقا داد .

ادامه ◄

پیروزی تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا

تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا که در تهران در حال برگزاری است در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد . مسئولین حراست ورزشگاه آزادی از ورود خیل عظیم تماشاگران به سالن جلو گیری کرده و این بازی مانند دیگر بازی ها با فقط ۷۰۰ نفر تماشاگر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد .ترس حکومت اسلامی از حضور زنان در سالن و احتمال دادن شعارهای ضد زن ستیزی حکومت باعث شده که این دوره بازی ها با تماشاگران محدود اجرا شود .

ادامه ◄

فدراسیون جودو حکومت اسلامی تعلیق شد

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد به علت روبرو نشدن جودو کاران ایرانی با اسراییل این فدراسیون را از هر گونه فعالیت تعلیق شده است . این نخستین بار است که یکی از فدراسیون های حکومت اسلامی به دلیل امتنا از روبرو شدن با ورزشکاران اسراییلی تعلیق میشود . چندی قبل سعید مولایی که در مسابقات قهرمانی جهان به فدراسیون جهانی از حکومت اسلامی به دلیل باخت عمدی برای روبرو نشدن با حریف اسراییلی شکایت کرد . اوهمچنین از برگشتن به ایران خودداری کرد .

ادامه ◄

گیت الکترونیکی ورزشگاه آزادی کودک ۸ ساله را به کام مرگ سپرد

عماد صفی یاری کودک ۸ ساله در حال گذشتن از دروازه الکترونیکی ورزشگاه آزادی به علت برق گرفتی جان باخت . مسئولان بی کفایت مجموعه آزادی گیت های الکترونیکی را طبق دستور العمل کنفدارسیون فوتبال آسیا در ۶ آبان سال گذشته پیش از بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با مدیریت حسن کریمی در ورزشگاه آزادی نصب کردند . حسن کریمی با حکم وزیر ورزش به سمت هیئت مدیره این شرکت گماشته شد. روزنامه شرق در آن زمان از گماشته شدن روسای غیر ورزشی در امور ورزشی انتقاد کرده بود که نتیجه این انتصابات غیر علمی و سفارشی حکومت اسلامی را امروز با مرگ یه کودک ۸ ساله نظاره گر هستیم .

ادامه ◄

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا

تیم زنان تنیس روی میز ایران در نخستین روز رقابت های قهرمانی آسیا به مصاف نپال رفت و ۳ بر صفر این حریف را مغلوب کرد. ندا شهسواری، فاطمه جمالی فر و مهشید صامت سه بازیکن کشورمان در این دیدار بودند که با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تیم ملی ایران در دومین دیدار خود به مصاف ماکائو خواهد رفت. تیم ملی مردان ایران در گروه سوم در کنار امارات و بنگلادش قرار دارد. در بخش تیمی از هر گروه یک تیم تیم ملی مردان پس از شکست بنگلادش برابر امارات قرار گرفت و به راحتی ۳ بر صفر این حریف را نیز شکست داد تا با دو پیروزی پیاپی گام به مرحله دوم بگذارد.

ادامه ◄

پیروزی تیم ملی ایران در دومین بازی خود در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا

تیم ملی ایران در دومین بازی خود در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (شنبه) در سالن آزادی تهران به مصاف قطر رفت و این تیم را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد. سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع این بازی از میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، سعید معروف، امیر غفور، مسعود غلامی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد. تیم ملی ایران در سومین و آخرین بازی از مرحله نخست مسابقات از ساعت ۱۸:۳۰ فردا (یکشنبه) به مصاف استرالیا میرود و روز دوشنبه به همراه سایر تیم ها استراحت میکند.

ادامه ◄

علیرضا فغانی هم رفت !

علیرضا فعانی داور ممتاز بین المللی ایران را ترک و برای اقامت دائم به استرالیا رفت . فغانی که سابقه قضاوت در دو دوره جام جهانی، بازیهای المپیک، جام ملت های آسیا، لیگ قهرمانان آسیا، جام باشگاه های جهان، جام کنفدراسیون ها و … را دارد، تصمیم گرفته است زندگی اش را در استرالیا ادامه دهد.

ادامه ◄

تیم ایران، بازی های مقدماتی جام جهانی را با برد شروع کرد

تیم ملی در نخستین دیدار مقدماتی جام جهانی در گروه سوم با درخشش ستارگان لژیونر خود با دو گل تیم هنگ کنگ را در خانه خود شکست داد . سردار آزمون که در لیگ روسیه بازی می کند گل نخست را به ثمر رساند . علیرضا جهانبخش بازی درخشانی از خود نشان داد و پاس گل دوم را به کریم انصاری فرد داد . کریم همچنین یک ضربه قیچی برگردان را به تیر دروازه کوبید . با رفتن کی روش تیم ملی در فضای بازتری و در زمین حریف بازی میکند که این نوع بازی حمله ای می تواند حریف را در ضد حمله ها خطرناک جلوه دهد . تیم هنگ کنگ دو ضد حمله خطرناک داشت که با بی دقتی مهاجمان خود فرصت گل را از دست داد . مدافعان تیم ملی در این بازی محک جدی نخوردند و در بازی های پیش رو با بحرین و عراق عیار[…]

ادامه ◄

واکنش فیفا به خودسوزی «دختر آبی»

رادیو فردا-فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا در واکنش به خودسوزی سحر خدایاری موسوم به «دختر آبی» تلاش زنان ایران برای ورود به ورزشگاه‌ها را «مبارزه مشروع» خواند و از مقام‌های دولت ایران خواست که «آزادی و امنیت» زنان را در این مسیر فراهم کند. در بیانیه فیفا که سه‌شنبه ۱۹ شهریور صادر شده، خودسوزی سحر خدایاری «تراژدی» خوانده و نوشته شده که فیفا با مقام‌های ایرانی در این باره تماس می‌گیرد.

ادامه ◄

تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان بهترین تیم آسیا در جام جهانی ۲۰۱۹، بالاتر از چین راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

تیم ملی بسکتبال ایران ساعت ۱۶:۳۰ عصر امروز (یکشنبه) ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸، در آخرین بازی خود از رقابت های جام جهانی ۲۰۱۹ چین (انتخابی المپیک ۲۰۲۰ – توکیو) به مصاف تیم ملی فیلیپین رفت که به پیروزی قاطع ۹۵ – ۷۵ دست یافت.به این ترتیب با توجه به باخت ۷۳ – ۸۶ تیم ملی چین برابر نیجریه و برتری پر گل ایران برابر فیلیپین، تیم ملی ایران توانست با دو برد و تفاضل گل بهتر نسبت به چین، به عنوان بهترین تیم آسیایی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۹، راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شود. این سومین حضور بسکتبال ایران در بازیهای المپیک است. نیجریه که نقش مهمی در صعود ایران به المپیک داشت، خود نیز به عنوان بهترین تیم آفریقا المپیکی شد و چین به عنوان میزبان جام جهانی در کسب سهمیه المپیک ناکام ماند.

ادامه ◄

اولین قدم تیم ملی در راه جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران که شب گذشته تهران را به مقصد هنگ کنگ ترک کرده بود، ظهر امروز (به وقت تهران) وارد این کشور شد. تیم ملی فردا نخستین تمرین خود را در هنگ گنگ انجام خواهد داد. طبق اعلام سایت فدراسیون فوتبال، این تمرین در زمین ورزشگاه تسینگ یی انجام می شود. فاصله بین هتل محل اقامت و زمین تمرین تیم حدود ۳۵ دقیقه است. تیم های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ ساعت ۱۷ روز سه شنبه هفته بعد در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف هم خواهند رفت.

ادامه ◄

دختری که در مقابل دادگاه خود را به آتش کشید برای تماشای بازی فوتبال به ورزشگاه آزادی رفته بود

به گزارش سایت حقوق بشری “جوانه ها”، دختر جوانی به نام سحر که عصر روز دوشنبه ۱۱ شهریورماه ۹۸ در برابر یکی از دادسراهای تهران اقدام به خودسوزی کرده بود، جزو زنانی است که در استادیوم آزادی بازداشت شده بود.

ادامه ◄

ورزشکار ایرانی رشته تیروکمان از بازگشت به ایران خودداری کرد.

یک ورزشکار ایرانی رشته تیروکمان که برای مسابقات، به هلند اعزام شده بود از بازگشت به کشور خودداری کرده است.رئیس فدراسیون تیروکمان گفت: پوریا جلالی‌پور (ورزشکار پارالمپیکی تیروکمان) با وجود تلاش ما تمایلی برای بازگشت به ایران ندارد و رحیمی جایگزین او در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیوست.وی برای مسابقات بین المللی در هلند به سر می‌برد.

ادامه ◄

سعید ملایی جودکار ملی پوش ایران در آلمان درخواست پناهندگی کرد

صدای آمریکا-در حالی که پیشتر سعید ملایی ملی پوش جودو ایران در چند مسابقه با باخت‌های مصلحتی مقابل ورزشکاران اسرائیلی مبارزه نکرده بود،‌ این بار ماجرای «باید به بازی» منجر به درخواست پناهندگی این دارنده مدال طلای جودو جهان شد. ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو در گفت‌وگو با روزنامه «آساهی شیمبون» ژاپن با تایید این که سعید ملایی جودوکار ملی پوش ایران در آلمان است اعلام کرد که این ورزشکار شرایط خود را برای فدراسیون جهانی فاش کرده است و قصد دارد پناهنده شود. به گفته رئیس فدراسیون جهانی جودو او از این فدراسیون درخواست کمک کرده است و تمایل دارد در تیم پناهندگان در مسابقات جودوی المپیک شرکت کند. آقای ویزر گفت که ملایی برای آن که مقابل حریف اسرائیلی خود قرار نگیرد، «تهت فشار» بوده و «مجبور به باخت» در مسابقه نیمه نهایی شده است.

ادامه ◄

والیبال زیر ۱۹ سال ایران در جمع ۸ تیم برتر جهان

چهره ۸ تیم صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان مشخص شد.تیم های ملی نوجوانان ایران ، ایتالیا، بلاروس ، آرژانتین مصر روسیه و بلغارستان به به دیدارهای یک چهارم نهایی این دوره از مسابقات صعود کردند . تیم ملی ایران تیم های خوب برزیل و کوبا را پیشتر با نتیجه ۳-۰ شکست داده بود . برنامه بازی ها در روز چهار شنبه ۶ شهریور به شرح زیر است : ایتالیا – ژاپن، ساعت ۱۳:۳۰ بلاروس – مصر، ساعت ۱۶:۳۰ روسیه – ایران، ساعت ۱۹:۳۰ آرژانتین – بلغارستان، ساعت ۲۲:۳۰ این مسابقات در بحرین در حال اجرا می باشد

ادامه ◄

تیم ملی جوانان ووشو نایب قهرمان مسابقات قهرمانی آسیا

 دهمین دوره رقابت های ووشوی جوانان آسیا که از روز دوشنبه با حضور ۴۰۰ ووشوکار از ۲۰ کشور در برونئی آغاز شده بود، امروز (جمعه) به اتمام رسید.در پایان تیم جوانان ایران در بخش ساندا با کسب ۶ طلا، یک نقره و ۴ برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید.چین با ۸ طلا، ۲ نقره و یک برنز قهرمان شد و ویتنام با ۲ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز به عنوان سومی دست یافت.در مجموع ۲ بخش ساندا و تالو، ایران با ۷ مدال طلا، ۵ نقره و ۱۱ برنز به عنوان سومی آسیا دست یافت.چین با ۲۰ طلا، ۲ نقره و یک برنز اول شد و ماکائو با ۷ طلا، ۹ نقره و ۳ برنز و تنها به دلیل نقره های بیشتر نسبت به ایران در جایگاه دوم قرار گرفت. تمامی مدال های طلای ماکائو در تالو به دست آمد.تیم ایران نتایج دوره قبل مسابقات که سال ۲۰۱۷ در[…]

ادامه ◄