چرا “صداوسیمای” رژیم از پخش زنده رقابت های قهرمانان آسیا محروم شد؟

مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا از دیروز در قطر آغاز شد، اما صداوسیمای جمهوری اسلامی از پخش زنده این رقابت‌ها محروم شده است. برخی کارشناسان علت را تحریم‌های آمریکا علیه ایران می دانند.

ادامه ◄

فیفا به طور کتبی فدراسیون فوتبال ایران را به تعلیق تهدید کرد

ظاهرا پرونده مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، برای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی به جز پرداخت بیش از شش میلیون یورو دردسرهای دیگری هم ممکن است داشته باشد.

ادامه ◄

لیگ برتر در چند کلمه: بدهی بیپایان، بحران نفت و شائبه بخش خصوصی

فصل ۹۹-۹۸ لیگ برتر به پایان رسید، اما آنچه در این فصل گذشت، گریبان فوتبال ایران را تا سالها خواهد گرفت. این بحرانی‌ترین فصل تاریخ لیگ برتر بود. انبوهی از مشکلات خودساخته در مدیریت فوتبال و البته آنچه مالکیت دولت بر باشگاهها و وضعیت اقتصاد ایران به فوتبال حرفهای تحمیل میکند، فصل ۹۹-۹۸ را نمایی تمامقد از فوتبال دولتی جلوه داد. استقلال و پرسپولیس، بزرگترین بدهکاران پرسپولیس و استقلال اگرچه قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر شدند، اما در تمام فصل هر روز را با بحرانهای اقتصادی گذراندند. این بحرانها آنچنان شدت گرفتند که مربیان خارجی این دو تیم در اعتراض به متعهد نبودن باشگاه به قرارداد، در نیمه راه همکاری خود را قطع کردند تا دو پرونده شکایت علیه پرسپولیس و استقلال در فیفا گشوده شود. آندره‌آ استراماچونی و گابریل کالدرون، استقلال و پرسپولیس را در نیم‌فصل اول به دو مدعی قهرمانی تبدیل کردند و تماشاگران از روند فنی[…]

ادامه ◄

پروندۀ ویلموتس جنجال آفرین شد: احتمال محرومیت ایران از حضور در جام جهانی

در پی صدور حکم فیفا در پروندۀ شکایت مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران و جریمۀ سنگین ۶/۲ میلیون یورویی (معادل ۱٧۰ میلیارد تومان) که متوجه فدراسیون فوتبال کشور شد، جنجال های فراوانی در میان نهادهای مختلف و نمایندگان مجلس برانگیخته شده است. در حالیکه وزیر ورزش و جوانان با ناعادلانه خواندن رأی فیفا، از تلاش این فدراسیون برای شکایت به دادگاه عالی ورزش خبر داده است، نمایندگان مجلس خواستار اشد مجازات برای خاطیان و کسر جرایم پرونده از جیب مسببان امضای قرارداد شده اند. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، روز چهارشنبه ۲۹ مرداد، در واکنش به حکم صادر شده از سوی فیفا در مورد محکومیت فدراسیون فوتبال ایران در پروندۀ مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال کشور، گفت: «یک حکم ناعادلانه توسط فیفا بر علیه فوتبال ایران و ورزش کشور صادر شده است که برای دفاع از منافع ملی، اتلاف منابع مالی و در[…]

ادامه ◄

ورود “ای اف سی” به بزرگترین تخلف فوتبال ایران؛ بررسی مالکیت مشترک باشگاه‌های ایرانی

ای‌اف‌سی از فدراسیون فوتبال ایران درباره تخلف مالکیت مشترک باشگاه‌ها توضیح خواسته است. نظارت دقیق فیفا و ای‌اف‌سی می‌تواند ساختار باشگاه‌های ایرانی را با تغییرات بزرگ و بی‌سابقه مواجه کند.

ادامه ◄

غرامت ۶.۲ میلیون یورویی به ویلموتس؛ محصول فساد مالی و سوءمدیریت

غرامت ۶.۲ میلیون یورویی که فدراسیون فوتبال ایران باید تا یک ماه دیگر به مارک ویلموتس بپردازد، گزاف‌ترین و بیهوده‌ترین هزینه تاریخ ورزش ایران است، محصولی مشترک از سوءمدیریت و فساد.

ادامه ◄