نمایش مفهومی حجاب زنان و مردان نقره ای پوش در ایستگاه های متروی تهران

نمایش حجاب زنان و مردان نقره ای پوش در ایستگاه های مترو تهران برگزار شد. هدف از این نمایش ایجاد انگیزه برای تفکر در خصوص حجاب در بین مردان و زنان اعلام شده است که شاید همزمان خاطره مقاومت ۸۰ ساله نهاد مذهب در مقابل قوانین سکولار اجتماعی را یادآوری میکند.

ادامه ◄

جشنواره ادبی تیرگان

رادیو زمانه-جشنواره ادبی تیرگان که هر سال در زمینه داستان کوتاه برگزار می‌شود، برگزیدگان خود را اعلام کرد. بر اساس بیانیه این جشنواره ادبی داستان «دوزاری» از رویا محقق رتبه نخست را به دست آورد و داستان‌های «پاچین پیرهن» نوشته شهلا رضا سلطانی و «گنجیشک» از معصومه (ناهید) فرامرزی و «پیغام‌ها» از ابراهیم سلیمی‌کوچ به ترتیب رتبه دوم و سوم را به دست آوردند.

ادامه ◄

آخرین اقامتگاه رضاشاه در ایران با ویرانی فاصله ای ندارد

باغ و بنای هرندی یکی از زیباترین آثار تاریخی دوران ناصرالدین شاه است که به دلیل بی توجهی عمدی مقامات میراث فرهنگی به وضعیت فلاکت باری درآمده و اگر وضع به همین گونه ادامه پیدا کند، با ویرانی فاصله ای ندارد.

ادامه ◄

نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی به‌ناگاه توقیف و لغو مجوز شد

به گزارش روابط‌ عمومی گروه تئاتر «ب»، نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل‌آبادی بدون اطلاع قبلی به گروه، به‌ناگاه توقیف و لغو مجوز شد. لغو اجرای این نمایش در حالی صورت می‌گیرد که تمام بلیت‌ها تا روز جمعه ۲۳ تیرماه در پیش‌فروش به‌پایان رسیده بود.

ادامه ◄

تیرگان، جشنی در ستایش خرد

کی از جشن های ایرانی که از دوران باستان تا به امروز با ما آمده، «تیرگان» است. مهم ترین دلیل ماندگاری جشن تیرگان، استوره ی زیبایی ست که در دل آن نهفته است: استوره ی آرش کمانگیر؛ مردی که ايرانیان را از جنگی چندين ساله نجات می دهد و، با انديشه ی والای انسانی و جانی عاشق، تبديل به یکی از قهرمانانان ملی سرزمين مان می شود.

ادامه ◄

اخراج مدیر و احتمال لغو امتیاز مدرسه به علت رقص دانش آموزان

روز سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹٨ طی انتشار ویدیویی از رقص مختلط دانش آموزان و معلمین یک مدرسه در مهاباد، مدیر مدرسه اخراج و مدیر دادگستری کل حکومت ایران در استان اورمیه دستور پیگیری و پرونده‌سازی در این مورد را صادر کرد.

ادامه ◄

آواز خوان، نه آواز!

شکوه میرزادگی
در چهل سال گذشته انقلابیون مسلمانِ حاکم برسرزمین مان، علاوه بر تحمیل و اجرای قوانین شرعیِ قرون وسطایی، هزارها اعلامیه و دستورهای عجیب و حیرت انگیز نوشته و صادر کرده اند که شبیه اش را جز در داستان های سورئالیستی در هیچ کجایی نمی توان پیدا کرد.

ادامه ◄