فضانوردان چگونه میتوانند به دانشمندان در تحقیقات تغییرات آب وهوایی کمک کنند؟

لکا پارمیتانو، فضانورد ایتالیایی در چهاردهمین قسمت از برنامه‌های «گزارش‌های یورونیوز از ایستگاه فضایی» به همراه درو مورگان همکار فضانورد خود پاسخگوی سوالات مخاطبان است.

ادامه ◄

فناوری تشخیص چهره در یک قدمی زندگی ما

امروزه فناوری تشخیص چهره به شکل گسترده‌ای استفاده می‌شود. شما می‌توانید از فناوری فوق در فیسبوک استفاده کنید و کاربران دیگر را روی عکس‌ها تگ کنید. مایکروسافت، گوگل، اپل و سایر شرکت‌ها، فناوری فوق را درون برنامه‌های خود ادغام کرده‌اند تا …

ادامه ◄

چه کنیم تا ارتباط‌مان در اینترنت امن باشد؟ – امیر رشیدی کارشناس اینترنت

امیر رشیدی کارشناس اینترنت کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران در گفت و گو با دویچه‌وله راهکارهایی را به منظور داشتن ارتباط امن برای کاربران داخل ایران مطرح کرده است.

ادامه ◄

اینترنت ماهواره ای، خارج از کنترل رژیم های ستمگر

حدودیت های اعمال شده بر اینترنت در کشورهای با حکومت های سرکوبگر مثل ایران و کره شمالی، بسیاری را به فکر جستجو برای راه چاره ای می اندازد تا روشی برای دور زدن سانسور و وضعیت تحمیل شده توسط رژیم های حاکم این کشور ها برای ارتباط با جهان خارج پیدا کنند.

ادامه ◄

نسل ششم شبکه های موبایل چگونه خواهد بود؟

در حالی که در بسیاری از کشورها هنوز نسل پنجم شبکه موبایل به کار گرفته نشده است، بحث و بررسی در مورد نسل بعدی شبکه موبایل آغاز شده است. در نسل ششم شبکه موبایل قرار است فرکانس‌های بالاتری استفاده شود، فرکانس‌های بالاتر دارای تعداد کانال های فرکانسی بیشتری هستند

ادامه ◄