سرمایه‌گذاری کلان فیس‌بوک در اروپا با استخدام ده هزار کارشناس

به‌رغم افزایش فشار بر مسئولان فیس‌بوک، نیک کلگ، مدیر این شرکت از سرمایه‌گذاری کلان در اروپا سخن می‌گوید. فیس‌بوک برای ایجاد “متاورس” (جهان مجازی) بر آن است تا ده هزار کارشناس را در اتحادیه اروپا به خدمت خود درآورد.

ادامه ◄

کاهش تولید آیفون ۱۳ در بحبوحه کمبود جهانی تراشه

به‌دلیل کمبود جهانی نیمه‌رسانا، ممکن است اپل درنهایت ۱۰ میلیون گوشی آیفون ۱۳ کمتر بفروشد. در گزارش روز سه‌شنبه بلومبرگ به نقل از افراد آگاه آمده است این شرکت قبلا پیش‌بینی کرده بود تا پایان سال، ۹۰ میلیون دستگاه از آیفون جدیدش را بفروشد.

ادامه ◄

فیس‌بوک: ده‌ها حساب کاربری داخل ایران را حذف کردیم؛ «عملیات پنهان اثرگذاری» سپاه با تمرکز بر استان لرستان

شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرد ده‌ها حساب کاربری، صفحه، گروه، و حساب اینستاگرامی داخل ایران را که توسط افراد مرتبط با سپاه پاسداران اداره می‌شدند و سعی داشتند بر مخاطبان در آن کشور اثر بگذارند، حذف کرده است.

ادامه ◄

افشاگر فیس‌بوک: ایران و چین از فیس‌بوک برای جاسوسی استفاده می‌کنند

فرانسیس هاگن، از مدیران سابق بخش تولید در فیس‌بوک که اخیرا علیه این شرکت افشاگری می‌کند در جلسه پرسش و پاسخ کنگره به نقش فیس‌بوک به عنوان یک ابزار جاسوسی اشاره کرد. او گفت که ایران و چین از فیس‌بوک برای جاسوسی استفاده می‌کنند.

ادامه ◄

فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ پس از یک قطعی طولانی و بی‌سابقه دوباره فعال شدند

شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام و پیام‌رسان‌های واتس‌اپ و فیس‌بوک مسنجر که عصر دوشنبه ۴ اکتبر برای مدتی بیش از شش ساعت دسترس میلیاردها کاربر در سراسر جهان خارج شده بودند، دوباره در دسترس قرار گرفتند.

ادامه ◄

نقشه‌های مخفی رژیم ایران برای حملات سایبری به غرب افشا شد

شبکه اسکای نیوز، دیروز دوشنبه ۲۶ ژوئیه، پنج سند محرمانه را که ادعا می‌شود حاوی نقشه‌های رژیم ایران برای هک کردن زیرساخت‌های کشورهای غربی، از جمله کشورهای اروپایی می‌باشد، افشا کرد.

ادامه ◄

“پرواز تاریخی”؛ گردش هوایی بالگرد ناسا بر فراز مریخ

“نبوغ”، بالگرد ناسا در فضای مریخ پروازی کوتاه انجام داد، پروازی که “تاریخی” توصیف شده است. تفاوت چگالی زمین و مریخ این پرواز را دشوار کرده بود. قرار است نبوغ مجموعاً ۵ پرواز بر فراز مریخ داشته باشد.

ادامه ◄