ترس حکومت اسلامی از آشنا شدن کودکان و نوجوانان با مسایل محیط زیستی

امروز عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست، ادامه کار «مدارس طبیعت» را غیرقانونی خواند و مجوز کلیه مدارس طبیعت را لغو و از ادامه کار آن ها جلوگیری کرد. از سال گذشته تا کنون نیمی از این مدارس به دستور دولت تعطیل شده و اجازه های قبلی برای تاسیس مدارس جدید نیز لغو شده است.

ادامه ◄

رکورد جهانی اتیوپی در کاشت ٢٠٠ میلیون درخت در یکروز

به گزارش سایت رادیو – تلویزیون کشوری هلند، دولت اتیوپی اعلام کرده که موفق شده است کاشتن ٢٠٠ میلیون درخت در یکروز را مدیریت نماید، که این خود بدست آوردن یک رکورد جهانی است.
این درختهای در ١٠٠٠ ناحیه مختلف در کشور کاشته شده اند.

ادامه ◄

فعالان محیط زیستی ۵۱۶ روز در بازداشت موقت

ایرنا-بیش از یک‌صد نفر از استادان دانشگاه‌ها در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی،‌ رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه ادامه بازداشت فعالان محیط زیست که موجب گسترش ناامیدی در بین جوانان و تشکل‌های غیردولتی محیطزیستی شده، از او درخواست کردند با ورود به جزئیات حقوقی‌ پرونده فعالان محیطزیستی، این پرونده مفتوح را به سرانجام خوش برساند.

ادامه ◄

آتش‌سوزی‌‌ جنگل‌ها و مراتع زاگرس

رادیو زمانه-در دهه‌های اخیر یک ششم مساحت جنگل‌های زاگرس به دلایل گوناگون از بین رفته است. اکنون آتش‌سوزی‌های پیاپی هفته‌های اخیر این جنگل‌ها را بیش از پیش در معرض خطر قرار داده ‌اند؛ معضلی که با فصل گرما فرامی‌رسد و سال‌های پیش نیز نفس زاگرس را تنگ کرده بود. گرمای هوا و بادهای شدید شرایط گسترش این آتش‌سوزی‌ها را مساعد کرده است.

ادامه ◄

اولین پلنگ ایرانی «آفریقایی» از آب درآمد!

این پلنگ از سوی کاربران فضای مجازی و مردم با استقبال زیادی روبرو شد ولی در نهایت مشخص شد که نه ایرانی بلکه آفریقایی بوده!
-عوامل محیط زیست شهرستان فسا از جمله رئیس اداره محیط زیست این شهرستان توبیخ و برکنار شدند.

ادامه ◄

خطراتی که دریای خزر را تهدید می‌کند: آلودگی، تغییر آب و هوا، استخراج نفت…

موقعیت استراتژیک دریای خزر و ذخایر عظیم سوخت آن باعث می‌شود که اهمیت زیست محیطی آن گاه فراموش شود. گذشته از دگرگونی آب و هوا و گرمایش زمین، عوامل انسانی متعدد نیز به این محیط طبیعی آسیب‌های فراوان زده و حیات آب‌زیان، از جمله ماهی استورژن و فوک‌های خزری را به خطر انداخته است.

ادامه ◄