فعالان محیط زیستی ۵۱۶ روز در بازداشت موقت

ایرنا-بیش از یک‌صد نفر از استادان دانشگاه‌ها در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی،‌ رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه ادامه بازداشت فعالان محیط زیست که موجب گسترش ناامیدی در بین جوانان و تشکل‌های غیردولتی محیطزیستی شده، از او درخواست کردند با ورود به جزئیات حقوقی‌ پرونده فعالان محیطزیستی، این پرونده مفتوح را به سرانجام خوش برساند.

ادامه ◄

آتش‌سوزی‌‌ جنگل‌ها و مراتع زاگرس

رادیو زمانه-در دهه‌های اخیر یک ششم مساحت جنگل‌های زاگرس به دلایل گوناگون از بین رفته است. اکنون آتش‌سوزی‌های پیاپی هفته‌های اخیر این جنگل‌ها را بیش از پیش در معرض خطر قرار داده ‌اند؛ معضلی که با فصل گرما فرامی‌رسد و سال‌های پیش نیز نفس زاگرس را تنگ کرده بود. گرمای هوا و بادهای شدید شرایط گسترش این آتش‌سوزی‌ها را مساعد کرده است.

ادامه ◄

اولین پلنگ ایرانی «آفریقایی» از آب درآمد!

این پلنگ از سوی کاربران فضای مجازی و مردم با استقبال زیادی روبرو شد ولی در نهایت مشخص شد که نه ایرانی بلکه آفریقایی بوده!
-عوامل محیط زیست شهرستان فسا از جمله رئیس اداره محیط زیست این شهرستان توبیخ و برکنار شدند.

ادامه ◄

خطراتی که دریای خزر را تهدید می‌کند: آلودگی، تغییر آب و هوا، استخراج نفت…

موقعیت استراتژیک دریای خزر و ذخایر عظیم سوخت آن باعث می‌شود که اهمیت زیست محیطی آن گاه فراموش شود. گذشته از دگرگونی آب و هوا و گرمایش زمین، عوامل انسانی متعدد نیز به این محیط طبیعی آسیب‌های فراوان زده و حیات آب‌زیان، از جمله ماهی استورژن و فوک‌های خزری را به خطر انداخته است.

ادامه ◄

محیط بان بی دفاع، مدافع حیوان بی زبان

براساس استانداردهای جهانی هر یک هزار هکتار از منابع طبیعی باید یک محیط‌بان داشته باشد ولی در ایران هر ۶ هزار هکتار یک محیط‌بان دارد که شیفت‌های ۱۸ ساعته دارند و تنها ۱۲ روز از ماه را در منزل می‌گذرانند. با ۴۰۰ ساعت کار سخت ماهانه در ازای زیر یک میلیون حقوق!

ادامه ◄

قانون اخلاقیات زیستی و تلقیح مصنوعی برای فرزندآوری

روزنامه فیگارو موضوع قانون اخلاقیات زیستی و دگرگونی احتمالی برای تلقیح مصنوعی برای فرزندآوری یک زوج همجنس( زن) را که قرار است در ماه ژوئیه آینده در هیات وزیران فرانسه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد را به عنوان مهم ترین گزارش شماره امروز خود انتخاب کرده است.

ادامه ◄

هشدار وزارت بهداشت درباره چند بیماری در مناطق سیل‌زده خوزستان

طبق اطلاعات سازمان دامپزشکی کشور، عوامل بیماری در مناطق سیل زده گسترش یافته است. عوامل بیماریهایی مانند اسهال التور، سالک، هاری، شپش و گال و از همه مهمتر افزایش آسیب های روحی روانی مانند پرخاشگری، بی خوابی و ترس نگران کننده است

ادامه ◄

وضعیت بحرانی شهر سیل‌زده آق‌قلا

فرماندار آق‌قلا عصر جمعه ۶ اردیبهشت با اعلام خبر شکستن سیل‌بند شمال روستای یلمه‌خندان در این شهرستان اعلام وضعیت اضطراری کرد و به ساکنان محله‌های حکیم‌آباد، تازه‌آباد، کل‌آباد و عیدگاه هشدار داد تا به مکان‌های امن بروند.

ادامه ◄