وقوع زلزله ۵.۵ ریشتری در هرمزگان

بامداد روز شنبه، زمین‌لرزه‌ای به شدت ۵.۵ ریشتر، منطقه‌ای در ۲۸ کیلومتری کنگ، ۳۴ کیلومتری بندر لنگه و ۴۵ کیلومتری جزیره تنب بزرگ در استان هرمزگان را لرزاند. محل وقوع زلزله با بندرعباس حدود ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

ادامه ◄

تهرانی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته آلوده‌ترین هوای امسال را تنفس کردند

به گفته سخنگوی نهاد کنترل کیفیت هوای تهران از ۸ صبح ۲۳ دی تا ۸ صبح ۲۴ دی اهالی تهران آلوده‌ترین هوای امسال را تنفس کرده‌اند. شاخص آلودگی هوای تهران در این مدت ۱۷۴ و بالای سطح خطرناک بوده است.

ادامه ◄

بحران اقلیمی: ۲۰۲۰، داغ‌ترین سال از زمان ثبت رکورد

بحران اقلیمی سال ۲۰۲۰ هم ادامه یافت. سال ۲۰۲۰ رکورد داغ‌ترین سال در تاریخ دمای ثبت‌شده جهان، بیشترین تعداد آتش‌سوزی‌های گسترده در شمالگان و بیشترین تعداد طوفان‌های استوایی در اقیانوس اطلس (رکورد ۲۹ موردی) را به دست آورد.

ادامه ◄

پیامدهای روزانه آلودگی هوا: مرگ ۱۱ نفر در تهران و خسارت ۷ میلیون دلاری؛ دادستان کل کشور: درباره سوخت مازوت دستوری ندادیم!

محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور صدور دستور سوخت مازوت در نیروگاه‌ها و صنایع به استانداری‌ها را انکار کرد و گفت: «دادستانی تنها گفته است از انرژی‌ای استفاده شود که آلودگی کمتری ایجاد می‌کند!»

ادامه ◄

اتحادیه اروپا به دنبال زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری کرواسی: از مردم حمایت کامل می‌کنیم

مقامات کرواسی اعلام کردند شمار تلفات زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری روز گذشته در نزدیکی زاگرب پایتخت این کشور به ۷ تن رسیده است و عملیات جستجو برای یافتن مجروحان و جان‌باختگان احتمالی دیگر از زیر آوار همچنان ادامه دارد.

ادامه ◄

پروژه‌های اقلیمی و مذاکراتی فراتر از آب و هوا

در جریان سیل و آب‌گرفتگی در آذرماه ۹۹ در ۱۰ استان خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، گیلان، هرمزگان، قزوین، ایلام، گلستان و لرستان، ۹ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۸هزار نفر بی‌سرپناه شدند.

ادامه ◄

دبیرکل سازمان ملل خواهان اعلام وضعیت «اضطرار اقلیمی» در جهان شد

در حالی که اصلی‌ترین کشورهای انتشاردهنده گازهای گلخانه‌ای در جهان، به تعهدات جدید خود تن ندادند، دبیرکل سازمان ملل از تمام کشورهای جهان درخواست کرد تا برای به صفر رسیدن انتشار گاز دی‌اکسیدکربن در جهان، وضعیت «اضطراری محیط‌ زیستی» اعلام کنند.

ادامه ◄

قتل‌عام پرندگان؛ مهاجران فنلاندی هم در فریدون‌کنار کشته شدند

یک شهروندخبرنگار از کشته شدن پرندگان در فریدون‌کنار در چند روز اخیر برای «ایران‌وایر» خبر داده است. در کنار تصاویر ارسال شده، تصویر چند پرنده نیز دیده می‌شود که روی پلاک نصب شده به پای آن‌ها نوشته شده است «از فنلاند» آمده‌اند. آن‌ها در فریدون‌کنار کشته شده‌اند.

ادامه ◄

کاخ اردشیر بابکان هم از سیل در امان نماند

با ادامه بارندگی‌ها در استان‌های عمدتا جنوبی ایران و جاری شدن سیل، کاخ تاریخی ارشیر بابکان در شهرستان فیروزآباد استان فارس در خطر آب‌گرفتگی قرار گرفت. تا کنون ۹ نفر در اثر سیل جانشان را از دست داده‌اند.

ادامه ◄