جدیدترین سامانه هشدار زلزله جهان در کالیفرنیا راه اندازی شد

به گفته مقام‌های محلی کالیفرنیا، سامانه جدید که در سطح این ایالت فعال خواهد بود، از طریق یک اپلیکیشن، نخستین امواج زلزله را تشخیص داده و پیش از آن که زمین شروع به لرزیدن کند، به شهروندان هشدار می‌دهد.

ادامه ◄

خیابانهای شهرهای بزرگ در محاصره کنشگران محیط زیست

جنبش “شورش علیه انقراض” کارزار جهانی خود را برای حفاظت بیشتر از اقلیم آغاز کرد. در برلین پایتخت آلمان بخشی از رفت و آمد شهری توسط این گروه به حالت فلج درآمد. آغاز این کارزار در استرالیا و نیوزلند بود.

ادامه ◄

اعتراض روستاییان چهاردانگه ساری به دفن غیراصولی زباله

رادیو زمانه-اهالی روستاهای بخش چهاردانگه ساری در اعتراض به استمرار انتقال زباله‌های ساری به این منطقه دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها خواستار تسریع در ساخت نیروگاه زباله‌سوز مرکز استان مازندران هستند.

ادامه ◄

رکورد آوارگان اقلیمی در نیمه نخست ۲۰۱۹

رادیو زمانه-اثرات مخرب تغییرات اقلیمی آشکارتر می‌شوند. بنا به آمار یک سازمان بین‌المللی نظارت بر جابجایی اجباری جمعیت‌ها، رویدادهای شدید اقلیمی در شش ماه نخست سال جاری بیش از هر سال دیگری به آوارگی انسان‌ها ختم شده است.

ادامه ◄

ترس حکومت اسلامی از آشنا شدن کودکان و نوجوانان با مسایل محیط زیستی

امروز عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست، ادامه کار «مدارس طبیعت» را غیرقانونی خواند و مجوز کلیه مدارس طبیعت را لغو و از ادامه کار آن ها جلوگیری کرد. از سال گذشته تا کنون نیمی از این مدارس به دستور دولت تعطیل شده و اجازه های قبلی برای تاسیس مدارس جدید نیز لغو شده است.

ادامه ◄

رکورد جهانی اتیوپی در کاشت ٢٠٠ میلیون درخت در یکروز

به گزارش سایت رادیو – تلویزیون کشوری هلند، دولت اتیوپی اعلام کرده که موفق شده است کاشتن ٢٠٠ میلیون درخت در یکروز را مدیریت نماید، که این خود بدست آوردن یک رکورد جهانی است.
این درختهای در ١٠٠٠ ناحیه مختلف در کشور کاشته شده اند.

ادامه ◄