شکارگاه‌های یزد در قُرق شکارچیان روس با هماهنگی وزراتخانه‌های اطلاعات و دفاع و امور خارجه

ویدئوهایی در رسانه‌ها از ورود شکارچیان روس به قُرق‌های اختصاصی در ایران از جمله شکارگاه‌های یزد منتشر شده که حاکی از آن است که این شکارچیان با پرداخت ۳۰ هزار دلار برای هر شکار می‌توانند در این مناطق به شکار وحش بپردازند.

ادامه ◄

بحران محیط زیست در ایران؛ پیش‌بینی خشک‌سالی و آتش‌سوزی

با نزدیک شدن فصل گرما در ایران و کم شدن بارندگی در برخی مناطق، بار دیگر موضوع کم‌آبی و شیوع خشک‌سالی و به تبع آن بحران‌های متعدد زیست‌محیطی، به بحران اصلی بسیاری از شهرها روستاهای ایران بدل شده است

ادامه ◄

تلف شدن ده تن گربه‌ماهی در جاسک؛ علت نامعلوم

یک کیلومتر از نوار ساحلی جاسک را لاشه ‌هزاران گربه‌ماهی پوشانده است. مدیرکل محیط زیست هرمزگان فرضیه آلودگی دریا یا بیماری را منتفی دانسته است. این آبزیان خوراکی نیستند و بیشتر برای تولید پودر ماهی مصرف می‌شوند.

ادامه ◄

غلظت ذرات آلاینده هوای زاهدان به ده‌ها برابر حد مجاز رسید

گرد و غبار بار دیگر هوای زاهدان و دیگر شهرهای سیستان و بلوچستان را به شدت آلوده کرده است. این میزان آلودگی ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرون فراتر از سطح «خطرناک» تعریف‌شده در استانداردهای جهانی است اما هر ساله بدون اقدام جدی از سوی دولت تکرار می‌شود.

ادامه ◄

محیط زیست ایران، هر سال بدتر از پارسال

گرمایش زمین از یک سو، و سوء مدیریت و بی‌توجهی به محیط زیست از سوی دیگر، اقلیم ایران را با بحران‌های چندلایه مواجه کرده است. با وجود این، جمهوری اسلامی رسماً به توافق اقلیمی پاریس نپیوسته و اکنون مدیران سازمان حفاظت محیط زیست را برای اجرای تعهد حداقلی ایران در این توافق تحت تعقیب قرار داده است.

ادامه ◄

یک فعال محیط ‌زیستی: تنها فاضلاب است که به تالاب انزلی می‌ریزد

«نسیم طواف‌زاده»، فعال محیط‌زیستی و دبیر گروه هم‌اندیشی سازمان‌های غیردولتی تالابی ایران، ورود فاضلاب شهرهای رشت، انزلی، صومعه‌سرا و روستاهای اطراف تالاب بندرانزلی را از عوامل کاهش عمق این تالاب عنوان کرد.

ادامه ◄

جنگل ریشه در آب، حالا به باد می‌رود

روزنامه‌ها برای آگهی خبر مرگ جنگل‌های حرا خود را آماده کرده‌اند. ولی آنها که با نابودی این جنگل‌های افسانه‌ای نان‌شان قطع و معیشت‌شان تهدید می‌شود آمادگی خواندن این گزارش را ندارند. خبر این است: جنگل‌های حرا در آستانه مرگ است!

ادامه ◄

وزیر محیط ‌زیست اسرائیل، حکومت ایران را به «تروریسم زیست محیطی» متهم کرد

عالی‌ترین مقام حفاظت از محیط زیست اسرائیل روز چهارشنبه حکومت ایران را متهم کرد که عامدانه باعث حادثه نشت نفت شده که ماه گذشته آسیب‌های جدی به سواحل مدیترانه‌ای اسرائیل وارد کرد.

ادامه ◄

اسماعیل کهرام، فعال محیط ‌زیست: عامل کشتار پرندگان میانکاله انسانی است

اسماعیل کهرم بوم‌شناس و فعال محیط ‌زیست در خصوص اعلام سازمان دامپزشکی مبنی‌بر اینکه سم بوتولیسم دلیل مرگ‌ومیر مجدد پرندگان در تالاب میانکاله بوده گفت: «از قول من تیتر بزنید؛ دروغ بزرگ میانکاله»

ادامه ◄

تالاب گُمیشان در خطر نابودی کامل

تالاب گُمیشان که در شهرستانی به همین نام در استان گلستان واقع شده، در آستانه نابودی کامل است. این تالاب بین‌المللی حدود ۱۷هزار و ۷۰۰ هکتار وسعت دارد و میانگین عمق آن ۱/۵ متر است؛ با وجود این، بخش بزرگی از این تالاب، اکنون خشک شده است.

ادامه ◄