دستکم ۱۷ تجمع اعتراضی برگزار شد

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۹ شهر از جمله تهران، تبریز، خرم‌آباد، مشهد، سنندج، شوش، کرج، شیراز و کرمانشاه در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، شماری از دانش آموزان مقطع نهم و دوازدهم تحصیلی، در اعتراض به برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری علیرغم شیوع ویروس کرونا، دستکم در ۶ شهر از جمله ایلام، همدان، ساوه، بندرعباس، کرمان و نسیم شهر تهران، در مقابل ساختمان آموزش و پرورش شهرهای خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

دستکم ۱۶ تجمع اعتراضی برگزار شد/ ضرب و شتم دانش آموزان معترض توسط نیروی انتظامی

چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، شماری از دانش آموزان مقطع نهم و دوازدهم تحصیلی، در پی فراخوان قبلی و در اعتراض به برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری علیرغم شیوع ویروس کرونا، دستکم در ۱۴ شهر تجمعات اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

روز معلم در ایران| رسول بداقی:‌ با وجود جمهوری اسلامی تحقق مطالبات نه تنها برای معلمان بلکه برای هیچ قشری امکان‌پذیر نیست

۱۲ اردیبهشت در تقویم ایران روز معلم نام گرفته است و امسال شرایط ویژه کرونا باعث شد تا تجمعات اعتراضی فعالان صنفی به گستردگی سال‌های گذشته نباشد و رسول بداقی معتقد است جمهوری اسلامی در سال گذشته با تعطیل کردن مدارس به بهانه شیوع و گسترش کرونا تنها خود را از تجمعات و اعتراضات معلمان در امان نگاه داشته است.

ادامه ◄

فعالان مدنی در برابر زندان کرج تجمع کردند

گروهی از معلمان و فعالان کارگری و حقوق بشری با تجمع در مقابل زندان کرج به وضعیت معلمان و کارگران زندانی اعتراض کرده و خواهان آزادی اسماعیل عبدی، شاپور احسانی راد و دیگر معلمان و کارگران زندانی شدند.

ادامه ◄

روز جهانی کارگر؛ دستکم ۲۶ تجمع اعتراضی و مراسم گرامیداشت روز کارگر برگزار شد

روز جهانی کارگر، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۱۶ شهر از جمله خرم آباد، یزد، قزوین، ساری، تهران، نیشابور، شوش، دزفول، مشهد، تبریز، کرمانشاه، کرج، اراک، اصفهان، اهواز و رشت در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود تجمعات اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

بیانیه ۱۵ تشکل کارگری و فرهنگی در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی حکومت اسلامی ایران

در آستانه روز جهانی کارگر( اول ماه مه برابر با یازدهم اردیبهشت )،۱۵سندیکای کارگری و تشکل صنفی و فرهنگی با انتشار بیانیه‌ای ، به سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی حکومت ایران اعتراض کردند و نظام را عامل “فقر روز افزون” کارگران دانستند.

ادامه ◄

تجمع اعتراضی پرستاران: قانون سختی کار، حق مسلّم ماست

پرستاران شاغل در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های سازمان تأمین اجتماعی در حالی بیش از یکسال است در خط مقدم مبارزه با کرونا ازجان‌گذشتگی می‌کنند که وزارت کار در روندی غیرقانونی، حقوق آنها را مشمول «سختی کار» نمی‌کند.

ادامه ◄

دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

شنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، شماری از سهامداران مالباخته شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو)، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

برگزاری چند تجمع اعتراضی

ز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، گروهی از سهامداران زیان دیده بازار بورس، در شهر مشهد مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی و در اصفهان و تهران مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار شهرهای خود، تجمع اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

دستکم ۱۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۱۴ شهر از جمله تهران، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بهشهر، دزفول، شوش، قزوین، کرج، کرمان، کرمانشاه، بجنورد، اراک و مشهد در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

دستکم ۲۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، دستکم در ۱۹ شهر از جمله در تهران مقابل ساختمان مجلس و در شهرهای یزد، اهواز، اراک، بجنورد، ایلام، کرمان، کرمانشاه، خرم آباد، تبریز، مشهد، کرج، شاهرود، قزوین، شوشتر، شوش، بروجرد، نیشابور و بهشهر، در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

ادامه ◄

پدر وحید دامور، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸: خودمان را به خواب نزنیم؛ این وضع «درست بشو» نیست

مرتضی دامور، پدر وحید دامور، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ بدون نام بردن از آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را مسئول مرگ معترضان می‌داند

ادامه ◄

بازنشستگان در تجمع هفتگی: ما دیگه رای نمی‌دیم از بس دروغ شنیدیم

بازنشستگان و مستمری بگیران در تجمعات هفتگی و سراسری خود در ده‌ها شهر ایران ، خواهان انطباق دستمزدها با هزینه‌های سبد معیشت شدند. گفته شده که چند نفر از معترضان در رشت دستگیر شده‌اند.

ادامه ◄

نشست وین؛ ادامه مذاکره در روز جمعه؛ مخالفان جمهوری اسلامی: با رژیم اسلامی تروریست مذاکره نکنید!

دور اول مذاکرات غیرمستقیم جمهوری اسلامی با آمریکا که سه‌شنبه صبح ۶ آوریل ۲۰۲۱ در وین آغاز شد، بدون نتیجه مشخص و با تصمیم به ادامه آن پایان یافت. نمایندگان پنج کشور باقیمانده در برجام (چین، روسیه، فرانسه، بریتانیا و آلمان) مذاکرات جداگانه با جمهوری اسلامی و آمریکا را در دو هتل وین که در کنار یکدیگر قرار دارند ادامه خواهند داد. در اولین نشست که نمایندگان اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی بین دو هتل در تردد بودند، تصمیم به تشکیل دو کارگروه تخصصی در زمینه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی و لغو احتمالی برخی تحریم‌های آمریکا گرفته شد. انریکه مورا از همکاران جوزپ بورل مقام ارشد سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا که در مذاکرات وین نقش هماهنگ کننده را عهده‌دار است، نشست روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین کمیسیون مشترک برجام را «سازنده» خواند. انریکه مورا در توئیتی صحبت از انگیزه‌های مشترک برای یک روند دیپلماتیک کرده و افزوده است[…]

ادامه ◄