اولین مرگ یک پناهجو بر اثر کرونا در اردوگاه‌های پناهندگی یونان

در یک اردوگاه پناهندگی در نزدیکی آتن پایتخت یونان، یک پناهجوی افغان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داد.

براساس گزارش دولت یونان برای اولین بار یکی از پناهجویان ساکن اردوگاه‌های پناهندگی یونان به دلیل ابتلا به ویروس کوویدـ۱۹ درگذشت.

وزارت مهاجرت یونان اعلام کرد که این رویداد در اردوگاه پناهندگی مالاکاسا در نزدیکی آتن رخ داد. پناهجویی که جان خود را از دست داد ۶۱ سال سن داشت و افغان بود. او روز گذشته، یکشنبه ۶ مهر / ۲۷ سپتامبر در بیمارستانی در آتن درگذشت.

اردوگاه مالاکاسا و در نزدیکی آن اردوگاه های شیستو و الایوناس پیش از این به دلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کوویدـ۱۹ در آغاز ماه سپتامبر گذشته در قرنطینه قرار گرفتند.

ویروس کرونا به تازگی در اردوگاه های پناهندگی یونان به شدت شیوع یافته است. فقط در یک اردوگاه موقت بحث برانگیز در جزیره لسبوس، تست کرونای بیش از ۲۴۰ پناهجو مثبت بوده است.

این اردوگاه موقت پس از تخریب اردوگاه پناهجویان موریا ساخته شد. اردوگاه موریا در اثر آتش‌سوزی از بین رفت. حدود ۱۲ هزار پناهجو قبلاً در آنجا زندگی می‌کردند. وقتی آنها را به اردوگاه جدید منتقل کردند کردند، همه ساکنان از نظر ابتلا به ویروس کوویدـ۱۹ مورد آزمایش قرار گرفتند.


منبع: رادیو زمانه (مستقر در هلند)، ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰