اولین برگزاری تجمع اعتراضی معلمان در سال جدید

سه شنبه هشتم فروردین‌ ماه ۱۴۰۲، شماری از معلمان در شهرهای تبریز، بجنورد، زنجان، ملایر، اردبیل، کرمانشاه و همدان در مقابل اداره های آموزش و پرورش این شهرها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ادامه ◄

فاطمه سپهری به هجده سال حبس محکوم شد

خانم سپهری پیشتر از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد از بابت اتهام “همکاری با دول متخاصم” به ده سال حبس، از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی” به پنج سال حبس، “توهین به رهبری” به دو سال حبس و “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس محکوم شده بود. این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شده است.

ادامه ◄

سهم معلولین از سرانه بودجه به اندازه دو عدد تخم مرغ در روز است

دولت بودجه ویژه افراد دارای معلولیت را حذف و به بودجه تجمیعی سازمان بهزیستی منتقل کرده است. این تصمیمردگیری بودجه را دشوار می‌کند. یک تشکل حامی حقوق معلولان می‌گوید سرانه روزانه معلولان با قیمت دو عدد تخم‌مرغ برابری می‌کند.

ادامه ◄

بازداشت یک کودک ۱۴ ساله کُرد توسط نیروهای امنیتی در اشنویه

امروز هفتم بهمن ماه، کانال تلگرام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از بازداشت یک کودک ۱۴ ساله کرد، توسط نیروهای امنیتی در شهر اشنویه استان آذربایجان غربی خبر داده است.

ادامه ◄

تداوم خیزش سراسری با شعارهای شبانه در تهران و کرج

معترضان در شهرهای تهران و کرج شامگاه شنبه اول بهمن‌ماه، در همراهی با خیزش سراسری ایرانیان،  بار دیگر شعارهای شبانه سر دادند و فریاد اعتراض‌ به جمهوری اسلامی از بام خانه‌ها و پشت پنجره‌ها طنین‌انداز شد.

ادامه ◄

پاسخ مردم به اعدام ها؛ بازگشت به خیابان

صد و پانزدهمین روز اعتراضات سراسری در ایران با بازگشت مردم معترض به خیابان ها همراه بود. همزمان با اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی و در سومین سالگرد شلیک موشک های سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی پرواز ۷۵۲ شهرهای مختلف کشور و دانشگاه ها صحنه های اعتراضات مردمی شد.

ادامه ◄

اعتراضات ایران؛ از واکنش تهران به انتشار کاریکاتورهای جنجالی خامنه‌ای تا تکذیب خبر قطع کامل اینترنت

روز صد و یازدهم اعتراضات ایران درحالی آغاز می‌شود که شب گذشته مناطق متعددی از تهران همچون نارمک، بلوار فرحزادی، میدان پونک و سعادت آباد بار دیگر صحنه شعارهای شبانه ضد حکومتی معترضان بود.

ادامه ◄

محاربه و افساد فی الارض؛ مهدی محمدی‌ فرد، معترض ۱۸ ساله به دوبار اعدام محکوم شد

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی محمدی‌ فرد، شهروند ۱۸ ساله بازداشتی در جریان اعتراضات سراسری در نوشهر، به دوبار اعدام محکوم شد.

ادامه ◄

مکرون: جمهوری اسلامی ایران گوش شنوا ندارد

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، پس از پایان کنفرانس «بغداد ۲»، که طی روزهای اخیر در اردن برگزار شد، گفت‌وگویی با روزنامه النهار انجام داد و در آن به برخی موضوعات خاورمیانه، از جمله ضرورت کاهش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، پرداخت.

ادامه ◄

برنامه تهدید بازیکنان تیم ملی درصورت حمایت از مردم

پس آنکه گروه هکری بلک ریوارد شامگاه جمعه، چهارم آذرماه، اعلام کرد خبرگزاری امنیتی فارس را هک کرده و به ۲۵۰ ترابایت فایل، اعم از مکالمات ضبط‌شده، بولتن‌های داخلی، عکس‌، فیلم‌ و… دست یافته و تمامی آن‌ها را از سرورهای این مجموعه پاک کرده است

ادامه ◄

بانک مرکزی ایران: متوسط قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران دو دهه گذشته ۳۵ برابر شده است

علاوه بر تحریم بانکی و نفتی ایران از طرف آمریکا که با خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ آغاز شد، تحولات افغانستان، نرخ تورم، افزایش نقدینگی، و نامشخص بودن سیاست‌های مالی دولت سیزدهم سبب‌ساز جهش قیمت دلار بوده است.

ادامه ◄

درخواست از پلیس اسکاتلند: ابراهیم رئیسی را دستگیر کنید

فعالان حقوق بشر و بستگان قربانیان اعدام‌های ایران، با ارسال یک درخواست رسمی به پلیس اسکاتلند، خواهان دستگیری ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی به جرم جنایت علیه بشریت شدند.

ادامه ◄

ماجرای عجیب ربایش نفت‌کش گلف اسکای توسط جمهوری اسلامی

اوایل تابستان ۱۳۹۹، نفت‌کش «گلف اسکای» به همراه خدمه‌اش از آب‌های مجاور امارات متحده عربی ناپدید و چند روز بعد از آن در ایران ظاهر شد؛ جایی که اکنون مظنون است در آن هم‌چون شبح کار می‌کند تا نفت تحریم شده جمهوری اسلامی توسط امریکا را مخفیانه بفروشد.

ادامه ◄