مرگ اگر مرد است آید پیش من، تا کِشم خوش در کنارش تنگ تنگ

بهنام محجوبی از دراویش گنابادی زندانی که با خوراندن دارو و تزریق آمپول‌ در بیمارستان روانی «امین‌‌آباد»، در تکلم و حافظه دچار مشکل شده، اعلام کرد که مسئولان زندان قصد جانش را کرده‌اند. این زندانی عقیدتی در اعتراض به عدم دسترسی به درمان پزشکی اعتصاب غذا کرده است.

بهنام محجوبی از دراویش گنابادی زندانی در زندان اوین در یک فایل صوتی که به تازگی منتشر شده، رفتارهای غیرانسانی و وحشیانه‌ای را روایت کرده که در زمان انتقالش به بیمارستان روانپزشکی «امین‌آباد» رخ داده است.

محجوبی که از «پانیک اتک» رنج می‌برد، یکشنبه ۶ مهرماه از زندان اوین به بیمارستان «امین‌آباد» منتقل شد و رفتارهای خشونت‌آمیز و فشار محیط این بیمارستان، باعث شده تا در تکلم نیز دچار مشکل شود.

در این فایل صوتی، بهنام محجوبی می‌گوید مسئولان زندان از ارائه خدمات درمانی به او، باوجود مشکلات شدید جسمانی‌ خودداری می‌ورزند و گفته‌اند که «باید مثل سگ بمیری!»

وی گفت که قصد دارند او را بکشند ولی «اجازه این کار را نمی‌دهم و خودم دست به اعتصاب غذا می‌زنم تا بمیرم!» این زندانی عقیدتی افزوده: «مرگ اگر مرد است آید پیش من، تا کِشم خوش در کنارش تنگ تنگ.»

صالحه حسینی همسر وی امروز در یک پیام توئیتری نوشت: «۱۳۲ روزه در زندان است، از روز اول اعلام کردیم که او بیمار است، اجازه درمان به او نمی‌دهند، می‌خواهند او را بکشند، او ۳ روز است که اعتصاب غذا کرده است. ما هم اعتصاب غذا می‌کنیم تا با او همراه باشیم. مرگ اگر مرد است آید پیش من تا کِشم خوش در کنارش تنگ تنگ.»

قرار است توفان توئیتری در حمایت بهنام محجوبی ساعت ۸ شب امروز جمعه ۹ آبان به راه بیافتد. بهنام محجوبی برای گذراندن ۲ سال حبس به زندان اوین فرستاده شد ولی به دلیل «پانیک اتک» (وحشت‌زدگی) روز یکشنبه ۶ مهرماه ۹۹ از زندان اوین به بیمارستان روانپزشکی «امین‌آباد» منتقل شد.

این زندانی عقیدتی گفته است، با ضرب‌ و شتم به او آمپول زده‌اند که او را به خلسه فرو برده و باعث شده تا حافظه‌اش تخریب شود و هماهنگی بین خواب و بیداری را از دست بدهد. او می‌گوید گوشش صدا می‌کند و فردی نیز به او پیشنهاد متادون و مواد داده است.

بهنام محجوبی درباره وضعیت‌ خود در بیمارستان روانپزشکی «امین‌آباد» گفته است که بیماران بستری روی او ادرار می‌کردند و پرسنل آنجا به بهانه حمام، تمام بیماران را بطور کامل لخت می‌کنند.

وی همچنین گفته است بیمارانی که در «امین‌آباد» نگهداری می‌شوند مجبورند از قاشق و بشقاب مشترک غذا بخورند، در حالی ‌که به دلیل اینکه عمدتا کارتن‌خواب هستند، بیماری‌هایی چون هپاتیت دارند. بهنام محجوبی در این فایل صوتی گفت که در «امین‌آباد» شاهد ابطال و فنای انسانیت بوده است.

این درویش گنابادی در این فایل صوتی از «سلبریتی‌‌ها» خواسته تا برای بیماران «امین‌آباد» ظروف یکبار مصرف جهت خوردن غذا تهیه کنند.

بهنام محجوبی در زمستان سال ۹۶ در جریان حوادث «گلستان هفتم» توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و در ۲۷ امرداد ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط‌گیری با سایرین» و «فراهم ساختن تجمع غیرقانونی» به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دستجات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد. وی در روز ۳۱ خرداد ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران حبس به زندان اوین منتقل شد.

برگرفته ای از سایت کیهان لندن ، ۳ نوامبر ۲۰۲۰