فینال خجالت آور جام حذفی فوتبال در حکومت اسلامی

قرار بود فینال جام حذفی فوتبال ایران بین پرسپولیس تهران و داماش گیلانیان از ساعت ۲۱ امروز یکشنبه در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان برگزار شود. برگزاری بازی در این ورزشگاه از چند روز پیش با انتقاداتی همراه بود ولی سازمان لیگ به هر شکلی بود تاکید کرد که دو تیم در خوزستان به مصاف هم می روند.

برنامه ریزی نامناسب هیات فوتبال خوزستان و مسئولان سازمان لیگ اما نشان داد اصرارها برای برگزاری بازی در اهواز بی دلیل بوده است. این بازی باید ساعت ۲۱ شروع می شد اما به دلیل ازدحام هواداران پرسپولیس و راه ندادن تماشاگران داماش، به تاخیر افتاد.

داماشی ها در اعتراض به راه ندادن تماشاگرانش حاضر نشدند به زمین بیایند. این در شرایطی بود که بازیکنان پرسپولیس بدن هایشان را گرم کرده و آماده شده بودند وارد زمین شوند.

مسئولان سازمان لیگ که یکبار دیگر آبروریزی بزرگی را در فوتبال ایران رقم زدند، در اقدامی عجیب از علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس خواستند پشت میکروفون بیاید تا از هواداران پرسپولیس بخواهد جایگاه داماشی ها را خالی کنند! هرچند که این راهکار هم بی نتیجه ماند.

کار به جایی رسید که بازیکنان پرسپولیس که کنار خط حاضر شده بودند، به رختکن برگشتند تا همه چیز مجدداً در ابهام قرار بگیرد.

این در حالی است که «فریرا» مربی تیم ملی فوتبال ایران هم در ورزشگاه حضور دارد و این بی نظمی مقابل چشمان او رخ می دهد!

بعد از دیدار نیمه نهایی جام حذفی بین تیم های سپاهان و پرسپولیس که حواشی زیادی به همراه داشت و مایه بی اعتباری فوتبال ایران شد، این دومین آبروریزی است که چهره فینال را به زشت ترین چهره فینال های ادوار مختلف جام حذفی تبدیل کرد.
پرسپولیس در ادامه با گل علی علیپور جام حذفی را هم برد تا اولین دوگانه را بعد از ۱۹ سال و برای نخستین بار در لیگ برتر به ثمر برساند .