راهکار يافتن غير شرعی «پارتنر جنسی»!

پدیده هائی اینچنین، با ابتکار عمل جوانان ایرانی، در کشوری رشد می‌کند که حکومت اسلامی در آن حاکم است؛ حکومتی که دایرهء تبعیض را چنان گسترده کرده که از يکسو دخترها نمی خواهند دختر باشند و، از سوی ديگر، برای دوست پسر یا دختر یابی باید آگهی پوشيده منتشر کنند.

ادامه ◄

تغيير جنسيت يا فرار از زن بودن؟

یکی از فتواهای خمينی به موضوع «تغییر جنسیت افراد» می پردازد که او آن را از نظر فقهی در مواردی بدون اشکال دانسته و، با اشاره کردن به این مسئله، کنجکاوی مثبت بسیاری را – حتی در جوامع غربی – بر انگیخته است. اما همين فتوای ظاهراً معقول و انسانی اخيراً پرده از روی تبعيض های وحشتناکی که بر زنان ايران روا داشته می شود بر داشته است.

ادامه ◄
پاسارگاد-توانا

هفتم آبان؛ روز وحشت رژيم!

هفتم آبانی ديگر، سالگشت صدور منشور کورش بزرگ، از راه رسيده است. راه مردمان را بر پاسارگاد – آرامگاه پدر ايرانيان – بسته اند. اما پيام سکولار کورش بر آسمان ايران می چرخد و لرزه بر اندام اشغالگران اسلاميست حکومت ايران می اندازد.

ادامه ◄

مافياهای حوزهء آموزش و تحصيل

حذف زبان انگليسی در مدارس، صرف نظر از این واقعيت که زبان انگلیسی زبان مشترک و علمی دنیای امروزی است، نه – آنچنان که خامنه ای می‌گوید – برای «مقابله با دشمن» که برای به وجود آوردن منبع درآمد ديگری برای خیل بسیار عاشقان ولایت خواهد شد.

ادامه ◄

حکومتی گسترانندهء بيماری «ايدز»

در چند روز اخیر شاهد اعتراضات مردم لردگان بوده ایم. مسئلهء مربوط به انتقال ویروس ایدز از طریق سرنگ های بهداری در روستای چنارمحمود و شهر لردگان است… وزارت بهداشت حکومت اسلامی، که مسئول اصلی در این قضیه است، انتقال بیماری ایدز را به معتادان و روابط جنسی این منطقه ربط داد و وجود سرنگ آلوده به ایدز را تکذیب کرده است!

ادامه ◄

آيا ماجرای مدرسهء علوی تکرار می شود؟

با توجه به تحولات اخیر در عرصهء سیاسی ایران، چه در داخل و چه در خارج از کشور، از هر دو جانب حکومت و اپوزیسیون نگرانی هائی وجود دارد مبنی بر اينکه مبادا يک بار ديگر شاهد اتفاقاتی شبيه آنچه در مدرسه علوی رخ داد باشیم؛ مدرسه ای که جان شماری از افرادی ایران دوست و ‌وفادار به ایران را گرفت که دست شان به خون کسی آلوده نبود و جرم شان فقط داشتن مقامی در نظام قبلی بود.

ادامه ◄

جام جهانی والیبال -روسیه

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در چارچوب مسابقات جام جهانی والیبال در دیدار افتتاحیه این دوره مسابقات در برابر تیم میزبان روسیه با نتیجه ۳-۱ شکست خورد . تیم ملی با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادیپور، فرهاد قائمی، علی شفیعی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرتپور (لیبرو) به میدان رفت. روز چهارشنبه تیم ملی در برابر مصر بازی خواهد کرد .

ادامه ◄

وزیر ورزش حکومت اسلامی : توان پرداخت پاداش با سکه را نداریم

وزیر ورزش حکومت از ناتوانی پرداخت پاداش های ورزشکاران با سکه ، سخن گفت . بعد از خروج امریکا از برجام و برگشتن تحریم ها ، حکومت با مشکل های بسیار ی روبرو شده که بالا رفتن نرخ ارز و طلا به طور بی سابقه تنها نمونه ای از وضع اقتصاد ایران بعد از خروج امریکا از برجام است

ادامه ◄

حکومت و سوپاپ اطمينان اينترنتی اش!

بعد از سرکوب جنبش سبز، حکومت به سوپاپ اطمینانی احساس نیاز می‌کرد که مردم کوچه و خیابان بتوانند از طريق آن حرف دل خود را بزنند و بشنوند، بطوری که اين سوپاپ جایگزینی برای اعتراضات خیابانی باشد. به همین علت، به جای روزنامه های اصلاحاتی، تلگرام و اینستاگرام بودند که از سد فیلترینگ گذشتند و مردم اجازه يافتند که در این رسانه ها نارضايتی های خود را خالی کنند.

ادامه ◄

بیانیه رسمی رییس فدراسیون جهانی فوتبال: زنان را به استادیوم های فوتبال راه بدهید !

جیانی اینفانتینو رییس فیفا در بیاینه ای در رابطه با ممنوعیت حضور زنان ایرانی در ورزشگاه اعلام کرد:امیدوارم فدراسون فوتبال ایران و مسئولان این کشور متوجه خواسته های متعدد ما در مورد این وضعیت غیر قابل قبول شده باشند. در چند وقت اخیر، من و بخش اداری فیفا بارها با آنها تماس گرفته ایم. ما نمایندگانی از اعضای فیفا را در حال حاضر در ایران داریم و منتظرم اخبار خوبی از آنها بشنوم.موضع ما شفاف و قاطع است؛ زنان در ایران باید اجازه حضور در ورزشگاه های فوتبال را داشته باشند. ما متوجه هستیم که پیش از این کار باید قدم هایی برداشته شود تا این حضور در مسیری امن و مناسب باشد اما اکنون زمان ایجاد این تغییرات فرا رسیده است و فیفا توقع پیشرفت مثبت در این مسئله را از بازی خانگی تیم ملی فوتبال ایران در ماه اکتبر (ماه آینده) دارد.

ادامه ◄

نخستین حضور تیم ملی وزنه برداری زنان در مسابقات جهانی

پوپک بسامی، نخستین زن وزنه بردار ایران در مسابقات جهانی در حرکت یک ضرب، وزنه ی ۷۲ کیلوگرم را، مهار کرد و در دسته ی ۵۵ کیلوگرم، جایگاه ششم را بدست آورد. در حرکت دو ضرب هم، وزنه ی ۸۶ کیلوگرمی را، بالای سر برد و پنجم شد. پوپک در هر دو رشته رتبه ایران را ارتقا داد .

ادامه ◄

پیروزی تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا

تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا که در تهران در حال برگزاری است در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد . مسئولین حراست ورزشگاه آزادی از ورود خیل عظیم تماشاگران به سالن جلو گیری کرده و این بازی مانند دیگر بازی ها با فقط ۷۰۰ نفر تماشاگر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد .ترس حکومت اسلامی از حضور زنان در سالن و احتمال دادن شعارهای ضد زن ستیزی حکومت باعث شده که این دوره بازی ها با تماشاگران محدود اجرا شود .

ادامه ◄

از آبادان تا آبادانی!

نام شهر آبادان به نفت و پالايشگاه و مهاجرت های از سراسر ايران به اين شهر و فوتبال و حواشی آن، و فرهنگ سکولاری که اين پديده ها بوجود آورده اند گره خورده و اين همه همواره مورد شماتت و حسادت حکومت نفرت برانگيز اسلامی بوده اند.

ادامه ◄

گیت الکترونیکی ورزشگاه آزادی کودک ۸ ساله را به کام مرگ سپرد

عماد صفی یاری کودک ۸ ساله در حال گذشتن از دروازه الکترونیکی ورزشگاه آزادی به علت برق گرفتی جان باخت . مسئولان بی کفایت مجموعه آزادی گیت های الکترونیکی را طبق دستور العمل کنفدارسیون فوتبال آسیا در ۶ آبان سال گذشته پیش از بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با مدیریت حسن کریمی در ورزشگاه آزادی نصب کردند . حسن کریمی با حکم وزیر ورزش به سمت هیئت مدیره این شرکت گماشته شد. روزنامه شرق در آن زمان از گماشته شدن روسای غیر ورزشی در امور ورزشی انتقاد کرده بود که نتیجه این انتصابات غیر علمی و سفارشی حکومت اسلامی را امروز با مرگ یه کودک ۸ ساله نظاره گر هستیم .

ادامه ◄

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا

تیم زنان تنیس روی میز ایران در نخستین روز رقابت های قهرمانی آسیا به مصاف نپال رفت و ۳ بر صفر این حریف را مغلوب کرد. ندا شهسواری، فاطمه جمالی فر و مهشید صامت سه بازیکن کشورمان در این دیدار بودند که با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تیم ملی ایران در دومین دیدار خود به مصاف ماکائو خواهد رفت. تیم ملی مردان ایران در گروه سوم در کنار امارات و بنگلادش قرار دارد. در بخش تیمی از هر گروه یک تیم تیم ملی مردان پس از شکست بنگلادش برابر امارات قرار گرفت و به راحتی ۳ بر صفر این حریف را نیز شکست داد تا با دو پیروزی پیاپی گام به مرحله دوم بگذارد.

ادامه ◄

پیروزی تیم ملی ایران در دومین بازی خود در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا

تیم ملی ایران در دومین بازی خود در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (شنبه) در سالن آزادی تهران به مصاف قطر رفت و این تیم را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد. سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع این بازی از میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، سعید معروف، امیر غفور، مسعود غلامی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) استفاده کرد. تیم ملی ایران در سومین و آخرین بازی از مرحله نخست مسابقات از ساعت ۱۸:۳۰ فردا (یکشنبه) به مصاف استرالیا میرود و روز دوشنبه به همراه سایر تیم ها استراحت میکند.

ادامه ◄

علیرضا فغانی هم رفت !

علیرضا فعانی داور ممتاز بین المللی ایران را ترک و برای اقامت دائم به استرالیا رفت . فغانی که سابقه قضاوت در دو دوره جام جهانی، بازیهای المپیک، جام ملت های آسیا، لیگ قهرمانان آسیا، جام باشگاه های جهان، جام کنفدراسیون ها و … را دارد، تصمیم گرفته است زندگی اش را در استرالیا ادامه دهد.

ادامه ◄

تیم ایران، بازی های مقدماتی جام جهانی را با برد شروع کرد

تیم ملی در نخستین دیدار مقدماتی جام جهانی در گروه سوم با درخشش ستارگان لژیونر خود با دو گل تیم هنگ کنگ را در خانه خود شکست داد . سردار آزمون که در لیگ روسیه بازی می کند گل نخست را به ثمر رساند . علیرضا جهانبخش بازی درخشانی از خود نشان داد و پاس گل دوم را به کریم انصاری فرد داد . کریم همچنین یک ضربه قیچی برگردان را به تیر دروازه کوبید . با رفتن کی روش تیم ملی در فضای بازتری و در زمین حریف بازی میکند که این نوع بازی حمله ای می تواند حریف را در ضد حمله ها خطرناک جلوه دهد . تیم هنگ کنگ دو ضد حمله خطرناک داشت که با بی دقتی مهاجمان خود فرصت گل را از دست داد . مدافعان تیم ملی در این بازی محک جدی نخوردند و در بازی های پیش رو با بحرین و عراق عیار[…]

ادامه ◄

به ده ها سعيد مولائی ديگر نيازمنديم!

حکومت اسلامی، در سال‌های اولیهء به قدرت رسیدن، آنچنان به کشتار مخالفان خود مشغول بود که توجهی به ورزش نداشت؛ تا آنجا که المپیک های ۱۹۸۰ مسکو و ۱۹۸۴ لس انجلس را تحریم کرد! اما با گذشت زمان حکومت تشخيص داد که باید چهره بهتری از خود در جامعهء بین المللی نشان دهد و این کار را با ورود به عرصهء ورزش، که کم هزینه ترین راه بود، آغاز کرد.

ادامه ◄

تیم ملی بسکتبال ایران به عنوان بهترین تیم آسیا در جام جهانی ۲۰۱۹، بالاتر از چین راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

تیم ملی بسکتبال ایران ساعت ۱۶:۳۰ عصر امروز (یکشنبه) ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸، در آخرین بازی خود از رقابت های جام جهانی ۲۰۱۹ چین (انتخابی المپیک ۲۰۲۰ – توکیو) به مصاف تیم ملی فیلیپین رفت که به پیروزی قاطع ۹۵ – ۷۵ دست یافت.به این ترتیب با توجه به باخت ۷۳ – ۸۶ تیم ملی چین برابر نیجریه و برتری پر گل ایران برابر فیلیپین، تیم ملی ایران توانست با دو برد و تفاضل گل بهتر نسبت به چین، به عنوان بهترین تیم آسیایی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۹، راهی المپیک ۲۰۲۰ توکیو شود. این سومین حضور بسکتبال ایران در بازیهای المپیک است. نیجریه که نقش مهمی در صعود ایران به المپیک داشت، خود نیز به عنوان بهترین تیم آفریقا المپیکی شد و چین به عنوان میزبان جام جهانی در کسب سهمیه المپیک ناکام ماند.

ادامه ◄