برگزاری تجمع اعتراضی

روز شنبه دوازدهم خردادماه، جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارکنان پروژه الماس شهر ناجا در مقابل ساختمان تعاونی مسکن کارکنان ناجا واقع در شهرک آزمایش تهران و گروهی از ثبت نام‌کنندگان خودرو در مقابل ساختمان دفتر وزیر صمت در تهران با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز شنبه دوازدهم خرداد ۱۴۰۳، شماری از اعضای تعاونی مسکن کارکنان پروژه الماس شهر ناجا دست به تجمع زدند.

این اعضا که در پروژه تعاونی مسکن ۱۱۶ واحدی الماس شهر فاز دو شهرک اندیشه سکونت دارند، در یک اجتماع صنفی مقابل ساختمان دفتر تعاونی واقع در محله شهرک آزمایش تهران پیگیر مشکلات خود شدند.

معترضان می‌گویند: با وجود اینکه حدود ۱۵ سال (از سال ۸۸) از موعد تحویل آپارتمان‌ها می‌گذرد اما تکلیف اسناد مالکیتی این ۱۱۶ واحدی پروژه الماس شهر که مالکان آن‌ها از کارکنان ناجا و افرادی که به صورت آزاد و با انبوهی از گرفتاری مالی آن‌ها را خریداری کرده‌اند، مشخص نیست.

در این گزارش آمده است؛ پروژه ۱۱۶ واحدی الماس شهر از طریق یک شرکت ساختمانی برای کارکنان ناجا و گروهی دیگر از افراد به صورت آزاد خریداری می‌شود. در ابتدا قرار بود پروژه موردنظر در زمین‌های فاز دو شهرک اندیشه ساخته شود اما بعداز تحویل مشخص می‌شود این پروژه در زمین‌های شهرک سر آسیاب ساخته شده‌ است. در عین حال بعد از گذشت ۱۵ سال از تحویل آپارتمان‌ها علیرغم اینکه سند واحدها صادر شده، فروشنده واحدها به تعاونی ناجا به بهانه بدهی از تحویل اسناد مالکیت به اعضای تعاونی و سایر خریداران خودداری می‌کند و اکنون حدود ۱۵ سال است که بیش از ۱۱۶ خانواده گرفتار این مشکل شده‌اند.

تجمع ثبت نام‌کنندگان شرکت معین خودرو
به گزارش بی بی سی فارسی، امروز شنبه دوازدهم خرداد ۱۴۰۳، گروهی از ثبت نام‌کنندگان شرکت معین خودرو در مقابل ساختمان دفتر وزیر صمت در تهران دست به تجمع زدند.

براساس این گزارش، این شرکت که به دریافت مبلغ ۲۳۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت مصوب متهم است، بعد از گذشت چهار ماه هنوز خودرویی به مشتریان تحویل نداده است. همچنین، ثبت نام چند هزار خودرو جدید بدون تحویل خودروهای قبلی، باعث نارضایتی و اعتراض شدید مشتریان شده است.

برگرفته ای از سایت هرانا (مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، ۲ جون ۲۰۲۴