مک‌بوک (Macbook) تمام شیشه ای و تاشو در راه است

طرح‌های جدید اپل نشانگر آن است که این شرکت در پی ساختن رایانه‌ای تمام شیشه‌ای است. این رایانه درست همانند رایانه آی مک کنونی تخته‌واره بزرگی است که هم نمایشگر و هم اجزای رایانه را در خود جای داده است.

اما برخلاف تمامی رایانه‌هایی که تاکنون اپل عرضه کرده است این رایانه یکدست از جنس شیشه است و احتمالاً امکان می‌دهد تا وقتی که نیاز به استفاده از آن نباشد به چشم نیاید.

در ضمن طبق آن چه در پروانه بهره‌برداری انحصاری آمده است، بخش منحنی نمایش‌گر حالت متحرک دارد یا می‌توان کاملاً آن را تا زد.

البته به نظر می‌رسد همچنان بخشی از قطعات، طوری طراحی شده‌اند که پنهان بمانند: پایه مجزایی در پشت قرار دارد که احتمالاً قطعات غیرشفاف رایانه را نگه می‌دارد.

این طرح‌های جدید در درخواست‌نامه تحویلی به اداره نشانه‌ای تجاری و ثبت اختراع ایالات متحده آمریکا آمده است.

البته آمدن چنین اطلاعاتی در درخواست ثبت اختراع به معنای آن نیست که محصول نهایی دقیقاً همان طور ساخته شود یا شبیه آن باشد. اما این اطلاعات نشانگر شمه‌ای از فرایند طراحی اپل است که گویا حاکی از انواع کاملاً جدیدی از رایانه‌ها باشد.

در تصاویر به خوبی مشخص است که صفحه کلیدی در ته رایانه تعبیه شده است و طبق تصویر دیگری مک‌بوک در حال لغزیدن به درون صفحه نمایش است که نشان می‌دهد می‌توان از آن به عنوان مهارگاه رایانه کیفی استفاده کرد یا به عنوان افزونه‌ای برای رایانه‌های قابل حمل اپل به کار رود.

منبع: سایت بریتانیائی ایندیپندنت به زبان فارسی، ۲۹ ژانویه ۲۰۲۰