فراخوان به اعتراض عليه اعدام زندانيان سياسى. شنبه ۴ ژوئیه از ساعت ۱۷ الی ۱۸، پاریس-میدان سنت میشل

بنا به منابع خبرى مختلف حکم اعدام، امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه جوان بازداشت شده در جریان اعتراضهای آبانماه در دیوان عالی کشور تایید شده است،همچنین رییس به اصطلاح دادگستری استان اصفهان درمراسم نمازجمعه این هفته بی شرمانه از صدور حکم «مفسدفی الارض» برای هشت تن ازبازداشت شدگان درجریان جنبش های اعتراضی ۹۶ و۹۸ سخن گفته است.اگرچه مسئولين اصلی حكومت اسلامى به شيوه هميشگى خود ،نسبت به اصل این خبر ها،هنوز واكنشى نشان نداده اند.

حکومت اسلامى، به جاى پاسخگوئى به ريختن خون صدها نفر در در جريان جنبش مردمى ٩٨ و بازداشت بيش از هفت هزار نفر، اكنون دست به كار شكنجه ، اعتراف گيرى زير شكنجه و حتى دادن حكم اعدام به زندانيان مى باشد.هموطنان آزادی خواه! اگر بر علیه این حکومتِ ظلم و جور متحد و يكصدا نشويم جان های بازهم بیشتری ازشریف ترین فرزندان ایران به خاک وخون کشیده خواهد شد.
همچنان که چند روز پيش حكام جمهورى اسلامى خانواده ديگرى را داغدار كردند.هدايت عبداله پور هم ميهن كُرد ، عضو حزب دمكرات كردستان ايران ،در حاليكه حكم اعدامش يكبار هم لغو شده بود، توسط عمال رژيم تيرباران مى شود و تا اين ساعت از چگونگى اين قتل حكومتى و سرنوشت اين پرونده هيچ خبر موثقى از سوى مقامات قضائى و اجرائى ،به وكيل و يا خانواده او داده نشده است. « هماهنگى ايرانيان – پاريس» ضمن محكوم كردن شديد اعدام اين مبارز سياسى و همدردى و همراهى با خانواده رنجديده او ، هم ميهنان ايرانى مقيم فرانسه را به يك گردهمائى فرامى خواند تا صداى حق طلبى قربانيان شكنجه و سركوب در جمهورى اسلامى را رسا ترسازیم.

جمع مى شويم تا از احزاب ، سازمانهاى سياسى ، سازمانهاى غير دولتى مدافع حقوق بشر ، انجمن ها و نهادهاى مدنى و همين طوراز دولت فرانسه بخواهيم تا مسئولين حكومت ايران را براى لغو حكم اعدام همه زندانیان سیاسی وآزادی آنان تحت فشارقرار دهند .

هماهنگى ايرانيان – پاريس (دراعتراض به اعدام زندانيان سياسى درايران) دوشنبه ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰
محل اکسیون اعتراضی: میدان سنت میشل-پاریس مترو:سنت میشل
زمان:شنبه ۴ ژوئیه ۲۰۲۰ از ساعت ۱۷ الی ۱۸