ارتش سوریه از “حمله موشکی اسرائيل” به لاذقیه خبر داد

ارتش سوریه از “حمله موشکی اسرائیل” به مناطق ساحلی لاذقیه خبر داد. بر این اساس، در این حمله از جمله یک نفر کشته و شش نفر زخمی شدند. اسرائیل درباره این حمله اظهار نظر نکرده است.

بنا بر اعلام ارتش سوریه، در ساعت ۲ بامداد روز چهارشنبه ۵ مه چندین موشک از “اسرائیل” به سوی بندر لاذقیه در سوریه شلیک شد.

ارتش سوریه در بیانیه‌ای که بلافاصله پس از این حملات صادر شد، گفته که سیستم دفاع هوایی در اطراف لاذقیه فعال شده و چند موشک را پیش از برخورد به هدف سرنگون کرده است. در این بیانیه آمده که مناطق مختلفی در امتداد ساحل جنوب غربی لاذقیه هدف قرار گرفته است.

بر این اساس، از جمله یک انبار مواد پلاستیکی هدف این حملات قرار گرفته که در پی آن یک شهروند غیرنظامی کشته و شش نفر نیز مجروح شده‌اند.

یک افسر عالی‌رتبه نظامی در ارتش سوریه گفته است که “موشک‌های اسرائیل” به چندین نقطه در شهر جبله واقع در شمال غربی استان لاذقیه اصابت کرده‌اند. این منطقه محل سکونت  شیعیان علوی است. بشار اسد و شمار زیادی از نیروهای امنیتی و ارتش سوریه شیعه علوی هستند.

سانا پیشتر گزارش کرده بود که شهر مصیاف در استان حما نیز هدف این حملات قرار گرفته است.

اسرائیل تا کنون هیچ اظهارنظر رسمی درباره این حملات نکرده است. این کشور همواره اعلام کرده که از حضور نظامی ایران در سوریه جلوگیری خواهد کرد. ایران متحد اصلی بشار اسد در منطقه است.

برگرفته ای از سایت دویچه وله فارسی، ۵ مه ۲۰۲۱