بازداشت ۳ فعال صنفی معلمان برای اجرای حکم زندان

در ادامه فشارها بر فعالان صنفی فرهنگیان در ایران، سه معلم دیگر بدون اطلاع قبلی بازداشت و برای اجرای حکم راهی زندان شدند.

بر اساس گزارش شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، روز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲، سه فعال صنفی معلمان استان فارس به نام‌های محمد علی زحمتکش، افشین رزمجویی و مژگان باقری برای اجرای حکم زندان در منزلشان بازداشت شدند.

از این سه نفر، محمد علی زحمتکش، افشین رزمجویی به ۵ سال حبس تعزیری و مژگان باقری به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران نوشته بازداشت این افراد بدون اطلاع قبلی و اطلاع رسانی جهت حضور و معرفی برای اجرای احکام صورت گرفته است.

این تشکل صنفی همچنین گزارش کرده حکم ۲ سال «پابند» عبدالرزاق امیری و زهرا اسفندیاری نیز به اجرا گذاشته شده است.

همزمان، رسول بداقی، فعال صنفی معلمان و از اعضای شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران هم عصر امروز دوشنبه با پایان مرخصی سه روز خود به زندان بازگشت.

رسول بداقی، بازرس کانون صنفی معلمان و عضو شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان است که در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، در آستانه هفته معلم در ایران بازداشت شد.

او در آبان ماه سال گذشته، توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۴ سال و ۶ ماه حبس و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس محکوم شده و به مدت دو سال از فعالیت و عضویت در گروه ها و خروج از کشور منع شد.

برگرفته از سایت ایران وایرر، ۲۱ نوامبر ۲۰۲۳