ادامه بازداشت و بلاتکلیفی شریفه محمدی، فعال کارگری در زندان لاکان رشت

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «شریفه محمدی»، فعال کارگری که در زندان لاکان رشت محبوس است، بیش از ۴ ماه است در بلاتکلیفی به سر می‌برد و با پرونده‌سازی سنگین نهادهای امنیتی همچنان در بازداشت است.

وبسایت حقوق بشری هرانا، با اشاره به تداوم بازداشت شریفه محمدی، فعال کارگری زندانی، نوشت که بیش از ۴ ماه از بازداشت و بلاتکلیفی او می‌گذرد. به نوشته «هرانا»، تحقیقات پرونده خانم محمدی به پایان رسیده، اما بازپرس پرونده قرار بازداشت را تمدید کرده است.

مقامات قضایی جمهوری اسلامی تاکنون در مورد بازداشت شریفه محمدی و اتهامات وارد شده به او توضیح نداده‌اند اما در اسفند سال گذشته، سیروس فتحی، همسر این فعال کارگری، اعلام کرده بود که وی به هواداری از یک حزب سیاسی متهم شده است.

شریفه محمدی، فعال صنفی کارگری ساکن رشت ۱۴آذرماه ۱۴۰۲ در شهر محل اقامتش بدون ارائه هرگونه برگه قضایی بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی به بازداشتگاه اداره اطلاعات رشت و سپس به زندان سنندج منتقل شد.

یک تشکل کارگری در ایران خبر داده بود که این فعال کارگری، روز ششم اسفند سال قبل، از زندان سنندج به زندان لاکان رشت بازگردانده شده است و تاکید کرده بود که او در دوران بازجویی در سنندج مورد ضرب و شتم بازجویان قرار گرفته است.

در همین حال، صفحه اینستاگرامی «شریفه محمدی را آزاد کنید» از محمدویت های زیاد برای او خبر داده و نوشته که این فعال کارگری در مدت بازداشتش تنها یک بار موفق به دیدار با پسر ۱۲ساله اش شده است. این صفحه به نقل از سیروس فتحی، همسر شریفه محمدی، نوشت که ماموران زندان لاکان رشت او را مجبور به استفاده از چادر برای ملاقات کابینی کرده اند و او به این موضوع اعتراض کرده است.

برگرفته از سایت ایران وایر، ۱۲ آپریل ۲۰۲۴