نگرانی خامنه‌ای از سقوط جمهوری اسلامی به دلیل ضعف اقتصادی

رهبر نظام ولایی برای عربستان و اسرائیل و حتی آمریکا و اروپا شاخ و شانه نکشید. او گفت که جمهوری اسلام در جنگ اوکراین دخالتی نکرده است و با وجود اینکه سران کشورهای اروپایی از اعتراضات سراسری حمایت کرده‌اند حاضر است با آنها کار کند.

ادامه ◄

نوروز زیبای ایرانی، تاب مرگ اندیشان را ندارد

معمولا مردمان همه ی کشورها به داشته های فرهنگی و تاریخی خود می نازند و سعی می کنند که بهترین های آن داشته ها را به رخ دیگران بکشند. روشن است که ارزش های فرهنگی هر دوره ای از تاریخ با توجه به ارزش های موجود و شناخته شده ی همان دوره سنجیده می شوند

ادامه ◄

گزارش عفو بین‌الملل

کودکان بازداشت شده در ایران با شلاق، شوک الکتریکی و خشونت‌های جنسی شکنجه شده‌اند
عفو بین‌الملل در گزارش تازه‌ای درباره ایران شکنجه‌های هولناک کودکانی که گاه سن آنها به ۱۲ سال هم نمی‌رسد را فاش کرده است. این کودکان در جنبش اعتراضی که شش ماه از آن می‌گذرد بازداشت شدند.

ادامه ◄

این طایفه از مرده ستانند غرامت!

بسیاری از شهروندان در ایران در کش‌وقوس مراسم خاکسپاری نزدیکانشان درگیر پرداخت هزینه‌هایی می‌شوند که توجیه قانونی ندارند. موقع دریافت این هزینه‌ها از جمله عوارض برای قبور نیز کسی دستش به مقام‌های مسئول که وجود چنین هزینه‌های را تکذیب کرده‌ا‌ند، نمی‌رسد.

ادامه ◄

سمِ نفرت: آنها ما را به چه نحوی زنده می‌خواهند؟

وقتی مرگ کارگر نیست، استبداد چه می‌کند؟ مسمومیت‌های گسترده و ترس فراگیری که از آسمان و هوا بر سر دختران ایران و میلیون‌ها ایرانی می‌ریزد پاسخی نسبتاً روشن می‌دهد: در بیاثر شدن مرگ، ترس فراگیر چارهی حکومت است دربرابر انقلاب مردم.

ادامه ◄

در انتظار روز جهانی دیگری با نام: «روز جهانی انقلاب زنانه»

در آستانه «روز جهانی زن» هستیم، اما امسال اگر ما همچنان فقط از تاریخچه آغازین روز هشتم مارس بگوییم و سخنان رهبران فمنیستی قرن نوزدهم و بیستم را تکرار کنیم، بی تعارف شبیه آخوندهایی می شویم که هیچ حرفی ندارند جز این که قصه ی زندگی امامان خود را تکرار کنند و اشک مردم را در آورند.

ادامه ◄

تشدید تبعیض در مورد معلولان در عرصه فرهنگ

با افراد دارای معلولیت که به دلیل عدم فرصت‌های برابر، استعداد و علایق هنری خود را در خفا و به دور از چشم عموم پی می‌گیرند در گفت‌وگو قرار گرفتیم. آنها می‌گویند جامعه ابتدا معلولیت را می‌بیند بعد بر پایه آن به قضاوت می‌رسد.

ادامه ◄

گفتگوی اختصاصی با رضا پهلوی؛ «به محض سقوط جمهوری اسلامی روند اضمحلال کشور متوقف می‌شود»

رضا پهلوی، فرزند آخرین پادشاه ایران به اروپا سفر کرده است تا با نمایندگان پارلمان‌ها و سیاستمداران اروپایی برای جلب حمایت آنها از معترضان ایرانی و قراردادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا مذاکره کند.

ادامه ◄

پیروز مُرد، اما ایران را هنوز می‌توان نجات داد

خرس قطبی، پاندا یا یوزپلنگ آسیایی، نام‌هایی که نگاه‌ها را در جهان متوجه محیط‌زیست می‌کند. چگونه می‌توان جلوی انقراض آنها را گرفت و چرا مهم است تا آنها منقرض نشوند؟ آنها نماد چه هستند و مرگ پیروز به ما از آینده زیست‌بوم‌های ایران چه می‌گوید؟

ادامه ◄

معاون وزیر بهداشت: مسمومیت دانش‌آموزان عامدانه و با هدف تعطیلی مدارس دخترانه است

در پی رسیدن موج مسمومیت‌های زنجیرهای به بروجرد و مسمومیت حدود ۱۵۰ دانش‌آموز این شهر در هفته اخیر، معاون وزیر بهداشت رسماً اعلام کرد که این مسمومیت‌ها عامدانه صورت گرفته است.

ادامه ◄

ثبت رکوردهای تازه برای یورو و پوند

نرخ فروش دلار در جریان معاملات صبح روز یکشنبه بازار آزاد تهران پس از آن که برای نخستین بار از مرز ۶۰ هزار تومان (۶۰۰ هزار ریال) فراتر رفت تا میزان افزایش آن در سال جاری خورشیدی به بیش از ۱۲۸ درصد برسد، سیر نزولی به خود گرفت.

ادامه ◄

هزار بادهء ناخورده در رگ تاک است!

در مبارزه ای که در جریان است و در ۴۳ ساله گذشته فراز و فرودهای بسیار داشته، این اولین بار است که عده ای، برای رساندن صدای خود به جهانیان، بجای جستجوی یک «رهبر» به انتخاب یک «وکیل» پرداخته اند.

ادامه ◄

ادامه صعود قیمت‌ها در ایران

گزارش رسمی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد نرخ تورم نقطه‌ای در بهمن ماه امسال به ۵۳,۴ درصد رسیده است. تورم نقطه‌ای «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» به ۷۰,۵ درصد و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ۴۳,۵ درصد رسیده است.

ادامه ◄

بحران در سازمان تامین اجتماعی: بدهی جاری و انباشته دولت ۵۴۴ هزار میلیارد تومان، کسری منابع ماهیانه ۷ هزار میلیارد تومان

بدهی انباشته دولت به سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال ۱۳۹۹ حدود ۳۶۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. از ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۱ هم دولت حدود ۱۸۳ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات قانونی سازمان تامین اجتماعی را نپرداخته است. این سازمان بی آنکه معوقات قانونی‌اش را بپردازد، ماهیانه ۷ هزار میلیارد تومان کسری منابع برای پرداخت مستمری اعضایش دارد.

ادامه ◄

ادامه ثبت قیمت‌های بی‌سابقه ارز؛ نرخ افزایش بهای سکه طلا در۱۴۰۱ به ۱۲۲ درصد رسید

نرخ فروش دلار آمریکا در جریان داد و ستدهای بازار آزاد تهران طی پنج روز کاری هفته گذشته نزدیک به دو هزار و ۶۵۰ تومان افزایش یافت و در پایان مبادلات روز پنجشنبه به نرخ بی‌سابقه ۴۷ هزار و ۶۸۰ تومان رسید؛ نرخی در فروردین گذشته ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان بود. 

ادامه ◄

نگاهی به کنفرانس آینده دموکراسی در ایران،

از روزی که ما سکولار دموکرات های عضو «جنبش سکولار دموکراسی ایران» به شاهزاده رضا پهلوی وکالت داده ایم تا از طرف ما، و البته موکلان بی شمار دیگر، در راستای پیروزی انقلاب مهسا بر جمهوری اسلامی، در مجامع و محاکم بین المللی اقدام کنند، بصورتی گریزناپذیر بر وظایفی که بطور کلی برای خود قائلیم کاری نو نیز افزوده شده و آن دقت در کارهائی است که از طرف وکیل مان انجام می شود و در صورت لزوم مطرح کردن نکاتی که به نظرمان محتملا مغفول مانده اند.

ادامه ◄

در ایران چند نفر بیکارند؟

نزدیک به ۶۰ درصد جمعیت ایران نه کار می‌کند و نه در جستجوی کار است، مشکلی که نه به افراد بلکه به سیستم و ناامید شدن از یافتن کار مناسب برمی‌گردد. مرکز آمار اما نرخ بیکاری را ۸٬۲ درصد اعلام کرده است تا وضعیت را به نسبت عادی جلوه بدهد.

ادامه ◄