مذاکرهٔ چهار حزب قومیتی با حکومت اسلامی

گزارش‌هایی که خبر از مذاکرهٔ چهار حزب قومیتی اپوزیسیونل با حکومت اسلامی می‌دهند، پرسش‌های بسیاری را پیش روی کنشگران سیاسی می‌گذارد. پیش از هر چیز باید پرسید از مذاکرهء يک «اپوزیسیون واقعی» با «حکومت اسلامی» چه نتیجهٔ معقولی می‌‌توان انتظار داشت؟ مذاکره برای حل برخی اختلاف‌ها وسیله‌ء مناسبی است و نباید آن را نادیده گرفت. اما برای اینکه ببینیم آیا مذاکرهٔ میان اپوزیسیون و حکومت اسلامی از این دست است یا نه، باید به نکاتی در رابطه با مذاکره‌ها توجه کنیم.

ادامه ◄

تفاوت رهبری و استراتژی سازی همزمان

همواره می توان پرسيد که، در حین پیشرفت مبارزات، چگونه می‌توانیم نیروهائی مدنی بوجود آوریم که در سرنگونی استبداد یاری دهنده باشند و پس از سرنگونی حکومت استبداد، و در زمان ایجاد دولت موقت به یاری آنها، بین قدرت جامعهء مدنی و حکومت جایگزین زودتر تعادلی نسبی بوجود آید؟ چگونه از تشکیل نیروهایی که در سرنگونی یاری رسانند، ولی پس از آن مانع استقرار حکومت قانون خواهند شد، جلوگیری کنیم؟

ادامه ◄

اقتصاد کسی که اقتصاد را متعلق به چهارپایان می‌پنداشت!

در اقتصاد ساختهٔ وارثان خمینی، کسی که علم مدرن اقتصاد را متعلق به چهارپایان می‌پنداشت، فقر زندگی بیش از ۶۰ درصد ایرانیان را فراگرفته است، در حالی که انرژی بخش بزرگی از جوانان ایران بیهوده تلف می‌شود، زیرا کاری برایشان نیست که انجام دهند و هم زمان دارایی‌های ایرانیان که می‌تواند سرمایه کارآفرینی را تأمین کند، توسط حاکمان اسلامی و فرزندان آنان به یغما به خارج از ایران برده می‌شود.

ادامه ◄

مشاور روحانی: ظریف در حال تبدیل شدن به ماندلای ایران است

 حسام‌الدین آشنا، مشاور آخوند روحانی با اشاره به تصمیم دولت آمریکا در زمینه قرار دادن وزیر امور خارجه حکومت اسلامی در لیست تحریم‌ها، گفت: «ظریف در حال تبدیل شدن به ماندلای ایران است.» حسام‌الدین آشنا در در توییتر نوشته است: «هر ایرانی با خواندن خبر تلاش «تیم ب» برای تحریم دکتر ظریف به شدت عصبانی می‌شود اما از طرف دیگر این بهترین فرصت برای اثبات صلح دوستی اوست. ظریف در حال تبدیل شدن به ماندلای ایران است، او علیه آپارتاید داخلی می‌جنگید و این علیه آپارتاید بین المللی، سحر نزدیک است      کاری از آرمان نجم

ادامه ◄

هشت فرمانده سپاه و محمد جواد ظریف به فهرست تحریم های آمریکا افزوده میشود

دانلد ترامپ در گفتگویی تأیید کرد که تحریم‌‌هایی برای ضربه سخت به ملاعلی خامنه‌ای و همکاران و ابزارهای مالی او را امضا کرده است.  President Trump confirmed he's signing an executive order imposing “hard hitting” sanction on Iran. Order will deny Supreme Leader and others access to financial instruments. "We will continue to increase pressure on Tehran,” Trump said. “Never can Iran have a nuclear weapon.” — Ben Kennedy (@BenKennedyTV) June 24, 2019 او خامنه‌ای را مسئول رفتار دشمنانه حکومت اسلامی، از جمله تیراندازی به هواپیمای آمریکایی، دانست. در رابطه با تحریم‌های جدید آقای استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، نیز نکاتی را پیرامون مسدود کردن میلیارد‌ها دلار دیگر و تحریم کسانی که در تنش‌آفرینی دست دارند، بیان کرد. این «تنش‌آفرینان» که در سری جدید تحریم‌ها نام برده شده و به لیست افزوده شده‌اند، شامل هشت نفر از سرداران سپاه تروریستی می‌شوند. نام این سرداران سپاه تروریستی پاسداران حکومت اسلامی به شرح زیر[…]

ادامه ◄

تحریم‌های جدید شامل «بیت خامنه‌ای» می‌شود

پرزیدنت ترامپ امروز در حالی که آمادهٔ امضا کردن دستور اجرایی Executive Order تحریم‌های جدید علیه حکومت اسلامی می‌شد، تاکید کرد حکومت اسلامی نباید به سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا کند. او افزود آمادهٔ مذاکره با حکومت اسلامی است و تلاش می‌کند خامنه‌ای را به میز مذاکره بکشاند.  در میان هدف‌های تحریم‌هایی که امروز دوشنبه سوم تیر ۱۳۹۸ در جهت افزایش فشار اقتصادی بر حکومت اسلامی وضع شدند، بیت علی خامنه‌ای و نهادهای زیرمجموعه آن و تعداد دیگری از سرداران تروریست سپاه پاسدارن قرار دارند. با تحریم بیت علی خامنه‌ای، اینگونه به نظر می‌رسد که دولت آمریکا راهبرد تازه‌ای در برخورد علیه حکومت اسلامی در پیش گرفته است.

ادامه ◄

مایک پمپئو حکومت اسلامی را به دروغگویی آشکار متهم کرد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، امروز ۲ تیر ۱۳۹۸ برابر ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹، پیش از پرواز به سوی عربستان سعودی و امارات متحدهٔ عربی، گفت رژیم اسلامی راجع به سرنگون کردن پهپاد ارتش آمریکا آشکارا دروغ‌پردازی می‌کند. وزیر امور خارجه آمریکا با بچگانه خواندن نقشه‌های مورد استفادهٔ جواد‌ ظریف در توییتی برای اثبات ادعای حکومت اسلامی مبنی بر پرواز پهپاد آمریکایی بر فراز آب‌های سرزمینی ایران در لحظهٔ برخورد، از خبرنگاران خواست دروغ‌های حکومت اسلامی را نادیده بگیرند. پمپئو افزود دروغ‌های آنان به این مورد محدود نمی شود و برخی دیگر، از جمله تخلیهٔ نیروهای آمریکایی از پایگاه‌ هوایی بلد (در ۶۴ کیلومتری شمال بغداد)، را برای نمونه نام برد. او همچنین با تأکید بر اینکه آمریکا آماده است با مسئولان حکومت اسلامی وارد مذاکرهٔ بدون پیش شرط شود، از سری تازهٔ تحریم‌های اقتصادی گفت و افزود هم اکنون ۸۰ درصد اقتصاد ایران شامل تحریم‌های دولت آمریکا است. لازم به[…]

ادامه ◄

گزارش کنفرانس به مناسبت روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی در ایران

بیست ژوئن برابر با سی‌ام خرداد، یادآور کشتار هزاران انسان آزادیخواه و برابری طلب در دهه شصت و نیز خیزش اعتراضی سال ۸۸ و کشته شدن ندا آقاسلطان است.کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان هر ساله اقدامات و فعالیت‌هایی را در بزرگداشت این روز، جهت رساندن صدای زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان و مطرح کردن مسایل و مشکلاتشان در سطح وسیع‌تر با برگزاری کنفرانسها و فراخوان به اعتراضات خیابانی در سراسر جهان انجام میدهد. امسال کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در تماس با سازمان‌های سیاسی فعال در خاورمیانه و شمال افریقا در سطح بین‌المللی در دفاع از آزادی زندانیان سیاسی، ازادی بیان و علیه جمهوری اسلامی کنفرانسی را در کشور هلند برگزار کرد. این کنفرانس با شرکت سخنرانها، پخش پیام‌هائی از ایران و شرکت فعالین سیاسی ساکن هلند برگزارشد.سرکوب، دستگیری و شکنجه فعالین حقوق انسانی به یک تصویر هر روزه درایران، خاورمیانه و شمال آفریقا است. هزاران نفر در این کشورها[…]

ادامه ◄

افزایش شدید نرخ تورم و ناتوانی حکومت در مهار آن

مرکز آمار ایران نرخ تورم میانگین سالانه منتهی به خرداد ۱۳۹۸ و نرخ تورم نقطه به نقطه برای ماه خرداد ۱۳۹۸ را گزارش کرده است. بنا به گزارش آن مرکز  نرخ نخست برابر ۳۷٫۶ درصد است که نسبت به نرخ تورم منتهی به ماه اردیبهشت که برابر ۳۴٫۲ بوده، ۳٫۴ درصد افزایش نشان میدهد. همچنین نرخ تورم نقطه به نقطه برابر با ۵۰٫۴ درصد گزارش شده است. باید اضافه کرد نرخ تورم برای خانوار روستایی برای این مدت بیش از تورم برای خانوار شهری بوده است. به طور مشخص میانگین شاخص قیمت‌ها برای خرداد ۱۳۹۸ در کشور ۱۷۴٫۹ و برای خانوار شهری و روستایی به ترتیب ۱۷۳٫۳ و ۱۸۳٫۳ بوده است (مبداء شاخص سال ۱۳۹۵: ۱۰۰). برخلاف وعده‌های مکرر مسئولان بخش اجرایی حکومت اسلامی برای کنترل روند افزایشی نرخ تورم، اقدامات آنان بی نتیجه بوده است و تورم بالا و روند افزایش آن ادامه دارد.

ادامه ◄

تحریم‌های جدید در راه است

پرزیدنت ترامپ در حالی برای رفتن به کمپ دیوید به محوطهٔ چمن پشتی South Lawn کاخ سفید آمده بود، خبر از افزودن تحریم‌‌های جدید علیه حکومت اسلامی داد. ترامپ گفت برخی از تحریم‌ها به زودی و برخی دیگر با فاصله زمانی بیشتر به برنامهٔ فشار حداکثری افزوده خواهند شد. او بی آنکه به جزئیات اشاره‌ای داشته باشد، افزود در کمپ دیوید نشست‌های پیرامون «ایران» خواهند داشت. پرزیدنت ترامپ کمی بعد در توییتی اعلام کرد تحریم‌های تازه روز دوشنبه افزوده خواهند شد.  

ادامه ◄

اجازه ورود به ورزشگاه‌های فوتبال برای دختران آتوسا و آرتیمس!

جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال FIFA، روز ۱۸ ژوئن برابر با ۲۸ خرداد در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس دستگاه اجرائی حکومت اسلامی، از او خواسته ‌است تا روز ۱۵ ژوئیه، ۲۴ تیر پیش‌ رو، گامی عملی در جهت لغو ممنوعیت حضور زنان ایرانی در استادیوم‌های فوتبال بردارد. اینفانتینو از حکومت اسلامی خواسته شده است، به زنان ایرانی امکان ورود و تماشای مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ که از سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد، داده شود.  زنان ایرانی در چهل سال گذشته اجازه ورود به ورزشگاه‌ برای تماشای فوتبال را نداشته‌اند. در حالی که ایرانیان، صاحبان تمدن چند هزار ساله، در چنین وضعیت اسفناکی زندگی می‌کنند و دختران کاساندان، ماندانا، یوتاب و دغدو برای تماشای فوتبال با ممانعت دینفروشان بیابانی روبرو شده‌اند، قطری‌ها، ساکنان بخشی از همان بیابان‌ها، جام جهانی ۲۰۲۲ را میزبانی خواهند کرد.

ادامه ◄

حملهٔ پنتاگون به سایبری‌های حکومت اسلامی

مرکز فرماندهی سایبری ایالات متحده، پنج‌شنبه شب دست به حمله‌ای تلافی‌جویانه علیه یک گروه سایبری متعلق به حکومت اسلامی زد. به نقل از دو افسر اطلاعاتی پیشین، این گروه سایبری که با سپاه تروریستی پاسداران حکومت مرتبط است، در جمع‌آوری اطلاعاتی که منجر به حمله و انفجار کشتی‌های تجاری با «مین‌های لیمپت» شد، نقش داشته است. با توجه به پروتکل‌های موجود برای حفظ امنیت عملیاتی در فضای سایبری، هذر بب، سخنگوی پنتاگون، در این رابطه اطلاعات بیشتری نداده است.   اصل خبر از “یاهو نیوز”

ادامه ◄

اولتیماتوم به خامنه‌ای

به گزارش رویترز، به گفتهٔ مقامات حکومت اسلامی، پیامی از دونالد ترامپ برای علی خامنه‌ای به دستشان رسیده است. این پیام از طریق عمان که با هر دو سو رابطه‌ای دوستانه دارد، فرستاده شده است. در این پیام که خبر از نزدیک بودن حمله نظامی امریکا به منابع نظامی حکومت اسلامی می‌دهد، به حکومت اسلامی فرصت کوتاهی داده شده که برای پیشگیری از این حمله مذاکره با دولت امریکا را بپذیرد. پاسخ فوری عوامل حکومت، ممنوعیت مذاکره از سوی خامنه‌ای بوده است، ولی گفته‌اند که پیام را به او می‌رسانند. خامنه‌ای و زیردستان او، با بی توجهی به منافع ملی، کشور را در خطر ورود به جنگ با قدرتمندترین ارتش تاریخ جهان قرار داده‌اند؛ تنها حکومتی برخاسته از ملت، می‌تواند کشور ایران را از این وضعیت خطیر خارج کند.  

ادامه ◄

لغو حمله تلافی جویانه ارتش آمریکا به تاسیسات موشکی و رادار حکومت اسلامی

  به گزارش ان او اس (NOS) سایت رادیو تلویزیون کشوری هلند، پرزیدنت ترامپ دیشب تصمیم داشت با یک حمله تلافی جویانه به اهدافی مربوط به حکومت ایران واکنش نظامی نشان دهد اما این تصمیم در آخرین لحظه عوض شد. به گفته پاره ای مقامات، تصمیم ترامپ بر حمله به برخی رادارها و سیستم موشکی حکومت اسلامی دور می‌زد و قرار بود این حمله در ساعات سحرگاه که شانس صدمه زدن به شهروندان ایران کمتر است انجام گیرد. همین سایت گزارش کرده است که بدنبال سرنگون کردن یک پهباد آمریکائی بر فراز دریای عمان، شرکت هواپیمائی هلند(KLM)، شرکت های هواپیمائی آمریکائی و شرکت هواپیمائی استرالیا (Qantas) پروازهایشان بر فراز تنگه هرمز و دریای عمان را لغو کرده و از مسیرهای دیگری استفاده می کنند. همین خبرگزاری افزوده است که تنش های نظامی در منطقه خلیج فارس و دریای عمان موجب شده است که بسیاری از پروازها بین آسیا و اروپا ناگزیر تغییر[…]

ادامه ◄

در مورد توان ملايان تصور اشتباه نکنيم!

حضور گستردهٔ عوامل اطلاعاتی امریکا، در ایران و پیرامونِ همدستان حکومت در منطقه و دیگر مناطق جهان، نکتهٔ مهمی است که از همین خبر، فهمیده می‌شود. در مقالهٔ «یاهو نیوز» عنوان می شود که کشف این شبکه توسط حکومت اسلامی، از اخبار دقیقی که امریکائیان از فعالیت‌های هسته‌ای زیرزمینی حکومت ارائه می‌کنند، آغاز می‌شود و دقیقا مربوط به اخبار غنی‌ سازی‌های غیرقانونی حکومت می‌شود و این آن چیزی است ملایان و سپاه را به تلاش برای تولید سلاح هسته‌ای مربوط می‌کند.

ادامه ◄

خامنه‌ای «رئیس جمهور» بعدی را برگزیده است!

خامنه‌ای از جوانان حزب اللهی خواسته است که در پی انتخاب «دولتی انقلابی» باشند. اما خامنه‌ای از يکسو «رئیس جمهور» بعدی خود را در خفا برگزیده و، از سوی ديگر، از هم اکنون یک مضمون ظاهری هم با صفت «انقلابی» برای انتخابات مشخص کرده است تا، با فرارسیدن موسم انتخابات، وقتی ایرانیان کاندیدای «انقلابی» را شناختند، به او رأی ندهند و در نتيجه شخص برگزیدهٔ خامنه‌ای «رئیس جمهور» شود!

ادامه ◄

ادامهء راهی که انجامش جز شکست نيست

حکومت اسلامی به عنوان ساختار اجرایی ایدئولوژی شیعی ولایی برای ماندن تنها یک راه دارد و آن اعمال دشمنی با آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ای آن است، که این راه هم جز شکست عاقبتی ندارد. با این حال، خامنه‌ای و همدستانش خودشان را ناچار به ادامه این راه می‌بینند؛ زیرا راهی که سرانجام متفاوتی داشته باشد نیازمند یک تغییر اساسی در جهان بینی خامنه‌ای است و آن دیدن جهانی است که در آن ملت ایران مالک کشور و سرنوشت خود است.

ادامه ◄

ظاهر آراسته و باطن خطرناک

تاکنون تصویری که گروه‌های سیاسی نزدیک به نجفی – که شامل نزدیکان سیاسی اکبر هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی می‌شوند – از او همیشه به نمایش می‌گذاشته‌اند، تصویر تکنوکراتی آشنا با تمدن مدرن امروزی و با فرهنگ بوده است… افرادی مانند نجفی، تحصیل کردهٔ غرب، با ظاهری متمدن و آرام، در میان همدستان حکومت اسلامی کم نیستند؛ نجفی تنها یک نمونه است. در رابطه با این افراد آنچه مهم است نه این ظاهر «سکولارنما»ی آراسته و «نرمال» و آن مدرک تحصیلی غربی، که اندیشهٔ خطرناک ایدئولوژیک ولایی فرقهٔ امامیه است. آن اندیشه است که مانند طاعون عمل می‌کند و باید مورد توجه قرار گیرد.

ادامه ◄

ضرورت وجود نهادی دور از دسترس حکومت

اگرچه در هر آن برخورد نظامی یا جنگی که درگیرد طرف جنگ حکومت استبدادی اسلامی خواهد بود و نه ملت ایران اما، در هر محاسبهء ممکنی، به سود ملت ایران است که خود اقدام کرده و ایران و منطقه را از نکبت این حکومت پاک کند. در این راه ایرانیان داخل و خارج باید با یکدیگر هماهنگ باشند تا بتوانند حکومت را به زیر کشیده و حکومتی سکولار دموکرات را جایگزین آن کنند؛ و برای این هماهنگی به یک نهاد ویژه نیازمندیم؛ نهادی که در محیطی امن و دور از دسترس حکومت باشد.

ادامه ◄