چند روز تا جنگ مانده است؟

برآیندی از آنچه روی می‌دهد نشان می‌دهد که حالا تنها به یک شلیک اشتباه نیاز است تا ساحل جنوبی ایران درگیر یک نبرد گسترده گردد. حکومت اسلامی و کارپردازان آن نیز این خطر را دریافته‌اند. سیاست همیشگی ملاها در این میانه‌ها که فشار جدی است، فریاد صلح جویی و جنگ طلب خواندن دیگران است. جیغ‌های موسویان (سفیر پیشین ترور جمهوری اسلامی در آلمان ) يا تریتا پارسی و تیم تازه نفسی که به کار گرفته است نيز ناشی از همين وضعيت است.

ادامه ◄
میلاد آقایی حزب سکولار دموکرات ایرانیان

سناریوی تسلیم

خلیفه‌ی تهران تلاش می‌کند با تحمیل فشار جنگی بر اسراییل و از سرگیری جنگ نفت‌کش‌ها و زدن کشتی‌های بازرگانی، آمریکا را وادار به بازگشت به گفتگو کند تا دست‌کم بتواند بخش‌هایی از خواسته‌های خودش را در یک بده بستان با آمریکا، بر روی میز نگاه دارد.
از سوی دیگر، رییس‌جمهور ترامپ تنها در این چارچوب به پیش می‌رود تا با خامنه‌ای دیدار کند و ظریف و دیگران را شایسته‌ی این گفتگو نمی‌داند.

ادامه ◄
میلاد آقایی حزب سکولار دموکرات ایرانیان

پیامد پایان تاریخی برجام برای ایران

بیش از یک سال از برون‌رفت ایالات متحده آمریکا از قرارداد برجام، در هشتم اردیبهشت ۱۳۹۷، می‌گذرد… رویکرد رییس جمهور ترامپ به برجام و به هر گونه چانه‌زنی با حکومت اسلامی در ایران، رویکرد پلیس و گروگان‌گیر بوده است. از نگاه او هر گونه لاس و لاب با گروگان‌گیرها به گروگان‌گیری بیشتر و وحشیگری بیرون از اندازه‌ی آن‌ها می‌انجامد. همه‌ی روش‌ها و رفتار سیاسی او نیز بر همین رویه استوار است.

ادامه ◄
میلاد آقایی حزب سکولار دموکرات ایرانیان

لوازم کمک گرفتن اپوزيسيون

داشتن روابط با کشورهای دیگر در هنگامی درست و کارساز خواهد بود که یک حقانیت در این کارکرد از سوی بخشی از اپوزیسیون و مردم ایران پدید آمده باشد و بر پایه‌ی نیرو و اراده‌ای که از آن پدید می‌آید برای نزدیک شدن به خواست و دستیابی به آماج از آن بهره‌برداری نمود. آشکار است که کشورهای قدرتمند و در بالای همه، ایالات متحده آمریکا بیش از همه‌ی کشورهای دیگر می‌تواند نیروی خود را در راه خواسته‌هایش به کار ببرد.

ادامه ◄
میلاد آقایی حزب سکولار دموکرات ایرانیان

فسردگی آماسیده

حکومت اسلامی مسلط بر ايران از آغازین روز خود با گرفتاری‌های گوناگونی دست و پنجه نرم کرده است. این گرفتاری‌ها مانند رویدادهایی که برای همه‌ی کشورها روی می‌دهد بوده است، اما ناآگاهی، نادانی، هوش‌بهر اندک گردانندگان امور به جای گشودن تنگناها، گره بر گره افزوده است… با دانستن روش «بفروش- خرج کنِ» حکومت‌ های اسلامی در ایران و شام، باید آگاه باشیم که به زودی «فروپاشی مالی» از راه می رسد.

ادامه ◄

قانون تازه پارلمان اروپا: کشورهایی که در مبارزه با فساد کوتاهی کنند مجازات می‌شوند

پارلمان اروپا روز چهارشنبه ۴ آوریل قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن، کشورهای عضوی که در مبارزه با تقلب و فساد اهمال کاری می کنند و یا مانع از اجرای عدالت می‌شوند با خطر تعلیق بودجه از سوی اتحادیه اروپا مواجه خواهند شد.

ادامه ◄
میلاد آقایی

پيرامون ديدار نوروزی برخی از «ايرانيان – امريکائی» با برايان هوک

ما به عنوان اپوزیسیون سکولار دموکرات و ملی، که خواستار فروپاشی و سرنگونی حکومت اسلامی مسلط بر کشورمان هستیم، هنوز دارای یک جبهه ی روشن و به سامان برای نمایندگی در اینگونه نشست‌ها و مهمانی‌های رسمی با دولت‌ها نیستیم.

ادامه ◄
میلاد آقایی

آب و هوا؛ بهسازی یا مهار

زنجیره‌ای بودن آشفتگی‌ها و سراسیمگی از انبوه خبرهای سیل از شمال تا جنوب کشور، دست‌مایه‌ی يافتن منطقی عوامل و فراگیر شدن دوباره‌ی «نگره‌ء زدوبند» (يا «تئوری توطئه) برای دستکاری خرابکارانه در آب و هوا شده است.

ادامه ◄
میلاد آقایی

از بیخ گوشمان گذشت!

از نگاه امروزین و با هم‌سنجی میان کشور‌های دموکراتیک که بر ارزش‌های مدرن و انسانی پایفشاری می‌کنند، سران جمهوری اسلامی هنوز بر قدرت‌نمایی از راه نمایش قدرت خیابانی و بسیج توده‌های فریب خورده یا تطمیع‌ شده تکیه می‌کنند. به گونه‌ای که هم ملا حسن روحانی و هم ملا علی خامنه‌ای راه چاره‌ی تنگنای سیاسی و روش حل آن را در راه‌پیمایی حکومتی بیست و دوم بهمن دانستند.

ادامه ◄