بیانیه گروهی از زنان زندانی سیاسی در ضرورت تحریم و نفی انتخابات مجلس

شماری از زنان ایرانی که با اتهام‌های سیاسی در زندان به سرمی‌برند، در بیانیه‌ای خواهان تحریم انتخابات مجلس شده‌اند. به گفته آنها جمهوری اسلامی همواره نظامی استبدادی بوده که می‌کوشد با “انتخابات” خود را دموکراتیک نشان دهد.

در بیانیه ۱۲ نفر از فعالان زن که در زندان‌های ایران محبوس هستند، آمده است که در جمهوری اسلامی با “تشکیل و حفاظت از سلطنت مطلقه دینی (ولایت فقیه) حق حاکمیت و انتخاب مردم ایران غصب شد و به سرقت رفت”. آنها می‌گویند که “مجلس شورای اسلامی” امروزه “نه نهادی دموکراتیک بلکه عنصری سراسر ضدمردمی و تمام و کمال در خدمت حاکمیت است”.

آنها می‌گویند که مردم ایران در شورش‌ها و قیام‌های پیاپی “آرای واقعی و بی‌بازگشت خود را از دی‌ماه ۹۶ تا قیام خونین آبان‌ماه ۹۸ و پس از آن با جان برکفی در خیابان‌ها به صدای رسا اعلام کرده‌اند”.

زنان زندانی با تأکید بر این که: “این نظام و انتخابات‌هایش تنها بر خون میلیون‌ها جوان بیگناه استوار گشته” است، نتیجه می‌گیرند: «برماست که انتخابات‌شان را برای خودشان بگذاریم و در میدان واقعی انتخابات مردمی باقی بمانیم. هرکسی که پای صندوق‌های رای می‌رود اثر انگشتش بر روی ماشه اسلحه‌ای که به سمت جوانان انقلابی شلیک می‌شود ثبت خواهد شد و نشان تاییدی بر نظام حاکم و جنایاتش می‌باشد.»

این بیانیه را ۱۲ تن از زنان زندانی امضا کرده‌اند، مانند: یاسمین آریانی، ندا آشتیانی، آتنا دائمی، سپیده فرهان و…

مشارکت یک چهارمی در انتخابات
در روزهای گذشته محافل و گروه‌های گوناگون سیاسی از مردم برای تحریم انتخابات و عدم مشارکت در فرایندی که به نظر آنها با دموکراسی واقعی منافات دارد، دعوت کرده‌اند.

با وجود تأکیدهای مکرر سران جمهوری اسلامی بر ضرورت شرکت گسترده مردم در انتخابات آینده، یک هفته مانده به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد. طبق این نظرسنجی که در نیمه اول بهمن‌ماه گذشته انجام گرفته بیش از سه چهارم از شهروندان تهرانی گفته‌اند که در انتخابات آینده شرکت نمی‌کنند. تنها اندکی بیش از ۲۴ درصد افراد دارای حق رأی گفته‌اند که در انتخابات آینده مجلس شرکت خواهند کرد.
منبع: سایت رادیو صدای آلمان (دویچه وله) به زبان فارسی، ۱۷ فوریه ۲۰۲۰

خبرگاه: متن بیانیه ۱۲ بانوی زندانی در مورد تحریم انتخابات امروز ۱۸ فوریه بدست ما رسید که در زیر قابل دسترس است:
بیانیه زندانیان سیاسی زن برای تحریم انتخابات

٤١ سال است که با تکرار کلمه ” انتخابات” سعی دارند حکومت سراسر استبدادی شان را دموکراتیک نشان دهند. حال آنکه از همان روزهای نخست،آزادی مردم و درپی اش آرای آنها به یغما رفت.

از همان روز که به جای مجلس موسسان با انتخابات آزاد مردم ایران، مجلس خبرگان برای تشکیل و حفاظت از سلطنت مطلقه ی دینی( ولایت فقیه) شکل گرفت حق حاکمیت و انتخاب مردم ایران غصب شد و به سرقت رفت.مجلس شورای اسلامی نیز که با حذف پیشین همه گروههای سیاسی به جز حلقه تنگ هوادارن تام حاکمیت مستبد، شکل گرفت و هر سال این حلقه ی راه یابندگان بدان تنگ تر شد و حتی به خودزنی رسید(چنانکه هم اکنون نیز شاهدیم) نه نهادی دموکراتیک بلکه عنصری سراسر ضد مردمی و تمام و کمال در خدمت حاکمیت است و غیر از آن هیچ مصرفی ندارد. چنانچه عموم مصوبات آن طی سالها گواهی میدهد.

امروز بحران استبداد و چپاول جمهوری اسلامی به جایی رسیده که در وحشت از تحریم سراسری انتخابات عوامل حکومت یکی پس از دیگری به صحنه می آیند و با عناوینی مردم را به حضور در انتخابات دعوت می کنند چنانچه رئیس قوه قضائیه تهدید کرد “هر کسی با هر عنوانی انتخابات را زیر سوال ببرد دشمن نظام است”. اما مردم ایران آرای واقعی و بی بازگشت خود را از دیماه ۹۶ تا قیام خونین آبان ماه ۹۸ و پس از آن با جان برکفی در خیابان ها رسا اعلام کره اند.

سیاست اکنون نه آنگونه که اصلاح طلبان میخواهندیعنی در فرایند های سیاست زدوده ی انتخابات بلکه به گونه انقلابی در تظاهرات، اعتصابها، و تشکل یابی مردم در جریان است. حاکمیت مستقر چنان ارتجاعی و واپس گرایانه ( همچون تمام طول عمرش) علیه سیاست مردم و انتخاب آنها در خیابانها ایستاد که تنها طی مدتی بسیار کوتاه کشتار وحشیانه ی ۱۵۰۰ تن از مردم این سرزمین رخ داد و برگ ننگین دیگری در کارنامه جنایتکارانه رژیم ثبت شد.

این نظام و انتخابات هایش تنها بر خون میلیونها جوان بی گناه استوار گشته : فروردین ۵۸،تابستان ۵۸، خرداد ۶۰ و قتل عام دهه ۶۰ بویژه کشتار تابستان ۶۷، قتل های زنجیره ای دهه۷۰، به خاک و خون کشیدن خاتون و آباد و اسلامشهر و.. کشتار معترضین ۸۸، فجایع کهریزک و اعدام گسترده هموطنان کرد به اسم تروریست در زندانهای ایران، کشتار معترضان ۹۶ و نهایتا کشتار وحشیانه ی مردم در آبان ماه ۹۸ و…
اما مردم ایران اجازه نمی دهند حتی قطره ای از این خون های به ناحق ریخته شده بی پاسخ بماند، این خونها در اعتراضات و خروش برآمده از درد و رنج مردم علیه استبداد و چپاول شکوفا میگردد .

آینده هیچ گاه از آن تسلیم طلبان و سازشکاران نبوده و نخواهد بود. همه مدافعان حاکمیت اسلامی قداره بندان و قلم زنان و ماموران حکومتی، آنها که سر خم می کنند و ناحق را می پذیرند ادامه همین حاکمیت اند و مذموم و باطل؛ چه آنها که در خبرگان رهبری جلوس فرموده اند و چه آنها که در مجلس به ظاهر ملی!

برماست که انتخاباتشان را برای خودشان بگذاریم و در میدان واقعی انتخابات مردمی باقی بمانیم. هرکسی که پای صندوق های رای می رود اثر انگشتش بر روی ماشه ی اسلحه ای که به سمت جوانان انقلابی شلیک می شود ثبت خواهد شد و نشان تاییدی بر نظام حاکم و جنایاتش می باشد. تحریم و نفی انتخابات پیمان مردم ایران با شهدا به ویژه شهدای قیام اخیر است.
امضا کنندگان به ترتیب حروف الفبا:
۱– یاسمین آریانی
۲-ندا آشتیانی
۳- راحله احمدی
۴-مریم اکبری منفرد
۵-لیلا حسین زاده
۶-سهیلا حجاب
۷-آتنا دائمی
۸- سپیده فرهان
۹-منیره عرب شاهی
۱۰- صبا کرد افشاری
۱۱-ندا ناجی
۱۲-سمانه نوروز مرادی