صدور حکم اعدام علیه یک نویسنده

قوه قضاییه جمهوری اسلامی با وجود همه انتقادها و تلاش‌های داخلی و بین‌المللی همچنان مشغول صدور حکم اعدام علیه شهروندان است. در آنسو اما در برخی پرونده‌ها ناچار به عقب‌نشینی شده و با وکیل تعیینی (انتخابی) برای شهروندانی که در جریان اعتراضات بازداشت شدند موافقت کرده است.

ادامه ◄

سیزدهمین جمعه اعتراضی زاهدان؛ مردم خاش و راسک هم به خیابان آمدند

مردم زاهدان در بخشی از تجمع‌های اعتراضی روز جمعه خود عکس علی خامنه‌ای را به آتش کشیده و لگدکوب کردند و با سردادن شعار «سپاه جنایت می‌کند، خامنه‌ای حمایت می‌کند»، رهبر جمهوری اسلامی را مسئول همه جنایت‌های انجام‌شده علیه مردم خواندند.

ادامه ◄

بحران ارز در ایران: بازارهای جانبی هم متشنج شده‌اند

دلار هر هفته یک قیمت تاریخی جدید را فتح می‌کند. دولت همچنان می‌گوید این افزایش قیمت حبابی است. در بازار گوشت زمزمه‌های گرانی ۵۰ درصدی به گوش می‌رسد، ۱۰۶ قلم داروی وارداتی نایاب شده و فروشندگان لوازم مصرفی دلاری هم دست از فروش کشیده‌اند.

ادامه ◄

حال و هوای این روزهای مدارس، تلاش حکومت برای جلوگیری از ادامه ی اعتراضات

روزنامه هم‌میهن به سراغ مدیران برخی از مدارس رفته و وضعیت این روزهای مدارس را جویا شده است. این مدیران که نخواسته‌اند نامشان فاش شوند از بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که بعد از اعتراضات دانش‌آموزی برای آنان ارسال شده، سخن گفته‌اند.

ادامه ◄

بریتانیا: تا حکومت جمهوری اسلامی پاسخ‌گو نشود، فشارها و اقدامات ما ادامه می‌یابد

وزیر خارجه بریتانیا روز جمعه گفت تا زمانی که حکومت جمهوری اسلامی ایران به دلیل سرکوب اعتراضات و نقض حقوق بشر پاسخگو نشود، اقدامات لندن علیه این حکومت ادامه خواهد یافت و متوقف نمی‌شود.

ادامه ◄

بایدن بر همکاری با دولت نتانیاهو علیه تهدیدهای منطقه‌ای ایران تاکید کرد

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای که به‌مناسبت رای اعتماد به کابینه جدید اسرائیل صادر کرده، ضمن ابراز امیدواری برای همکاری مجدد با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر جدید این کشور، گفت که مشتاقانه منتظر است تا «به‌طور مشترک درباره چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی اسرائیل و منطقه خاورمیانه، از جمله تهدیدهای ایران»، همکاری کنند.

ادامه ◄

ژاسمین حاج‌میرزا محمدی، شهروند بازداشت شده در مراسم چهلم حدیث نجفی به ۵ زندان محکوم شده است

بنا به اطلاع یک منبع آگاه، این شهروند در زندان کچوئی کرج به سر می‌برد و دادیار ناظر پرونده قصد داشته او را وادار به پذیرش اتهامات خلاف واقع علیه خودش کند.

ادامه ◄

یاسمین مقبلی، فضانورد: هرگز به این میزان به ایرانی‌بودنم افتخار نکرده‌ام

یاسمین مقبلی، فضانورد ایرانی‌آمریکایی ناسا، با انتشار عکسی از خود و دو دختر خردسالش در اینستاگرام نوشته است «اگرچه هرگز بخت آن را نداشته‌ام که حتی یک روز در ایران باشم، اما هرگز به این میزان امیدوار نبوده‌ام و به ایرانی‌بودنم افتخار نکرده‌ام.»

ادامه ◄

ایران بزرگترین زندان روزنامه‌نگاران

سازمان گزارشگران بدون مرز در گزارش سالانه خود بازداشت گسترده و پرشمار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران از آغاز اعتراضات سراسری در ایران را نشانی از اقدام جمهوری اسلامی در «سرکوب بزرگ» خواند و «کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران» اعلام کرد

ادامه ◄

پله، بازیکن اسطوره‌ای فوتبال برزیل و جهان درگذشت

پله، بازیکن اسطوره‌ای فوتبال برزیل و جهان روز پنجشنبه ۲۹ دسامبر در ۸۲ سالگی درگذشت. کلی ناسیمنتو، یکی از دختران پله در صفحه اینستاگرام خود از بیمارستان آلبرت-انیشتین در سائوپائولو، جایی که پدرش از یک ماه پیش در آن بستری شد، نوشت: «ما تا بی نهایت دوستت داریم، در آرامش باش.»

ادامه ◄

سپاه پاسداران «صدای آمریکا» و دیگر رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران را تهدید کرد

سخنگوی سپاه پاسداران رسانه‌های فارسی خارج از ایران از جمله صدای آمریکا را تهدید کرد و با ادعای «تسلط» بر این رسانه‌ها گفت «به تک‌تکشان پاسخی پشیمان‌کننده» خواهند داد.

ادامه ◄

تعریف متفاوت وزارت بهداشت و مردم از بحران دارو

ویدیوها و تصاویر صف‌های طولانی مردم پشت درهای بسته داروخانه‌های شبانه‌روزی به‌تناوب در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شود. هم‌زمان با افزایش نرخ ارز در ایران، بهای انواع دارو نیز تصاعدی بالا می‌رود و روایت‌های شهروندان و گزارش‌های رسانه‌های داخلی آشکار می‌کند که حتی داروهایی مانند استامینوفن و آنتی‌بیوتیک‌های ساده نیز گران و کمیاب‌اند و بسیاری از بیماران برای یافتن داروهای موردنیازشان از داروخانه‌ای به داروخانه دیگر می‌روند.

ادامه ◄