آمریکا برای جلوگیری از تجارت با ایران، اروپا را سخت تحت فشار قرار داده است

برونو لومِر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه می‌گوید که اروپا، به خاطر ایران، شدیداً تحت فشار آمریکاست. وی فاش کرد که حدود یک ماه قبل، دیداری خصوصی با دونالد ترامپ داشته اما دقیقاً نگفت که موضوع گفتگو چه بوده است.

ادامه ◄

دیدار مقام های دولت ترامپ با نمایندگان کنگره

به گزارش رویترز، چند مقام دولت ترامپ که برای پاسخ به سوالات در کنگره آمریکا حضور یافته بودند، تلاش کردند قانونگزاران آمریکا را قانع کنند که دولت ترامپ برای بازداشتن ایران از اقدامات خصمانه تلاش میکند.

ادامه ◄

تکرار تاريخ؟

گرهگاه سناريوی گرفتاری های حکومت ذليل اسلامی چنين است: از زمانی که دولت امریکا به دستور ترامپ از برجام خارج شده حکومت اسلامی، مانند فرزندی یتیم شده، مدام به دنبال اثبات این توهم است که یتیم نیست، و دائماً در حال التماس است که کسی پيدا شود و با کشيدن دستی بر سرش او را از یتیمی در آورد.

ادامه ◄

حسن روحانی خواهان اختیارات ویژه شد

رئیس جمهوری اسلامی در سخنانی که شامگاه دوشنبه ۳۰ اردیبهشت در جمع عده‌ای از روحانیون حوزه‌های علمیه ایراد کرد، خواهان اختیارات ویژه برای ریاست جمهوری در شرایط «جنگ اقتصادی» شد. روحانی هرگونه مذاکره با آمریکا را در شرایط کنونی رد کرد.

ادامه ◄

بریتانیاهم نیروهای ویژه خود را برای پیوستن به نیروهای آمریکایی راهی خلیج فارس کرد

روزنامه بریتانیایی اکسپرس روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت در گزارشی نوشت نیروهای ویژه بریتانیایی هم به نیروهای آمریکایی اعزام شده در خلیج فارس پیوسته‌اند تا هرگونه تهدید احتمالی از سوی ایران یا نیروهای نیابتی‌اش را رصد کنند.

ادامه ◄

فرمانده مرزبانی ایران کولبران را «متجاوز مرزی» نامید

ماموران مرزبانی ایران بامداد یکشنبه ۲۹ اردیبهشت گروهی از کولبران را منطقه مرزی «سوراو» در بانه هدف شلیک قرار دادند. شلیک ماموران یک کولبر را کشت. فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی کولبران را «متجاوزان مرزی که فریب خورده و یا جزو مافیای ضد امنیتی هستند» خواند.

ادامه ◄

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران در اعتراض به ادامه بازداشت مرضیه امیری تجمع کردند

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران یکشنبه ۲۹ اردیبهشت در اعتراض به ادامه بازداشت مرضیه امیری، دانشجوی این دانشگاه و خبرنگار روزنامه شرق تجمع کردند

ادامه ◄