هجوم به معترضان در آبادان با گاز اشک‌آور؛ تعداد قربانیان متروپل به ۳۴ نفر رسید

یک هفته پس از فرو ریختن برج متروپل که ده‌ها کشته و مفقود بر جای گذاشته است، آبادان شامگاه دوشنبه ۹ خرداد بار دیگر صحنه اعتراضات مردمی بود. این اعتراضات اما با خشونت نیروهای امنیتی مواجه شد.

ادامه ◄

آژانس اتمی: افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به بیش از ۱۸ برابر حد مجاز

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید که ذخایر اورانیوم غنی‌‌شده ایران به ”بیش از ۱۸ برابر حد مجاز” در برجام افزایش یافته و حکومت ایران درباره سه سایت مشکوک هسته‌ای خود نیز پاسخ قانع‌کننده‌ای نداده است.

ادامه ◄

سازمان سینمایی وزارت ارشاد علیه فیلم «عنکبوت مقدس» بیانیه تهدید‌آمیز داد

سازمان سینمایی وزارت ارشاد روز یکشنبه، هشتم خرداد، فیلم «عنکبوت مقدس» را که در بخش مسابقه جشنواره کن حضور داشت و زر امیرابراهیمی به‌خاطر آن برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد، «شب‌نامه‌ای سخیف» توصیف کرد که «به اعتقادات میلیون‌ها مسلمان و جمعیت عظیم شیعیان جهان توهین کرده است».

ادامه ◄

طومار سه‌هزار امضایی فعالان صنفی ایران در اعتراض به نقض حقوق معلمان و کارگران

با تشدید فشارها به فعالان کارگری و معلمان در ایران، سه هزار فعال صنفی با امضای طوماری خطاب به هیئت‌های نمایندگی شرکت‌کننده در اجلاس سالانه سازمان جهانی کار خواستار رفع فوری و بی قید و شرط تمامی اتهامات منتسب به فعالان صنفی محبوس در ایران شدند.

ادامه ◄

ادعای افزایش فروش نفت تحریمی ایران؛ گزارش‌ها ادعای مقامات جمهوری اسلامی را رد می‌کنند

جمهوری اسلامی مدعی است حجم صادرات نفت و درآمدهای نفتی افزایش پیدا کرده اما گزارش‌ها از بی‌مشتری ماندن نفت صادراتی ایران به ویژه پس از ورود نفت تحریمی روسیه به بازار قاچاق نفت خبر می‌دهند.

ادامه ◄

دو قطبی هنرمند حاکمیتی-هنرمند مردمی

دوگانه هنرمند حکومتی و هنرمند مردمی یک پدیده باسابقه است که البته در سالهای اخیر نمود آن بیشتر شده است. انتخابات سال ۸۸ شاید نقطه عطفی برای این دوقطبی بود؛ زمانی که برخی بازیگران و سینماگران نظیر محمدرضا شریفینیا، محمد صالحعلا و محمدرضا ورزی، سیروس مقدم، مجید مظفری و … بدون توجه به اعتراضات مردم به نتیجه انتخابات و برخورد با معترضان، در مراسم تنفیذ محمود احمدینژاد شرکت کردند.

ادامه ◄

سکوت بایدن در برابر معترضانی که می‌گویند «دشمن ما آمریکا نیست»

سند جدید وزارت امور خارجه آمریکا از محتوای نشست محرمانه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه پیشین جمهوری اسلامی ایران با مقامات سابق دولت اوباما حاکی از آن است که ظریف به آنها گفته بود، «نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم ایران مقاومت دربرابر آمریکا را می‌خواهند.»

ادامه ◄

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از توقیف کشتی‌های یونانی توسط ایران

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مراتب نگرانی شدید خود را از توقیف دو کشتی یونانی در آب‌های خلیج فارس توسط سپاه پاسداران اعلام کرد. در این بیانیه از ایران خواسته شده با حل سریع این موضوع از تنش‌ها بکاهد.

ادامه ◄

«عنکبوت مقدس» در جشنواره فیلم کن: جنایت مقدس در تار و پود «نظام»

فیلم جنایی و مهیج ایرانی، پرونده‌ قاتل زنجیره‌ای مشهد را با نگاهی تازه‌تر و کامل‌تر روایت می‌کند. برخلاف روایت سینمایی دیگری از این فیلم که در ایران اکران شده، علی عباسی تلاش می‌کند ساز و کار پلیس و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی را هم نشان دهد.

ادامه ◄

عشایر خوزستان به جمع معترضان پیوستند؛ تلفات ریزش متروپل به ۳۱ نفر رسید

گزارش‌ها از آبادان حاکی است که پس از چندین شب اعتراضات اهالی این شهر علیه حکومت، شامگاه یک‌شنبه هشتم خرداد عشایر منطقه نیز با پرچم‌های عشیره‌ای خود دست به راهپیمایی اعتراضی در آبادان زده و به جمع معترضان پیوسته‌اند.

ادامه ◄

فریاد مرگ بر دیکتاتور از آبادان به شهرری رسید

درپی حادثه ریزش ساختمان متروپل در آبادان، شنبه شب، هفتم خردادماه، نیز مانند سه شب گذشته، همدردی با مردم آبادان و اعتراض‌ها به عملکرد جمهوری اسلامی در این حادثه کماکان ادامه داشت. در شهرری مقابل حسینیه کاظمینی‌های دولت آباد جمعی از مردم اقدام به برگزاری عزاداری برای کشته شدگان این حادثه کردند

ادامه ◄