فایننشال تایمز: انتخابات ایران در بحبوحه دردهای اقتصادی شهروندان برگزار می‌شود

نشریه فایننشال تایمز روز چهارشنبه ۲۶ ژوئن (ششم تیر) در گزارشی به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران در بحبوحه مشکلات اقتصادی و نارضایتی مردم از زندگی با انواع محرومیت‌ها، پرداخت.

ادامه ◄

مزایای مزدی کارگران کاهش یافته است

براساس اعلام خبرگزاری ایلنا، وابسته به تشکل حکومتی «خانه کارگر»، مزایای مزدی کارگران کاهش یافته است و دریافتی کارگران مشمول قانون کار بعد از سی سال خدمت، بسیار کمتر از «پاداش پایان خدمت» کارمندان دولت است.

ادامه ◄

نمایش «انتخابات» در جمهوری اسلامی با چاشنی بازداشت فعالان شبکه‌های اجتماعی؛ یک رپر و چندین فعال مدنی راهی زندان شدند

دستگاه‌های امنیتی در روزهای اخیر اقدام به بازداشت فعالان شبکه‌های اجتماعی و مردم عادی منتقد جمهوری اسلامی و «انتخابات» حکومت برای تعیین جایگزین ابراهیم رئیسی کردند. انتخاباتی که از سوی بسیاری از منتقدان و مخالفان جمهوری اسلامی «سیرک انتخابات» یا «نمایش انتخابات» توصیف شده است.

ادامه ◄

روزنامه هیوم: نیروی هوایی اسرائیل حمله به ایران را تمرین می‌کند

نشریه اسرائیلی هیوم گزارش داد نیروی هوایی اسرائیل در هفته‌های اخیر چند تمرین داشته است که پرواز در مسافت‌های طولانی و فعالیت‌های عملیاتی هدف‌گیری مکان‌های دوردست را شامل می‌شد و از هواپیماهای سوخت‌گیری مجدد، هواپیماهای ترابری، و یگان‌های بیشتر برای عملیات احتمالی در ایران استفاده شد.

ادامه ◄

آژانس: ایران چهار آبشار جدید از سانتریفوژها را در فردو نصب کرده است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد ایران نیمی از دستگاه‌های پیشرفته‌ٔ غنی‌سازی اورانیوم را در سایت زیرزمینی فردو نصب کرده است که پیشتر خبر آن را اعلام کرده بود، اما هنوز آن‌ها را راه‌اندازی نکرده است.

ادامه ◄

ایران در لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

نشست سه روزه کشورهای عضو گروه ویژه اقدام مالی (اِف‌اِی‌تی‌اِف) در سنگاپور به پایان رسید و ایران در لیست سیاه این نهاد باقی ماند. نمایندگان «شبکه جهانی گروه ویژه اقدام مالی» از ۲۰۰ حوزه قضائی و ناظران نهادهای بین‌المللی در این اجلاس حضور داشتند.

ادامه ◄

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ایران: مسعود پزشکیان پیشتاز است

مطابق نتایج غیررسمی منتشر شده، از میان بیش از ۶۱ میلیون و ۴۵۲ هزار نفر دارای شرایط رای دهی، حدود ۲۴ میلیون معادل ۳۹ درصد در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران شرکت کردند که پایین‌تر از نرخ مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ بوده است.

ادامه ◄

اعتصابات و تجمعات اعتراضی همزمان با نمایش انتخابات؛ هفتمین روز اعتصاب بیش از ۲۲ هزار کارگر صنعت نفت

در حالی که جناحین جمهوری اسلامی و هوادارانشان برای گرم کردن تنور سرد نمایش رأی‌گیری تلاش می‌کنند، اقشار و اصناف مختلف بی‌اعتنا به «سیرک انتخابات» در حال برگزاری تجمعات و اعتصابات صنفی هستند.

ادامه ◄

واشینگتن پست: برای حکومت ایران، مشارکت بالای رأی دهندگان در انتخابات برای ثبات و مشروعیت رژیم مهم است

رای‌گیری میان نامزدهای مدنظر جمهوری اسلامی برای جانشینی ابراهیم رئیسی در ایران روز جمعه هشتم تیر آغاز شد. شماری از رسانه ها در جهان به انتخابات در ایران پرداخته اند و از جمله، روزنامه «واشینگتن پست» نوشت:‌ «برای روحانیون حاکم بر ایران، انتخابات با مشارکت بالای رأی دهندگان برای ثبات و مشروعیت رژیم مهم است.»

ادامه ◄

بسیاری از افراد بدون آنکه بدانند با خطر حمله قلبی و سکته مغزی مواجه‌اند

این خبر را بسیار جدی بگیرید؛ ممکن است به یک بیماری شایع مبتلا باشید که خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد، در حالی که کوچک‌ترین آگاهی از آن ندارید. براساس پژوهش دانشگاه ایست‌انگلیا در انگلستان، بیش از یک‌چهارم بزرگسالان بالای ۶۰ سال به بیماری دریچه قلب مبتلایند که تشخیص داده نشده است.

ادامه ◄

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه رژیم ایران وضع کرد

وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه، هفتم تیرماه، در واکنش به اقدامات جمهوری اسلامی برای توسعه برنامه اتمی خود و اظهارات مقامات این کشور مبنی بر تغییر احتمالی «دکترین اتمی» ، سه شرکت اماراتی را به دلیل «مشارکت در حمل و نقل نفت و فرآورده‌های پتروشیمی ایران» تحریم کرد.

ادامه ◄

مقام سابق شرکت نفت: لغو کرسنت میلیاردها دلار به ایران خسارت زد

در ادامه ماجراهای مربوط به قرارداد گازی کرسنت که اکنون به مناقشه‌ای بحث‌برانگیز بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شده‌ است، علی کاردر، مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران، گفت که با لغو این قرارداد در دولت محمود احمدی‌نژاد با تصمیم سعید جلیلی میلیاردها دلار خسارت به ایران وارد شد.

ادامه ◄