دو مقام آمریکایی: واشنگتن از معرفی سپاه به‌عنوان «سازمانی تروریستی در سراسر جهان» حمایت می‌کند

دو مقام ارشد دولت آمریکا روز پنجشنبه ۱۰ خرداد در اظهاراتی جداگانه ضمن معرفی سپاه پاسداران به عنوان «خطری برای جهان» از طبقه‌بندی این نهاد تحت‌نظر علی خامنه‌ای به عنوان «سازمانی تروریستی در سراسر جهان» حمایت کردند.

ادامه ◄

اعتراض گروهی از ایرانیان ساکن لندن به پلیس متروپولیتن؛ به اقدامات عوامل مهاجم جمهوری اسلامی رسیدگی کنید

گروهی از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در بریتانیا روز پنجشنبه ۱۰ خرداد‌ماه با تجمع در مقابل دفتر پلیس متروپولیتن لندن نسبت به اهمال ماموران قانون در قبال رفتار خشونت‌آمیز هوادارن جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

ادامه ◄

تخریب زمین های کشاورزی شهروندان بهائی در روستای احمدآباد ساری

جامعه جهانی بهائی با انتشار ویدیویی از تخریب مزارع برنج متعلق به شهروندان بهائی در روستای احمدآباد ساری خبر داد. در دی ماه سال گذشته دستکم ۶۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهروندان بهائی ساکن این روستا توسط ماموران انتظامی و نیروهای جنگل‌بانی مصادره شد.

ادامه ◄

رژیم ایران از باندهای تبهکار در سوئد استفاده می‌کند

سازمان اطلاعات و امنیت سوئد روز پنج‌شنبه اعلام کرد شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران از باندهای تبهکار سوئدی برای انجام «اعمال خشونت‌آمیز» علیه اسرائیل و سایر کشورها و گروه‌هایی در سوئد که تهران آن‌ها را تهدید می‌داند، استفاده می‌کند.

ادامه ◄

وال استریت ژورنال: ایران شتابان به سوی بمب هسته‌ای می‌رود

شورای سردبیری وال استریت ژورنال با اشاره به گزارش‌های اخیر درباره افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده با خلوص بالا در ایران نوشت، ایران در حال حرکت سریع به سوی سلاح هسته‌ای است و دولت بایدن می‌خواهد در سال انتخابات این حقیقت ترسناک را از جهان پنهان کند

ادامه ◄

اقدام سه کشور اروپایی برای «تصویب قطعنامه» علیه رژیم ایران در شورای حکام

چند دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که سه کشور اروپایی عضو برجام به رغم مخالفت آمریکا، پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه ایران را به ۳۵ عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توزیع کرده‌اند.

ادامه ◄

سمافور: شاید مالی اطلاعات واکنش آمریکا به اعتراضات پس از جان‌باختن مهسا امینی را در اختیار افرادی گذاشته باشد

سمافور در گزارشی به نقل از افراد مطلع نوشت، قانونگذاران جمهوری‌خواه که از سال گذشته درباره رابرت مالی، نماینده ویژه تعلیق شده امور ایران در دولت بایدن تحقیق می‌کنند، از شواهدی پرده برداشته‌اند که نشان می‌دهد او احتمالا اطلاعات حساس و محرمانه را در اختیاری افرادی خارج از دولت آمریکا قرار داده است.

ادامه ◄

از مشروطه تا سکولار دموکراسی؛ از مرزبندی تا ادراک

ما نخست چندین برنامه را به مفهوم و کارکرد «مرز» اختصاص دادیم و گفتیم که انسان قادر است که با ترسیم مرزهای واقعی یا خیالی یا قرارداردی، جهان را تکه تکه کند و به هر تکه نامی بدهد و از طریق این تکه تکه کردن مقدمات پیدایش زبان را فراهم بکند.

ادامه ◄

«ایرانفروشی» به چین؛ استقرار شرکت‌های مسکن‌ساز چین در پایتخت

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرده شرکت چینی سازنده مسکن، در تهران مستقر شده است. این در حالیست که هنوز قرارداد رسمی میان شهرداری تهران و این شرکت به امضا نرسیده و کارشناسان نیز انتقادهایی به سپردن مسکن‌سازی به شرکت‌های چینی دارند.

ادامه ◄

طالبان ۳۰ میلیون دلار نفت خام فروخت

وزارت معادن و نفت طالبان اعلام کرد، از معدن نفت قشقری در استان سرپل در شمال افغانستان که بخشی از حوزه نفتی آمو دریا است، بیش از ۶۰ هزار تن نفت خام استخراج کرده و آن‌ را به ارزش ۳۰ میلیون دلار به یک شرکت داخلی فروخته ‌است.

ادامه ◄

امریکا، گزارش‌ها مبنی بر «لابی علیه صدور قطعنامه توبیخی برای جمهوری اسلامی» در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تکذیب کرد

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، گزارش‌ها مبنی بر «لابی ایالات متحده علیه صدور قطعنامه توبیخی جمهوری اسلامی» در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تکذیب کرد.

ادامه ◄

۵۵۰ نماینده پارلمان بریتانیا خواستار تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران شدند

این اقدام نمایندگان مجلس عوام و اعضای مجلس اعیان در کمیته بریتانیایی آزادی ایران (British Committee for Iran Freedom) همواره با مقاومت وزارت امور خارجه بریتانیا مواجه شده، با وجود اینکه آمریکا در این مسئله پیشقدم بوده است.

ادامه ◄

تاکید کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل به ضرورت پیگیری «جنایت علیه بشریت» در ایران پس از مرگ ابراهیم رئیسی

جمعی از وکلا و کنشگران حقوق بشر ایرانی با شروع یک کارزار گسترده از مقام‌های سازمان ملل متحد خواسته‌اند تا مراسم یادبود رئیس دولت تازه‌درگذشته نظام جمهوری اسلامی، ابراهیم رئیسی، لغو شود

ادامه ◄