محل استقرار شبه نظامیان حشد الشعبی در عراق زیر آتش

روزنامه هاآرتص به نقل از مقام های نظامی عراق گزارش داد است که محل استقرار شبه نظامیان حشد الشعبی که مورد حمایت حکومت اسلامی هستند در نزدیکی یک پایگاه هوایی در شمال بغداد مورد حمله قرار گرفته اند.

ادامه ◄

هشدار مایک پمپئو در مورد کمک به فروش نفت حکومت اسلامی

به گزارش سایت فارسی صدای آمریکا، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هشدار داد که هر کشوری به نفتکش آزاد شده ایرانی اجازه پهلو گرفتن در بنادر خود داده یا به آن کمک کند، با خطر مجازات نقض تحریم آمریکا مواجه می شود.

ادامه ◄

استرالیا هم به ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارس می‌پیوندد

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا اعلام کرده که کشورش به ائتلاف نظامی آمریکا برای حفاظت از کشتیرانی در خلیج فارس می پیوندد. موریسون گفت که استرالیا از جمله یک ناوچه و یك هواپیمای تحت نظارت دریایی به خلیج فارس می فرستد.

ادامه ◄

آيا می شود روی نزاع داخلی اينها حساب کرد؟

از نظر صاحب اين قلم، ساده انگاری است که فکر کنيم حکومت اسلامی، با تمامی ریشه هایی که در بین اطرافیان خود دوانده، می تواند به اين راحتی و بخاطر جنگ های داخلی سر دم داران اش از هم فرو بپاشد و اپوزيسيون نبايد به اينگونه حوادثی که بدون دخالت ملت ايران در ميان هيئت حاکمه رخ می دهد دل خوش کند.

ادامه ◄

والیبال زنان قهرمانی آسیا – تیم ایران در جمع هشت تیم برتر آسیا

تیم ملی والیبال زنان ایران در دومین بازی خود از جام ملت های آسیا برابر هنگ کنگ به میدان رفت و در پایان با نتیجه سه بر صفر به برتری رسید. ملی پوشان ایران این بازی را با نتایج ۲۵ – ۲۰ ، ۲۵ – ۱۵ و ۲۵ – ۱۵ بردند و به عنوان تیم دوم گروه C به جمع هشت تیم برتر آسیا راه پیدا کردند.

ادامه ◄
منوچهر یزدیان

جمهوریخواهی، در نزد ما سکولار دموکرات ها (بخش دوم)

تا مقطع سال ۱۳۵۷ هیچ جنبش یا سازمان جدی و قویِ جمهوریخواه در سپهر سیاسی ايران مطرح نبود. اگرچه در فاصله ۲۵ تا ۲۸ امرداد ۱۳۳۲، بخصوص از ناحيهء دکتر فاطمی، از تبديل حکومت پادشاهی مشروطه به جمهوری سخنی به ميان آمد اما، شعار هميشگی دکتر مصدق و حبهه ء ملی دست ساخت او «شاه بايد سلطنت کند نه حکومت» بود و اين «جبهه» تنها در دوران انقلاب اسلامی بود که رسماً جمهوری خواه شد. به همین دلیل، یعنی در نبود یک جریان قوی جمهوریخواه، جریانی بنام “پادشاهی خواه” نیز وجود نداشت.

ادامه ◄

آغاز لیگ برتر فوتبال ایران

لیگ نوزدهم از روز پنجشنبه با دیدار مدعی عنوان قهرمانی یعنی پرسپولیس برابر پارس جنوبی آغاز میشود و گابریل کالدرون نخستین آزمون جدی خود را در سرخپوشان پایتخت پشت سر خواهد گذاشت.برنامه بازی های لیگ برتر در هفته اول را در زیر مشاهد میکنید .

ادامه ◄

جام جهانی تیراندازی برزیل

مسابقات جام جهانی تیراندازی و آخرین مرحله توزیع سهمیه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ در مسابقات جهانی از ۴ تا ۱۲ شهریور ماه در برزیل برگزار میشود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی،جام جهانی تیراندازی در رشته تفنگ و تپانچه آخرین مرحله توزیع سهمیه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو در جام جهانی است که با حضور ۵۱۸ ورزشکار از ۶۶ کشور جهان از ۴ تا ۱۲ شهریور ماه در شهر ریو برزیل برگزار میشود. تیم ملی ایران با ترکیب الهه احمدی، مهلقا جامبزرگ، پوریا نوروزیان، حسین باقری، آرمینا صادقیان، فاطمه کرمزاده و مهیار صداقت در رشته تفنگ و گلنوش سبقت اللهی، هانیه رستمیان و سجاد پورحسینی در رشته تپانچه و با هدایت الهام هاشمی، محمدزائر رضایی و احمد نجفی امروز ۲۸ مردادماه تهران را به مقصد برزیل ترک کردند. برنامه جام جهانی تیراندازی در برزیل به شرح زیر است:دوشنبه – ۴ شهریور ماه ۹۸ورود تیمهاسهشنبه – ۵ شهریور ماه ۹۸افتتاحیهکنترل سلاح و تجهیزات[…]

ادامه ◄

ما و جنگ گرگها بر سر قدرت

رژیم دیکتاتور دینی در عرضه بین المللی شدیدا ضعیف شده و منابع مالی خود را از دست داده و درگیری گروه های قدرت در حال تشدید بوده و با شرایط بحرانی اقتصادی داخلی دست به گریبان است.
شرایط موجود را نباید از دست داد. اکنون که گرگ ها به جان هم افتاده اند بهتر زمانی است برای اتحاد فعالان اپوزیسیون سکولار – دمکرات مردمی حول محور سرنگونی رژیم دیکتاتوری برای رسیدن به جامعه ای سکولار دموکرات.

ادامه ◄

مردی که مطیع زن خود شود، ملعون است

علیرضا پناهیان، واعظ مورد علاقه رهبر حکومت اسلامی گفته گناه زن در استفاده بد از زبان چند برابر گناه مردان است و در روایات مهمترین عامل ورود زنان به جهنم زبانشان دانسته شده است. او همچنین گفته مردی که مطیع زن خود شود و از ترس از او فرمانبرداری کند، ملعون است.

ادامه ◄

نگذاریم نام مان به نادانی در تاریخ ثبت شود

امضای قرارداد شرم آور«آکتائو» در ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ از سوی حسن روحانی، رییس جمهور حکومت اسلامی حاکم بر ایران و واگذاری سهم ملت ایران در دریای کاسپین به کشور روسیه ومتحدانش، گام دیگری در به حراج گذاشتن میراث ملی و طبیعی مردمان ایران، به وسیله ی حکومتی ست که ۴۰ سال جز ویرانی و یا بذل و بخشش ثروت های تاریخی و طبیعی ایرانیان کاری نداشته است.

ادامه ◄