بازیکن سابق پرسپولیس و شروین حاجی پور به اتهام «تشویق به اغتشاش» بازداشت شدند

رسانه‌های ایران روز پنجشنبه هفتم مهر گزارش دادند که حسین ماهینی، بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس، به اتهام «تشویق به اغتشاش و همصدایی با دشمن» در اعتراضات اخیر بازداشت شده است.

ادامه ◄

عفو بین‌الملل: ستاد کل نیروهای مسلح دستور سرکوب خشونت‌بار اعتراضات را داده است

در ادامه اعتراضات در ایران و با وجود قطع اینترنت توسط حکومت ، معدود تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد، معترضان در شهرهای قم، مشهد، رشت، سنندج، و تهران به اعتراضات شبانگاهی پنج‌شنبه پیوستند.

ادامه ◄

سیزدهمین روز، ادامه ی اعتراضات دستکم در ۱۶ شهر

تظاهرات سراسری برای سیزدهمین روز و شب متوالی در ایران ادامه یافته است، علیرغم محدودیت های شدید اینترنتی، ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود نشان گر ادامه ی اعتراضات در شهرهای مختلف است. امشب برای نخستین بار شهرهای تازه ای از جمله کازرون به اعتراضات سراسری پیوسته اند.

ادامه ◄

میدان سرخ مسکو آماده برگزاری مراسم الحاق ۴ منطقه اوکراین به روسیه

همزمان که مسکو برای اعلام رسمی الحاق چهار منطقه اشغالی اوکراین آماده می‌شود مخالفت‌های جهانی با این تصمیم کرملین ادامه دارد و شماری از کشورهای به ولادیمیر پوتین هشدار دادند این اقدام چشم‌انداز صلح در اوکراین را به خطر می‌اندازد.

ادامه ◄

آمریکا و بریتانیا: حملات هوایی سپاه پاسداران، نقض «حاکمیت ملی» عراق است

در واکنش به حملات گسترده هوایی و زمینی نیروهای سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به کردستان عراق، وزارت خارجه‌‌ آمریکا و بریتانیا روز چهارشنبه در بیانیه‌های جداگانه، ضمن محکوم کردن شدید حملات چند روز گذشته سپاه پاسداران به مناطق مرزی کردستان عراق، این حملات را نقض حاکمیت ملی عراق و تمامیت سرزمینی این کشور معرفی کردند.

ادامه ◄

حکومت سرکوب می‌کند، معترضان کوتاه نمی‌آیند

تظاهرات سراسری علیه حکومت جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه با تجمع دانشجویان دانشکده علوم پزشکی شیراز وارد دوازدهمین روز خود شد. این در حالی است که شب گذشته نیز، بعد از بهبود نسبی وضعیت اینترنت گزارش‌های بسیاری درباره ادامه اعتراض‌های شبانه در شهرهای مختلف ایران منتشر شد.

ادامه ◄

خودروسازی ایران در بحران

روز، اول مهر ۱۴۰۱‌، روز شروع آزادسازی موردی واردات خودرو است. موعد وعده‌ای که وزارت صمت داده است سر رسیده، در حالی که تا امروز خبر جدیدی از چند و چون واردات خودرو منتشر نشده است. براساس برخی وعده‌های تازه دولت ایران، قرار است واردات خودرو به شرط و شروطی آزاد شود.

ادامه ◄

چند نکته و پرسش درباره خیزش مردم: نشانه‌هایی از انتها

فعال اجتماعی از داخل ایران: «اگر امروز از مردم حاضر در خیابان بپرسیم که فکر می‌کنید تا کجا می‌توان پیش رفت جوابی صریح دریافت می‌کنیم: تا هر کجا که بتوانیم، تا انتها. پاسخ آنها ریشه در اراده جمعی‌‍شان دارد.»

ادامه ◄

«آمریکا ممکن است از سازمان‌های اطلاعاتی‌اش بخواهد تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را به ایران ببرند»

روزنامه نیویورک‌تایمز آمریکا می‌گوید ممکن است دولت ایالات متحده به منظور کمک به حل مسئله قطع اینترنت توسط مقامات جمهوری‌ اسلامی، از سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی خود بخواهد تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را به داخل مرزهای ایران برسانند.

ادامه ◄

حمایت گسترده چهره‌‌های سرشناس از اعتراضات ایران

طی ده روز گذشته صدها نفر از ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان، اساتید دانشگاه‌ها و غیره در سطح ایران و جهان که تاکنون به‌ندرت موضع سیاسی می‌گرفته‌اند، از اعتراض سراسری مردم بیش از ۱۱۰ شهر این کشور به جان‌باختن غم‌انگیز مهسا امینی بر اثر برخورد گشت ارشاد پلیس جمهوری اسلامی، حمایت کرده‌اند.

ادامه ◄

شهبانو فرح پهلوی: ایران به پاخاسته را می‌بینم و با افتخار، دلاوری شما را ستایش می کنم

شهبانو فرح پهلوی در پیامی خطاب به مردم ایران ضمن تسلیت به بازماندگان وقایع اخیر نوشت: «من با نگرانی و امید، حماسه‌ های شما را در درگیری با نیروهای فریب‌خوردگان سیاهی، ساعت به ساعت دنبال می‌کنم.»

ادامه ◄